Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Mirka 11:11, 26 lis 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Tess pól tysiąca za tobą pędzisz jak burza zwolnij bo wiosna niebawem siły trza nabrać Pozdrawiam Teresko
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Tess 11:55, 26 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
agniecha973 napisał(a)
Poczytałam o sadzeniu kamasji, he he. Śmieję się, ale tak naprawdę to nie jest mi daleko do tego sposobu działania
Cebulowe do donic!!! Zapomniałam! Leżą w piwnicy (a miałam już żadnych cebulowych do donic nie wtykać). Pozdrówka.

No często z moich podzadań w celu realizacji jednego prostego punktu też się smieję Ale czasem ręczki i plecki bolą, czas ucieka, a do realizacji punktu planu ciągle daleko
Ja też często przypominam soebie o czymś, czytając o tym u dziewczyn

Pszczelarnia napisał(a)
Siarczan potasu i towar eksportowy. Mus zapisać te łyżeczki. I zastanowić się nad swoim towarem eksportowym - co by to mogło być? Ależ tu przyjemnie!

Dziękuję Pszcżółko za tak miłe słowa Bardzo cenię sobie Twoje opinie. Połaskotałas moją próżność


magnolia napisał(a)
Tess czytam u Ciebie o planach ogrodowych, twoerezniu ogrodu trzy sezony i efekcie na jednej rabacie. mama wrażenie że mam tak samo, albo nawet mniej, że wciąż coś czeka u mnie na ostateczny lifting, a najczęściej na wielką przewrotkę.
czasem spogladam na ogród i myślę że pracujemy, pracujemy, a wszytsko w powijakach. Wtedy mój M. się na mnie wścieka że czarna strona mojej natury ze mnie wylazała, że'spójrz ogród prawie gotowy'.No to się zamykam i tylko go pod nosem obrzucam obelgami że cholerny optymista,oslepł chyba.
I tak ciągniemy kolejny sezon.


jakbym o moim eM. czytała Czasem patrzy na to co robię (po raz 10 przesadzam coś na innemiejsce w ogrdzie) i (z usmiechem) mówi, że to nie jest normalne
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 12:03, 26 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
magnolia napisał(a)

A o kamasji napiszę u Ciebie, bo spore jest zaintersowanie nią- dziewczyny i pojedyncze chłopaki kamasję w pełnym słońcu sadźćie tylko jak macie wilgotną ziemię. Jak macie suszej, łatwo przesycha, koniecznie w półcieniu

No ciekawe, jak ona mi się sprawdzi zatem. Posadziłam w pełnym słońcu, ale glebę mam gliniastą, to chyba trzyma wilgoć?

Toszka napisał(a)
....a miało u mnie nie być kfiutków... a miało...
a wy tu tak kusicie
i jeszcze na niebiesko...
nie, no po prostu zła jestem...
i jeszcze Magnolia pisze, że na wilgotną ziemie ta kamasja...
może do wiosny zapomnę....

Bez kfiatków??? No nie da się Szczególnie bez cebulowych wiosennych.
Nie zapomnisz, już ja Ci przypomnę (o ile kamasja nas zachwyci, co będzie wiadomo przeciez już wiosną)

laurowisnia napisał(a)
Toszka, to ja napiszę, że ma swoje wady, kwitnie krótko i lubi się pokładać, ale mam tą zwykłą więc jak dziewczyny napiszą, że odmianowe są w tym względzie lepsze to nic na to nie poradzę.
Mam kępę wsadzoną właśnie przy czosnkach i jak pamiętam to przekwita jak czosnki otwierają swe główki.

Hmmm, ja w zasadzie nie wiem, jaką mam... Rzeczywiście pokładała się tam, gdzie miała bardzo sucho (bo rosła pod morelą). Ale jedna się jakoś przemieściła(?!), rosła samotnie - ta pięknie kwitła i była prosta.

magnolia napisał(a)

własnie to chyba zależy od miejsca w którym rosnie- u mnie ( sama gatunek, bez odmiany) nigdy się nie kładzie, stoi sztywno i spotyka się z czosnkami Purple Sensation- to połaczenie ze zdjęcia własnie. Te czosnki są wczesne, sporo wczesniejsze niż wiekszość innych

No i tu - przy czosnkach - zaczynają się schody... Bo ja mam tam Gladiatory. Czyli się nie spotkają. Trudno, będę za rok kombinować
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 12:10, 26 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kondziu, Danko - bardzo dziękuję za gratki i kwiatki
Piekna ta tegoroczna miłość, Kondziu.
Plany zrealizuję, w sposób zgodny z planem albo i nie

Mirko - żarciki się Ciebie trzymają Pędzę? Ten wątek (co do zasady, bo rzeczywiście obecnie ciut przyspieszył) w tempie zółwiowym się posuwa. Te 500 stron powstało przez dwa i pół roku
Palma pierszeństwa w kategorii "najwolniejszy wątek" bezapelacyjnie mnie przypada
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mirka 13:16, 26 lis 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Tess napisał(a)
Kondziu, Danko - bardzo dziękuję za gratki i kwiatki
Piekna ta tegoroczna miłość, Kondziu.
Plany zrealizuję, w sposób zgodny z planem albo i nie

Mirko - żarciki się Ciebie trzymają Pędzę? Ten wątek (co do zasady, bo rzeczywiście obecnie ciut przyspieszył) w tempie zółwiowym się posuwa. Te 500 stron powstało przez dwa i pół roku
Palma pierszeństwa w kategorii "najwolniejszy wątek" bezapelacyjnie mnie przypada
No nie mogę to jakiś żarcik jesteś niemożliwa z tym najwolniejszym wątkiem zobacz od kiedy ja jestem i ledwo setunia za mną tak więc palmę najwolniejszego wątku ci odbieram haha
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Tess 13:43, 26 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mirka napisał(a)
No nie mogę to jakiś żarcik jesteś niemożliwa z tym najwolniejszym wątkiem zobacz od kiedy ja jestem i ledwo setunia za mną tak więc palmę najwolniejszego wątku ci odbieram haha


Chciałabyś! Ale palmy pieszeństwa w tej kategorii nikt mi nie odbierze, bo otóż w wątku Ogród nadd Rozlewiskiem mam niespełna 91 stron, a założony został 11 maja 2012 roku.
Ha!
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mirka 13:52, 26 lis 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Niemożliwa jesteś :
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Dorota123 20:54, 26 lis 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208

Gratuluję 500 stron
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
gusiarz 21:22, 26 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Tesiu... co do eMa... załamuje ręce, ale i tak pomaga w robotach wszelakich i w polu i w domu... (miałam napisać wokół komina... ale zaraz by się larum podniosło, by uściślić, o jaki komin chodzi )wdzięczna jestem więc opatrzności boskiej, że mam takiego dobrego eMa ...
Jednakże obornika w obejściu jak nie było tak nie ma... czekam... pewnie dopiero wiosną się eMuś pofatyguje... zarobiony ostatnio okrutnie.
Zostało mi do posadzenia troszkę... troszkę cebulek. Jak Ci pisałam, ze 100, 120szt...
Kusisz kamasją... ale mi się już nie chce... jakoś skrzydełka mi opadły. Dużo innego rodzaju spraw na głowę mi spadło... dobrze, że ogród wciąż pociesza...
Gusiam... i myślę nad jakimś adwentowym zieleniakiem...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 21:39, 26 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Oj... o gratkach zapomniałam... Tesiu... bez Ciebie to nie byłoby to samo miejsce ... dziękuję, że jesteś
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies