Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

katel 19:23, 27 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Zerknijcie proszę na moją kalinę Onondagę, dwa dni temu przywiędły jej wierzchołki pędów, podejrzewałam że może mieć zbyt sucho ale od wczoraj leje i ja dodatkowo ją podlałam a pędy się nie podnoszą - w zeszłym roku było to samo. Czy ktoś wie co to może być? Pierwsze zdjęcie z 22 miała dużo pąków kwiatowych i pięknie się prezentowała i kolejne zdjęcie z 26 pędy pokłoniły się do dołu. Poza tym obiawem wygląda zdrowo, mdleją najwyższe i najsilniejsze pędy, takie małe które wyrastają z ziemi wyglądają normalnie.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Anda 19:26, 27 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Katel Kasiu, a utnij galazke i zobacz, czy tam takiego brazowego polksiezyca nie ma. Zrob fotke i pokaz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mazan 21:34, 27 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Katel

Jak u Ciebie z mszycami? Sprawdzałaś?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
katel 21:51, 27 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Anda napisał(a)
Katel Kasiu, a utnij galazke i zobacz, czy tam takiego brazowego polksiezyca nie ma. Zrob fotke i pokaz.

Ewo na tych gałązkach są pączki kwiatowe więc wolałabym ich nie ścinać - mam nadzieję że jeszcze się podniosą , poszukam jakiejś jednej mniejszej albo zaczekam aż będzie widać że nie ma ratunku i wtedy dziabnę i dam znać .

Mazan napisał(a)
Katel

Jak u Ciebie z mszycami? Sprawdzałaś?


Pozdrawiam

Sprawdzałam i nie było ale jutro sprawdzę raz jeszcze - obejrzę ją od góry do dołu i dam znać.
Dziękuję Wam za zainteresowanie problemem
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
natka098 22:44, 28 kwi 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Parę moich bukszpanów ma takie brązowe czarne listki. Czy to jakiś grzyb. Co na niego?

____________________
Natalia - Mój zakątek
katel 00:00, 29 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Obejrzałam kalinę bardzo dokładnie i żadnych szkodników nie ma ale mam wrażenie że gałązki zaczynają się podnosić. Po lewej przedwczorajsze po prawej dzisiejsze.

Dziwie się tylko że tak powoli, leje już chyba trzeci dzień, wprawdzie ona rośnie na skarpie ale niewielkiej i żeby miała aż takie niedobory wody - będę dalej obserwowała.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Mazan 07:22, 29 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Natka098

Podlać topsinem, a opryskać rovralem i po 7 - 10 dniach dithane. Wygląda na askochytozę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 08:41, 29 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Katel

Jeśli już niedobór to powietrza w glebie. Nadmiar wody uniemożliwił wymianę gazową, co spowodowało duszenie się korzeni, a w efekcie uwiąd.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
natka098 09:20, 29 kwi 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Mazan napisał(a)
Natka098

Podlać topsinem, a opryskać rovralem i po 7 - 10 dniach dithane. Wygląda na askochytozę.


Pozdrawiam


Dzięki
A jakbym zamiast chemii potraktowała to OW a te porażone wycieła?

To są nowe sadzonki dopiero kupione i tylko na paru to występuje.

____________________
Natalia - Mój zakątek
Mazan 10:55, 29 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Natalio, można. Jednak należy też podlać, jako że grzyb lubi czekać w podłożu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies