Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pszczelarnia 11:34, 23 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
troszkę ciężkie te podłoże mają azalie i jeszcze dużo wody do gliny. Nie ma wiec dobrego krążenia składników. Ja bym podłoże rozluźniła jeszcze. Bo jeżeli wszystkie mają tak samo, to znaczy, że trzeba coś zrobić z glebą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mazan 11:49, 23 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monka

Zobacz czy nie ma za ciemno. Gubi tylko liście z wnętrza krzewu.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
rafal_cymann 11:53, 23 sie 2016

Dołączył: 02 paź 2015
Posty: 9
Dziekuje Ci MAZAN
Mazan 13:12, 23 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Katel

Dlaczego nie "będziesz się wysilać"? Skorzysta na tym szara pleśń i grzybki z rodz. Pythium. Mogą już od wiosny wywoływać zgorzele pędów, siewek lub atakować wcześnie kwitnące rośliny /podstawę pąków/. Zamiast mieć od nich trochę spokoju będziesz zamartwiać się co znowu z tej ziemi wychodzi.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gicek 15:49, 23 sie 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 13
Mazan napisał(a)
Gicek

Czym opryskiwałeś? Usychające gałęzie mogą oznaczać różne choroby, a wierzby są bardzo podatne. Myślę, że może to być zamieranie pędów, ale to tylko gdybam. Zrób dobre foto najbardziej charakterystycznych objawów.


Pozdrawiam

Dziękuję Mazan za odpowiedź.
Wyszło szydło z worka i chyba mam sprawcę albo raczej ślady zbrodni bo sprawcy cały czas nie znam.Dwie gałęzie uschły całkowicie i w miejscu szczepienia mam ślady jak trociny,pień ma popękaną korę i wygląda na to ,że moja wierzba ma sublokatora,który łazi pod korą.Pytanie tylko jak go wyprosić?
Ostatnio pryskane były Rovralem

Gicek 16:56, 23 sie 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 13
To ja może za jednym zamachem "zarzucę" Was resztą moich problemów gdyż mam w tym sezonie pogrom!
Tu mamy trzmielinę Fortune'a: od zeszłej jesieni czerwienieje i zrzuca liście,nie ma żadnego przyrostu

-cisy baccata judith.Jesienią zeszłego roku dwa z sześciu pożółkły ale nie uschły . Tego lata dołączyły kolejne 2.One nie schną ale też w ogóle nie rosną.Nawoziłam,mam linie kroplującą, opryskuje przeciw pleśni i przeciw przędziorkom gdyż przędziorki "zżerają" mi świerki conici rosnące obok.Na cisach widoczne od tygodnia pajęczyny chyba sugerują przędziorki.A drugi pomysł to czy coś im nie podgryza korzeni bo ziemia wokół niektórych wygląda jak przetrawiona przez dżdżownice


-wierzba Klimarnock


-sosna Fastigiata-Czy to osutka?Igły w cętki,przyszarzałe,kora sypie się po dotknięciu


Z góry dziękuje każdemu kto zechce mnie wspomóc w ratowaniu mojego ogrodu
Pozdrawiam
Mentha 20:15, 23 sie 2016


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Gicek napisał(a)
To ja może za jednym zamachem "zarzucę" Was resztą moich problemów gdyż mam w tym sezonie pogrom!
Tu mamy trzmielinę Fortune'a: od zeszłej jesieni czerwienieje i zrzuca liście,nie ma żadnego przyrostu

-cisy baccata judith.Jesienią zeszłego roku dwa z sześciu pożółkły ale nie uschły . Tego lata dołączyły kolejne 2.One nie schną ale też w ogóle nie rosną.Nawoziłam,mam linie kroplującą, opryskuje przeciw pleśni i przeciw przędziorkom gdyż przędziorki "zżerają" mi świerki conici rosnące obok.Na cisach widoczne od tygodnia pajęczyny chyba sugerują przędziorki.A drugi pomysł to czy coś im nie podgryza korzeni bo ziemia wokół niektórych wygląda jak przetrawiona przez dżdżownice


-wierzba Klimarnock


-sosna Fastigiata-Czy to osutka?Igły w cętki,przyszarzałe,kora sypie się po dotknięciu


Z góry dziękuje każdemu kto zechce mnie wspomóc w ratowaniu mojego ogrodu
Pozdrawiam


to samo mam na trzmeilinie. W zeszłym roku również to miałam, na wiosnę odbiła. Tu mi doradzili, ze to grzyb i poki co pryskam i odrywam listki zobaczymy, czy pomoze. W zeszłym roku miałam trzmeilinę w donicy a w tym roku w glebie i jest to samo. Wiec raczej nie chodzi o glebę.
RadekZ 20:27, 23 sie 2016

Dołączył: 23 lip 2016
Posty: 17
Witam serdecznie, czy ktoś w temacie raczy pomóc początkującemu "ogrodnikowi" http://www.ogrodowisko.pl/watek/1036-prunus-cerasus-umbraculifera-wisnia-osobliwa-odm-kulista?page=32 chodzi o ostatni mój post z 23 sie 2016 związany bezpośrednio z wcześniejszym na tej stronie
Gicek 22:00, 23 sie 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 13
Mentha napisał(a)


to samo mam na trzmeilinie. W zeszłym roku również to miałam, na wiosnę odbiła. Tu mi doradzili, ze to grzyb i poki co pryskam i odrywam listki zobaczymy, czy pomoze. W zeszłym roku miałam trzmeilinę w donicy a w tym roku w glebie i jest to samo. Wiec raczej nie chodzi o glebę.


Mentha,ja swoje pryskam od wiosny i mam wrażenie że w tym sezonie nie wypuściły nawet jednego liścia a mam ich w rzędzie 10szt.
katel 22:14, 23 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Mazan napisał(a)
Katel

Dlaczego nie "będziesz się wysilać"? Skorzysta na tym szara pleśń i grzybki z rodz. Pythium. Mogą już od wiosny wywoływać zgorzele pędów, siewek lub atakować wcześnie kwitnące rośliny /podstawę pąków/. Zamiast mieć od nich trochę spokoju będziesz zamartwiać się co znowu z tej ziemi wychodzi.



Pozdrawiam

Mazan wysilam się jak mogę ale nie zawsze na wszystko czasu mi wystarcza . Przekwitłe pąki kwiatowe zawsze oczywiście usuwam ale czasem pojedyncze płatki się rozsypią i te na myśli miałam. Ja amator jestem i trzeba mi dokładnie wszystko wytłumaczyć więc dzięki za wszelkie informacje a z tym zimowaniem w pąkach to po tych trzech opryskach mączniak zostanie wybity czy powinnam porażone pędy powycinać? Powtarzam się z tym pytaniem bo nie napisałeś.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies