Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 08:50, 02 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
ewa004 napisał(a)
Tesiu a ta drewniana konstrukcja po lewej stronie to co to jest ?

Znajomy kolor Cię zaintrygował?
Tak, to pinia, która bardzo mi się podobała w ogrodzie Kokoszki. U mnie mniej pasuje jednak, ale już jest i pewnie na długo zostanie To altana, która ze względu na usytuowanie kształtem bardziej przypomina wiatę (dach jednospadowy), niż ogrodową altanę.



Dzięki wszystkim za miłe słowa Mnie też się mój ogród podoba, ale muszę pomyśleć o większej ilości roślin kwitnących jesienią. Idę zobaczyć, co u Was jeszcze kwitnie.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
victoriagos 10:11, 02 paź 2015

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Ha bo te zimowity - kopałaś w ferworze gadania przy konwaliach więc pewnie umknęło z pamięci
u mnie jeden tylko kwitnie ;-( ale ładnie , nie wiem czy mam sprawdzać co z resztą się dzieje? czy zostawić w spokoju - niech szaleją
myślę że przesadzone więc z Toszką mamy dopiero kwitnące
____________________
Siejsko czarodziejsko
Tess 10:35, 05 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Rzeczywiście Gosiu, już pamiętam moment kopania. Czekaj, zakwitną.



____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 10:47, 05 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Zapisy do kroniki ogrodu.

Milin został wycięty, a jego pień posmarowany mieszanką roundapu i chwastoxu. Może już nie odbije z tego pnia.
Ale jak skutecznie zwalczyć te wszystkie odrosty podziemne, co już są (o tych, co ewentualnie jeszcze wyjdą nawet myśleć nie chcę)
Potraktowałam je jakiś czas temu mieszanką roundapu i chwastoxu, cieszyłam się, że uschły, a okazało się, że uschła część nadziemna - korzenie są żywe!
Teraz obmyślam, czym zastąpić pergolę (bo ma już prawie dwadzieścia lat, jest zniszczona i trąci myszką).

Zaczęłam nową rabatkę cisowo-trawkową. Inspiracji nie pokażę, bo ją diabli wzięli - była w jednym z odcinków Gardens World, ale usunięto konto tego użytkownika. Zresztą to dość luźna inspiracja - moja rabatka wcale do tamtej nieodobna

W planie na jesień mam jeszcze przesadzenie cisów i bukszpanów. Czy dam radę - nie wiem, na ile czas i pogoda pozwoli.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
victoriagos 22:24, 05 paź 2015

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
EEEEEEEE Tesia - powiesz że masz milina - to chętnie przyjadę na wykopki
z tych co wykopałam tylko 2 mają listki - a ja chciałam więcej
Ty masz go dosyć, a ja nie mogę udomowić

Trzymam kciuki za rabatkę
____________________
Siejsko czarodziejsko
an_tre 22:29, 05 paź 2015


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Tess napisał(a)
Zapisy do kroniki ogrodu.

Milin został wycięty, a jego pień posmarowany mieszanką roundapu i chwastoxu. Może już nie odbije z tego pnia.
Ale jak skutecznie zwalczyć te wszystkie odrosty podziemne, co już są (o tych, co ewentualnie jeszcze wyjdą nawet myśleć nie chcę)
Potraktowałam je jakiś czas temu mieszanką roundapu i chwastoxu, cieszyłam się, że uschły, a okazało się, że uschła część nadziemna - korzenie są żywe!:
nie wiedziałam, ze milin taki ekspansywny, to gorszy od sumaka
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Tess 11:12, 06 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
victoriagos napisał(a)
EEEEEEEE Tesia - powiesz że masz milina - to chętnie przyjadę na wykopki
z tych co wykopałam tylko 2 mają listki - a ja chciałam więcej
Ty masz go dosyć, a ja nie mogę udomowić

Trzymam kciuki za rabatkę

Niestety, chyba nadal mam milina Jak chcesz, przyjedź, wykopiemy te podziemne części, co to uschnąć nie chciały.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 11:14, 06 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
an_tre napisał(a)
nie wiedziałam, ze milin taki ekspansywny, to gorszy od sumaka

Nie umiem porównać z sumakiem, bo go nigdy nie miałam, ale tak - milin jest potwornie ekspansywny. choć zaznaczam, że mam go 19 lat, a dopiero od kilku daje mi się we znaki.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 19:59, 06 paź 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Wrzucę resztę zdjęć, co je zrobiłam w poprzedni weekend. Ku pamięci.

Przedogródek.
Żurawki są w doskonałej kondycji. Co mnie zdumiewa, bo przecież skoro rdzewienie liści to niby wina nadmiernego nasłonecznienia, to przecież w tym roku słońca było w nadmiarze. Czyściłam tylko trzy razy w tym sezonie.









____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ensata 20:03, 06 paź 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Koptnik mnie zachwyca niezmiennie, piękny ten zakątek
____________________
W kolorze blue
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies