Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

malkul 14:28, 21 lis 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
strasznei tych siewek ci zadzroszczę
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Toszka 17:36, 21 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zatem czekam do wiosny na twoje maluchy. Jak twoje dadzą radę, to wezmę się za moje. Gdzieś czytałam, zabij, nie wiem gdzie, że wysadza się maluchy 2-3 letnie. Ale czy 2, czy 3 letnie nie pamiętam. Moje dopiero tegoroczne. Zależy mi na tym orientalnym, bo Niger wysiał się niemal od razu (sadzony był tej wiosny). Jego siewki to już niemalże handlowe egzemplarze. Pewnie na złość, bo na nim mi nie zależy.
A swoją drogą to zastanawiam się, bo przecież wszystkie moje ciemierniki były kupowane w torebkach... prócz tego, ze z dwóch wyrosły mi peonie, to dramatycznych problemów nie miały z przyjęciem się...
No, zobaczymy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anka_ 17:41, 21 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kobietki to powiedzcie mi jak rozróżnić takiego niger od orientalnego?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Sylvana 17:57, 21 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Tess napisał(a)

Przypadek, naprawdę. W znaczeniu, że nie zamierzałam w ten sposób (przez oderwanie liścia) rozmnażać ciemiernika. Natomiast nie jest przypadkiem, że te liście z piętką (malusim pączkiem) się przyjęły. Bo nie pamiętam, czy pisałam - z dwóch różnych ciemierników tak niechcący liście oderwałam i oba się przyjęły.
I w porównaniu z siewkami są naprawdę duże. Jeden już widzieliście, drugi wklejałam (posadziłam w miejsce kulek przed rodgersją, ale dopiero teraz - szukając tego zdjęcia - zobaczyłam, że się nie wgrało dobrze.
Jak znajdę to wstawię.


Bardzo ciekawe....wiele wynalazków powstało przez przypadek...
Kiedy tak niechcący udało Ci się ten listek oderwać - czy mogę jeszcze teraz, bo wiosną zeszłego roku wszystkie listki u mnie wyschły i na ich miejsce wyrosły nowe - to był jego pierwszy rok u mnie, więc nie wiem czy on tak ma co roku czy to dlatego, że jeszcze się nie zadomowił.
Jeśli i tak na wiosnę będę miała wszystkie obciąć, to może warto mu teraz cosik uszczypnąć?
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Toszka 10:00, 22 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anka_ napisał(a)
Kobietki to powiedzcie mi jak rozróżnić takiego niger od orientalnego?


Wiesz, Aniu to proste - Niger jest biały, a orientalne kolorowe lub z kolorem. Tak najprościej rzecz ujmując. Schody zaczynają się w odróżnianiu orientalnego np. z purpurowym (naszym, tzw. czerwonawym)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anka_ 10:04, 22 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
To wychodzi na to, że mam orientalnego.... ale moje kwitną wczesną wiosną.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
siakowa 10:05, 22 lis 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Super sieweczki ciemiernikowe ja dopiero zaczelam kochac ciemerniki ale za to calym sercem od razu
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
lindsay80 10:08, 22 lis 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)
Super sieweczki ciemiernikowe ja dopiero zaczelam kochac ciemerniki ale za to calym sercem od razu


Ja mam podobnie i liczę, że i u mnie za jakiś czas siewki się pojawią.
____________________
Tu ma być ogród :)
Toszka 10:12, 22 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anka_ napisał(a)
To wychodzi na to, że mam orientalnego.... ale moje kwitną wczesną wiosną.


Aniu, mój orientalny, ten ze zdjęć kwitnie zazwyczaj juz od września. Kwiaty w praktyce trzyma cały rok - czyt. do ścięcia w sierpniu. Ale jest on posadzony w bardzo zacisznym miejscu. Tu wiatr mu nie hula a i słońce nie praży. Ma stałą wilgotność podłoża. Dostaje na wiosnę kompost z dodatkiem obornika, garstkę dolomitu, Przed mrozami obsypuję bukowymi liśćmi. Żadnej kory. W tym miejscu rośnie 5lat. Liści nie ścinam bo są zbyt piękne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasya 10:27, 22 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
Toszka napisał(a)


Aniu, mój orientalny, ten ze zdjęć kwitnie zazwyczaj juz od września. Kwiaty w praktyce trzyma cały rok - czyt. do ścięcia w sierpniu. Ale jest on posadzony w bardzo zacisznym miejscu. Tu wiatr mu nie hula a i słońce nie praży. Ma stałą wilgotność podłoża. Dostaje na wiosnę kompost z dodatkiem obornika, garstkę dolomitu, Przed mrozami obsypuję bukowymi liśćmi. Żadnej kory. W tym miejscu rośnie 5lat. Liści nie ścinam bo są zbyt piękne.


a ciemierniki nie lubią kory ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies