Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Urszulla 20:40, 18 lut 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Dzięki Tess
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
JoannA 21:33, 18 lut 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Tessiu,
wszystkie byliny wysieję w maju-czerwcu. Mam przetacznik, szałwię, ożankę i kłosowiec.
Sporo jednorocznych już wysiałam i zabraknie mi miejsca na parapetach na te wszystkie zachcianki.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Tess 21:52, 18 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
To i ja tak zrobię. Myślałam o marcu, ale przecież też parapety będą wówczas potrzebne.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
makkasia 08:25, 19 lut 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Tesiu a kosmosy stoją
Maja zwaliła z parapetu skiełkowaną stipę
mus siać od nowa...ale wzeszła tojeść purpurowa
W weekend posieję wymarzłą Werbenę od Ciebie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Iwk4 01:17, 20 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tesiu, pozdrawiam nocną porą, nadrabiam zaległości na wątkach
____________________
Ogródek Iwony II
Syla 17:54, 20 lut 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dzięki za linka odnoście warzywnika .... zapisałam z wykrzyknikiem bo planuję takowy ..... Jak myślisz , czy ścinki traw będą się również nadawać na spód ? Będę ich miała w nadmiarze a kompostownik mi się przelewa
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Kasya 21:58, 20 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
Teresko, nie dziękuję za nasionka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Tess 11:53, 21 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Macham i nic nie piszę, bo do ogrodu lecę.
Wkleję tylko rady Pana Trawki, pozyskane dzięki trosce i uprzejmości Nawigatorki.


Jeszcze jest za wczesnie na przycinanie bo jest dopiero 3 dekada lutego i napewno będa jeszcze spadki temperatur do kilku stopni ponizej zera a te stare badule daja osłone a ponadto sprawiaja , że słonce tak szybko nie wybudzi nowych pedów.
Wiekszość miscanthusów juz w ubieglym roku wypusciła pierwszy rzut pedów a te ozno kwitnace do których nalezy Gracilimus to nie zakończyły wegetacji i dlatego mają zielone liście. Jezeli koniecznie chce Pani przyciac to moze Pani ale nie do ziemi tylko tak na pólmetra od ziemi a Gigantheusa na metr.
Rozplenice tez mozna przyciac połamane przez snieg ale tez nie do ziemi ale ja bym sie jeszcze wstrzymał z conajmniej na miesiac.
Hakonechloa macra w odmianach to samo jak powyzej tzn nie przycinac bo te stare badyle na ziemi daja osłone nowym kielkom

Ze Stipami Pony Tailis tez poczekac do konca maja bo wtedy te stare badylki da si wyczesać tzn same wychodza i nie trzeba wyszarpywać. Mozna przyciać ale przycinajac górą pozostawia się brzydkie badyle na dole , które i tak potem trzeba wyskubać. Nie mozna trawki tej przyciać na króciutko bo się ją zabije

Carex morowii Ice dance recznie wyskubac uschłe badyle
Carex comans Frosted Curls tez byloby najlepiej wyskubać i lekko przyciąć końcówki uschłych liści .
Proszę pamietac ,że liśc turzyc przycięty przestaje rosnąć"
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monitka 19:03, 22 lut 2015


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Tesia melduję się

Co do stipy to ją cięłam w zeszłym roku (oczywiście nie bardzo krótko)i bardzo ładnie rosła.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
21:47, 23 lut 2015
U mnie na parapetach w tym roku pustki, mam szalejącego 2- latka co już nie śpi w dzień, no brak czasu, a najgorsze to że i chęci W tym roku kupię gotowe, sama nie wiem czy ja coś w tym roku zdziałam na działce, ostatnio uświadomiłam sobie że pomimo tylu artykułów i cennych rad innych doświadczonych ogrodników, nadal nie umiem niczego sobie w głowie ułożyć, ciemna jestem jak tabaka w rogu Najchętniej skorzystałabym z projektu koncepcyjnego, ale wiadomo o co chodzi - kasa, kasa i kasa jednak nie mówię nie
A Ty Tess jakbyś obsadziła te 50 metrów muru? Myślisz że będzie kiepsko samymi tujami? a jeżeli mieszać to co z czym, po ile sztuk?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies