Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 10:18, 22 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
jazzy napisał(a)
Ja też dopisuję się do listy fanów drewnianego gabionu, zresztą od początku mnie zachwycił
Ten kadr jest boski! Gapię się...
Czy te trawki przy buksach to Silver Sceptre?

ps. Ja bym Twoim kopytnikiem nie wzgardziła


Nieskromnie powiem, że sama sie gapię Naprawdę zyskało to miejsce po zabraniu stąd cisów.
Tak, trawki to Silver Sceptre.


ps. pisz na pw.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MirellaB 10:38, 22 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tess napisał(a)


Tess to zdjęcie podoba mi się najbardziej - pięknie

Werbena samosiejka tyle aż się jej wysiało? Ciekawa jestem czy u mnie w przyszłym roku się pokaże
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
nawigatorka 10:47, 22 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Tess napisał(a)

Pomijając to, czy moja to green jewel - czy chcesz powiedzieć, że green jewel nie ma nasion, czy że nie powtarza cech matecznych?
Czy dobrze rozumiem, że green jewel się słabo rozkrzewia i ma małą średnicę kwiatów? To ostatnie jest możliwe - ten jedyny duży nie jest.
Ale się nie martwię - nic mnie nie kosztowały, jeśli nie będą ładne, pójdą na kompost Albo nad Rozlewisko.
właśnie chodziło mi o to że nie powtarza cech.nie próbowałam ale rozmawiam kiedyś z Finka o tym i nie polecała raczej wysiewac odmian właśnie dlatego że efekt będzie niepewny bardzo.
Pisząc o rozkrzewaniu miałam na myśli to że jak na razie u mnie green jewel ma max 8 ,kwiatów a np rowna wiekiem coconut lime miała na jednej sadzonce z 60 jak nie więcej kwiatów. A właściwie chyba więcej.
Średnica kwiatu nie jest taka zla.ładne będą na pewno
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Juzia 11:56, 22 paź 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
U mnie trzyletnia green jewel miała w tym roku cztery kwiaty, a roczne po jednym....więc z tym rozkrzewianiem chyba prawda

Ale one piękne są, nawet jeśli skromne
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Basilikum 12:18, 22 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
nowa rabata super bardzo mi sie podoba Ciekawa jestem jezowek zoltych ale nie jak rudbekia
Gabion rzeczywiscie teraz super wyglada.
Lece ciemiernikom skorupek sypnac. Kiedys o tym czytalam i nawet rok temu cos dostaly ale teraz rosna w innym miejscu a ja zapomnialam, ze one lubia odkawaszanie.
Pozdrawiam z zachmurzonej Bawarii
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
magnolia 20:15, 22 paź 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
akcja skorupkowa... ja tez jutro wrzucę swoim, bo zapomiałam.
90 cm jest- i dobrze.

Green Jewel- u mnie niektóre przyrastaja bardzo wolno, inne znowu szalajeą.
A najsilniej rosną na rabatce Ema. ( tak, on musiał dostac swój kawałek, bo byśmy się kłócili o podejście do roślin i kompozycji). Rosną cudnie, ale juz dwie zimy padałay po dobrym sezonie. W tym roku próbowaliśmy je wysadzać tak żeby płycej rosły, zobaczymy
Wiosną daję mu nowe sadzonki, tyją na potęgę, kwiaty mają duuże.
Ale nasze mają listki nie okrągłe, raczej wydłużonej elipsy i jasnozielone.
tu je widać





____________________
lojalna_ 20:52, 22 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Tess piekny jest Twoj ogrod , niebanalny ))).

A łapy precz od Trawiszczy co to znaczy bede dzieliła a po co jak taki cudny busz jest .....nie pozwalam )))

Tessiu fajnie ze jestes znowu z nami /)))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mary 21:23, 22 paź 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Ja zachorowałam na Green Jewel po zdjęciach Zany.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/6733-ogrod-z-rzezba?page=256#post_1
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6733-ogrod-z-rzezba?page=260#post_1

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Tess 22:12, 22 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
nawigatorka napisał(a)
właśnie chodziło mi o to że nie powtarza cech.nie próbowałam ale rozmawiam kiedyś z Finka o tym i nie polecała raczej wysiewac odmian właśnie dlatego że efekt będzie niepewny bardzo.
Pisząc o rozkrzewaniu miałam na myśli to że jak na razie u mnie green jewel ma max 8 ,kwiatów a np rowna wiekiem coconut lime miała na jednej sadzonce z 60 jak nie więcej kwiatów. A właściwie chyba więcej.
Średnica kwiatu nie jest taka zla.ładne będą na pewno

No też tak słyszałam.
Ale po tym, co pokazały Magnolia i Marysia, jestem przekonana, że mam coś innego. Ależ długo muszę czekać, zeby zobaczyć, jak się będą prezentować. Aż do lipca.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 22:14, 22 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MirellaB napisał(a)
Tess to zdjęcie podoba mi się najbardziej - pięknie

Werbena samosiejka tyle aż się jej wysiało? Ciekawa jestem czy u mnie w przyszłym roku się pokaże

Dziękuję Lubię mój przedogródek. Tak, werbena to wyłącznie samosiejka. Życzę Ci, żeby też Ci się tak dużo wysiało
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies