Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 22:52, 22 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dzisiaj ciąg dalszy walki z kłączami konwalii. Dla urozmaicenia także z kłączami podagrycznika.




Trzy takie kosze ukopałam.



Musiałam wykopac dwie hortensje ogrodowe, bo miały poprzerastane korzenie podagrycznikiem i konwaliami. Jedną oczyściłam, ale przy czyszczeniu kepę musiałam podzielic na mniejsze, bo inaczej nie dało rady wyciągnąć chwastów. Druga pozostała do oczyszczenia na jutro, ciemno się zrobiło.



Teraz muszę pomysleć, czy wsadzić w to samo miejsce, czy gdzieś indziej.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
anka_ 23:20, 22 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Teresko to tak oficjalnie pomacham, żeby nie było że zawsze cichaczem.

Z podagrycznika czyściłam w tym roku buksa, masakra. Ale to cholerstwo się u mnie panoszy i nie mogę sobie dać rady. Ale w końcu nawet w Arkadii jest...

MariBere napisał(a)
Ja zachorowałam na Green Jewel po zdjęciach Zany.
To tak jak ja. I z tego wszystkiego kupiłam 1 szt żeby przekonać się jaki ma naprawdę kolorek. Jak przezimuje to dokupię.

Tess napisał(a)

No to teraz zgłupiałam całkowicie. Twoje greeny wyglądają inaczej, niż te pokazywane przez dziewczyny.
Kształt kwiatu (płatków) i trochę kolor środka zmieniają się wraz z dojrzewaniem kwiatu.

Tess napisał(a)

Piękne, tylko szkoda, że te moje to raczej nie green eleven. Mają liscie szerokie, a green eleven pokazane przez Magnolię i Marysię - wąskie.
Dlaczego szkoda? Może będą jeszcze piękniejsze i co ważne- bezproblemowe....

I dzięki.... za tą warszawską grupę
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Matka 23:22, 22 paź 2016


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Tess napisał(a)


Musiałam wykopac dwie hortensje ogrodowe, bo miały poprzerastane korzenie podagrycznikiem i konwaliami. Jedną oczyściłam, ale przy czyszczeniu kepę musiałam podzielic na mniejsze, bo inaczej nie dało rady wyciągnąć chwastów. Druga pozostała do oczyszczenia na jutro, ciemno się zrobiło.



Teraz muszę pomysleć, czy wsadzić w to samo miejsce, czy gdzieś indziej.


Jak nie wiesz co zrobić, to ja pomogę
____________________
U Matki
Juzia 09:08, 23 paź 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Tess napisał(a)

Piękne, tylko szkoda, że te moje to raczej nie green eleven. Mają liscie szerokie, a green eleven pokazane przez Magnolię i Marysię - wąskie.


Moje też mają wąskie.

No to musisz poszukać co masz
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
as226 22:36, 23 paź 2016


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Tess napisał(a)

Bo rozumiem cel. Tak jak napisałaś - człowiek pisze wyraźnie, że odda, ale odbiór tylko osobisty, a zgłaszają się ludzie z całej Polski.
I kończy się tym, że mięknie człek i robi tę paczkę
Albo odmawia i wychodzi na nieużytka.
Albo nie odmawia ale jednak potwierdza się, że nie ma czasu przygotować i wysłać i też wychodzi na ... .

Tylko że tak samo może być w tym terytorialnym wątku

Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się dotknięty powyższymi słowami.
Bo to głównie o sobie piszę.




____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Tess 04:58, 24 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
anka_ napisał(a)
Teresko to tak oficjalnie pomacham, żeby nie było że zawsze cichaczem.

I dzięki.... za tą warszawską grupę

No nie ma za co
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 04:59, 24 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Matka napisał(a)


Jak nie wiesz co zrobić, to ja pomogę


Przyjedziesz odebrać?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 05:01, 24 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Juzia napisał(a)


Moje też mają wąskie.

No to musisz poszukać co masz

Ale napierw muszę zobaczyć, jak moje wyglądają. Bo wiesz, jeden kwiat i to późnojesienny...
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 05:03, 24 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
as226 napisał(a)



O, Asia doskonale rozumie, o czym pisałam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
magnolia 08:45, 24 paź 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Tess napisał(a)

No to już jestem pewna, że nie mam Green Jevel. Moje mają szerokaśne liście.
Cudowny jest ten wasz małżeński układ ogrodowy Mój eM już się wtrąca, ale jeszcze za uprawę kwiatów się nie bierze.
To po ilu latach przychodzi?

Magnolio, co to za rozplenica z jeżówką?


My generalnie sporo robimy razem.
EM albo się nie angażuje wcale, albo na 100 %. Inaczej nie umie.
A w kwestię ogrodu wkręcił się zaraz po kupieniu działki.
W czasie budowy posadził maliny na środku działki, potem ze 2 sezony straciłam na argumentowanie dlaczego one nie mogą tu rosnąć.
Teraz mówi że lubi nasz ogród i to jaki jest, ale musi mieć miejsce na swoje eksperymenty, próby mieszania nieoczywistych kolorów ( np 2 odcienie różu z czerwienią) bo to go cieszy.
Na szczęście zwykle dobiera gatunki z roślin które juz mamy w ogrodzie i lubi nawiązywać do nasadzeń w okolicy .Poza kolorami z grubsza mamy podobny gust.

To rozplenica hameln- fota z 2015.W tym roku szybciej zrobiła się beżowa ( tan kotki jej)

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies