Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

admete 08:44, 07 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Cześć , dawno nie byłam
nadrobiłam chociaż wiosnę , która jest cudowna u Ciebie.
Ciemierniki som bosssssssssssskie
tiulipy zachwycają
korony woooooooooow - u mnie zginęły gdzieś

co do kwitnących bruner Izabelli, ja mam jej niezapominajki...i jak tylko na nie patrzę - a teraz kwitną właśnie to też śmieję się z tej historii hahahahahaha



pozdrowienia cieplutkie zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Anna_ogrodni... 18:45, 10 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam
jestem tu od niedawna ale często cie odwiedzam piękny ogród myślę ze dożo mogę się od ciebie nauczyć
Powiedz mi jak uprawiać czosnki ozdobne kiedy je sadzić bardzo mi się podobająA co za kulki iglakowe rosną miedzy czosnkami? Ładnie to wygląda
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
monitka 22:08, 02 cze 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Tess pięknie i kolorowo wiosną u Ciebie było
Siewek ciemierników zazdroszczę u mnie jakoś się nie wysiewa za to jeżówki dzisiaj rwałam garściami...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
KasiaWB 23:38, 02 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
cześć Tesiu wszystko obejrzałam szczególnie zaciekawił mnie powojnik Summer Snow, bo go kupiłam ale jeszcze nie posadziłam )
Ściskam serdecznie!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Toszka 09:38, 03 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
co tam słychać?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasya 10:20, 03 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Teresko, kupilas w końcu te swiecznice ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magda70 22:33, 03 cze 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Tess....a gdzie się podziewasz??
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
roma2 22:41, 03 cze 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
I ja się tłukę do Twoich drzwi. Siedzę zawsze cicho, ale przez uchylone spoziram z przyjemnością.
____________________
Komendówka
Tess 14:11, 06 cze 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Toszka napisał(a)
co tam słychać?


To zalezy, gdzie się ucho przyłoży

Generalnie bardzo pracowicie. Zmieniłam pracę i choć jestem z tego bardzo zadowolona, to jednak na początku roboty jest od metra.
Pracuję teraz bliżej domu i krócej, więc teoretycznie mam dużo więcej czasu na ogród.
Ale i ogrodu mam więcej od ub. roku, więc ciągle jestem nieobrobiona.

Moje nieobrobienie ogrodowe potęguje fakt - znana Wam moja słabość - że niczego, co się wysieje, wyłamie, rozrośnie - nie wyrzucam, tylko wsadzam.
Ale żeby wsadzić, trzeba mieć gdzie. Więc sporo czasu zajmuje mi szukanie jakiegoś kąta, potem przygotowanie go pod roślinki. Wsadziłam sporą część siewek ciemiernika, ale jeszcze mam ich masę, a wiadomo - wyrzucić się nie da
W dodatku okazało się, że wysiało mi się całe mnóstwo brązowych trawek (tych od Ciebie). No i znowu mus szukać dla nich miejsca...

Ostatnio strasznie dużo czasu zajęło mi wycinanie resztek cebulowych. Rany, ile tego jest! I jeszcze nie wszystko wycięłam.
Poczytałam u kogoś, że pisałaś, że w wianku Ci nasiona czosnków dojrzały. Chyba też tak zrobię.

No i marzę o nawadnianiu. Potwornie dużo czasu zajmuje mi podlewanie.
A susza jest ogromna. Niby grzmi, chmury granatowe wędrują po niebie to tu, to tam, a u mnie ledwie dwa razy pokropiło.

Trochę przesadzam. Zrobiłam w ub. roku sporo sadzonek citronelki i postanowiłam ją posadzić w ogrodzie. Ale eksperyment raczej nieudany - okazuje się, że moje cieniste rabaty są za mało cieniste dla citronelki. W kąciku pod ścianą, gdzie słońce wcale nie zagląda była cudna, soczysta. A przesadzona - niestety rudzieje i ma brązowe plamy na liściach.
Chyba ją zastąpię czymś innym.
A na przedogródek to patrzeć nie mogę - citronelki są tu niemal całe brązowe

Obiecuję, że zrobię w końcu jakieś fotki. Ale najpierw ogarnę ten mój bałagan.


Z pytań, które pamiętam:

- świecznicy nie kupiłam jeszcze. Jak już byłam zdecydowana, okazało się, że akurat tej odmiany zabrakło,
- brunery mam tylko dwie odmiany, jedną jest Jack Frost (wielkie srebrzyste liscie), druga ma obwódkę limonkową, ale nie pamiętam nazwy. Jackiem jestem zachwycona. Polecam.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 14:41, 06 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A to może szkółkarzem zostaniesz po godzinach?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies