Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

nieszka 22:35, 26 lut 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Tesia coś mi się kojarzą u Ciebie cisy fistigiata z miskantami... Jak Ty je będziesz prowadziła?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
MirellaB 08:56, 01 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Czytam porady Pana Trawki i mam pytanie. Czy mojej trawki carex evergold i kostrzewa sina się nie obcina tylko wyskubuje suche źdźbła?
A red baron i rozplenicę obciąć?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Juzia 08:59, 01 mar 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
MirellaB napisał(a)
Czytam porady Pana Trawki i mam pytanie. Czy mojej trawki carex evergold i kostrzewa sina się nie obcina tylko wyskubuje suche źdźbła?
A red baron i rozplenicę obciąć?


Kostrzewę najpierw wyskubać suche, a później ewentualnie przyciąć końcówki.
Carexowi wyciąć tylko brzydkie.
Red Baron i rozplenica - obciąć.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magda70 15:13, 01 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Tessiu....cisza taka u Ciebie.
W ogrodzie szalejesz??
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MirellaB 16:04, 01 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Juzia napisał(a)


Kostrzewę najpierw wyskubać suche, a później ewentualnie przyciąć końcówki.
Carexowi wyciąć tylko brzydkie.
Red Baron i rozplenica - obciąć.

Dziękuję za informację. Tak zrobię
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Tess 10:44, 03 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kochani, cisza u mnie z ciągle tego samego powodu - brak czasu, bo problemy jakie miałam w roku ubiegłym, nie skończyły się wraz z wybiciem północy w ostatnim dniu roku

Ale w ogrodzie już ciut działam Nad czym bardzo boleje mój eM

W ostatni weekend wygrabiłam trawniki (w swoim ogrodzie i Babci Danusi). Został mi jeszcze do wygrabienia trawnik na budowie, założony w ubiegłym roku jesienią. Ale to zrobię w weekend, bo jest naprawdę duży.
Właśnie sobie pomyślałam, że powinnam swój wątek nazwać "cztery ogrody"
Bo tyle ich mam do obrobienia

Uporządkowałam też już rabatę kulkową pod pendulą, wycięłam uschłe liście paproci, wypieliłam chwasty.

Z wcześniejszych prac ogrodowych:
1. obieliłam pod koniec stycznia drzewka owocowe (wstyd jak beret, że tak późno, prawda?)
2. zrobiłam oprysk miedzianem,
3. podlałam też glebę Humvitem, zobaczymy, jaki będzie efekt. Podobno ma własciwości obornika i świetnie użyżnia glebę.
Rozważałm, czy nie powtórzyć oprysku promanalem (co to go w styczniu już zrobiłam), ale chyba już nie zdążę. W nocy jest poniżej zera, i tak ma być co najmniej przez tydzień. A pąki na cisach już pekają.

Kwitną już u mnie przebiśniegi i krokusy. Powychodziły z ziemi i są naprawdę duże chyba wszystkie cebulowe. Wygląda, jakby wszystko chciało zakwitnąć jednoczesnie. Bo i tulipany wyszły, i czosnki, i kamasja. Nie widać jedynie koron cesarskich.

Posiałam stipę i inne trawy - ML, Gracimillus, rozplenice. Stipy pieknie wzeszły, inne są dopiero świeżo posiane, czekam.

Macham wszystim łapką
Zapomniałam napisać - wczoraj była u mnie pierwsza w tym roku burza!
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mirka 10:50, 03 mar 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Tereniu trzymam kciuki abyś klopoty szybko rozwiązała i buszowała po O jak wcześniej.Weekend pracowity miałaś ja babciowy. Trzymaj się
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
bdan 11:22, 03 mar 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
No to sporo podziałałaś.

U nas niestety dzisiaj znowu śniegiem przypruszyło, a tem. nie pozwalają na opryski.

Pozdrowienia zostawiam
as226 11:57, 03 mar 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Tess napisał(a)
Kochani, cisza u mnie z ciągle tego samego powodu - brak czasu, bo problemy jakie miałam w roku ubiegłym, nie skończyły się wraz z wybiciem północy w ostatnim dniu roku

Ale w ogrodzie już ciut działam Nad czym bardzo boleje mój eM

W ostatni weekend wygrabiłam trawniki (w swoim ogrodzie i Babci Danusi). Został mi jeszcze do wygrabienia trawnik na budowie, założony w ubiegłym roku jesienią. Ale to zrobię w weekend, bo jest naprawdę duży.
Właśnie sobie pomyślałam, że powinnam swój wątek nazwać "cztery ogrody"
Bo tyle ich mam do obrobienia

Uporządkowałam też już rabatę kulkową pod pendulą, wycięłam uschłe liście paproci, wypieliłam chwasty.

Z wcześniejszych prac ogrodowych:
1. obieliłam pod koniec stycznia drzewka owocowe (wstyd jak beret, że tak późno, prawda?)
2. zrobiłam oprysk miedzianem,
3. podlałam też glebę Humvitem, zobaczymy, jaki będzie efekt. Podobno ma własciwości obornika i świetnie użyżnia glebę.
Rozważałm, czy nie powtórzyć oprysku promanalem (co to go w styczniu już zrobiłam), ale chyba już nie zdążę. W nocy jest poniżej zera, i tak ma być co najmniej przez tydzień. A pąki na cisach już pekają.

Kwitną już u mnie przebiśniegi i krokusy. Powychodziły z ziemi i są naprawdę duże chyba wszystkie cebulowe. Wygląda, jakby wszystko chciało zakwitnąć jednoczesnie. Bo i tulipany wyszły, i czosnki, i kamasja. Nie widać jedynie koron cesarskich.

Posiałam stipę i inne trawy - ML, Gracimillus, rozplenice. Stipy pieknie wzeszły, inne są dopiero świeżo posiane, czekam.

Macham wszystim łapką
Zapomniałam napisać - wczoraj była u mnie pierwsza w tym roku burza!




Sporo Teresko poracowałaś

My chorujemy z dziećmi

A burza też u nas wczoraj były, no, ale my przecież blisko siebie.


pozdrawiam i wszystkiego dobrego
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
ewa004 12:19, 03 mar 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Tesiu pracuś z Ciebie .
A nasiona traw kupowałaś ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies