Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Milka 15:24, 14 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I ja też podziwiam zmiany podkrzesanie u mnie tez na bieżąco, bo gdzie indziej bym wolny plac znalazła moje elaty mają 60cm średnicy, w słońcu żółte, w cieniu limonkowe, ale teraz marnieją przy suszy.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 20:53, 15 sie 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Tesiu, doczekałaś się żeby pokazać metamorfozyjakie to jest niesamowite, poczytałam posty i Twoje odpowiedzi i co mnie cieszy że zawsze można upiększyć to co już ładne i Ty to robisz z traw Elata na mojej liście.
a zawilce ostatnio w szkółce z Gosią oglądałam- rzeczywiście imponujący rozmiar miały a zawsze myślałam że to małe roślinki bo znałam tylko te leśne czyli zawilec gajowy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 13:02, 17 sie 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ale cudnie to wymyslilas i zrobilas pieknie jest! Podziwiam tym bardziej, bo ja bym wyciela te wielkie drzewa i potem kombinowala co z karpami i korzeniami, a potem narzekala na patelnie

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:02, 24 sie 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tesia, chciałam spytać o hydrożel pod hortki; napiszesz coś więcej? Co to było - proszek? Jakiś link? Ile sypałaś w dziurę na jedną hortkę? Jak blisko korzeni im grzebałaś? z ilu stron? dzięki
____________________
Mój nowy ogródek
Tess 15:57, 24 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Karola, nie pamiętam, jakiej firmy był ten hydrożel.
Kupiłam jedna paczkę. Zdawał mi się drogi jak diabli, bo chyba około 60 zł kosztował. Ale okazało się, że wystarczyło mi na 12 hortensji.
I zachowuje swoje właściwości przez 3 lata, więc ogólnie uważam, że warto.
To był taki bezbarwny krystaliczny proszek.
Po obwodzie korony wykopałam 4 szczupłe dołki, ziemię z tych dołków zmieszałam z hydrożelem (jedną albo dwie miarki, nie pamiętam, ale jest instrukcja). I tę ziemię zmieszaną z hydrożelem wsypałam do dołków. Podlać.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Matka 16:33, 24 sie 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Hydrożel pod hortki?i co?działa?
____________________
U Matki
Tess 16:42, 24 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Hydrożel można pod wszystko.
Ja zastosowałam pod hortensje nad Rozlewiskiem.
Działa, a jakże. Nie było mnie tam trzy tygodnie, od 19 lipca. Przez te trzy tygodnie nie spadła ani kropla deszczu. Hortki wszystkie przeżyły, tylko jak zajechałam, to były lekko obwisłe od upału, a o braku dostatecznej ilości wody świadczyły tylko podeschnięte listki na samym dole. A przecież wiadomo, jak hortensje są wrażliwe na brak wody.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
jazzy 17:01, 24 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ja tylko nieśmiało chciałam zabrać głos w sprawie gazet na rabatach To najlepszy sposób żeby nie tracić czasu na wyrywanie chwasta Ja na gazety sypie korę i serio - chwastów zero! Polecam z całego serca
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Shemsi 23:05, 24 sie 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Tessiu, zostawiłam sobie Twój wątek na deser nadrabiania zaległości pourlopowych i przepyszny to był deser! Cudowności, jak z takiego drzewiastego gąszczu można zrobić tak różnorodne i tętniące życiem (roślinnym) miejsce. Było ładnie, poprawnie, ale brakowało tego oddechu, o którym już ktoś wspominał. Jest przepięknie!!!

Dopytam o elatę, bo szukam niewysokiej trawki do cienia, bardziej wyprostowanej niż przewieszającej się (żeby nie była leżąca jak np. the beatles) - do posadzenia w rządku w jakichś odległościach od siebie. Wg Twoich zdjęć elata powinna spełnić moje oczekiwania, ale mogłabyś mi napisać, jak Ty ją oceniasz na żywo?
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Tess 12:54, 25 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mnie się elata podoba. Jest wyższa, niż beatles, sporo, no i dopiero na górze się przewiesza. Ma trochę łamliwe liście, więc nie należy np. lać po niej silnym strumieniem wody.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies