Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

natka098 09:10, 26 cze 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Moje hortensje nie wyglądają na zdrowe i jest tylko jeden pąk na 4 krzewach.





Jak im pomóc, co im jest?
____________________
Natalia - Mój zakątek
Mazan 09:46, 26 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Natalio, zaopatrz się w nawóz mikroskładnikowy, jest w woreczkach 1 kg do rozpuszczenia w wodzie i opryskaj nim rośliny co 2 tygodnie 3x. Roślina wykazuje niedobór mikroelementów, a to ma decydujący wpływ na prawidłowy rozwój i kwitnienie, po nim natomiast na wiązanie pąków na przyszły sezon oraz na przezimowanie. Zapas może i za duży, ale wystarczy na kilka lat intensywnych upraw ogrodowych.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
natka098 10:00, 26 cze 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Mazan napisał(a)
Natalio, zaopatrz się w nawóz mikroskładnikowy, jest w woreczkach 1 kg do rozpuszczenia w wodzie i opryskaj nim rośliny co 2 tygodnie 3x. Roślina wykazuje niedobór mikroelementów, a to ma decydujący wpływ na prawidłowy rozwój i kwitnienie, po nim natomiast na wiązanie pąków na przyszły sezon oraz na przezimowanie. Zapas może i za duży, ale wystarczy na kilka lat intensywnych upraw ogrodowych.



Pozdrawiam



Ok poszukam takiego. A narazie poleję magiczna siła do hortensji.

Dzięki
____________________
Natalia - Mój zakątek
mmeg 21:18, 27 cze 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Witam wszystkich.
Moje winorośla zaczęły chorować-wiele liści ma jasne przebarwienia. A drugi problem to ciemne plamki i jakby powygryzane dziury, a nawet całe fragmenty liści.
Czy macie jakiś pomysł co to jest? Co mogę zrobić?

Mazan 13:11, 28 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mmeg

Dla rozpoznania potrzebne zbliżenie chorych liści z obu stron. Teraz mogę tylko podejrzewać trzy dolegliwości: mączniak rzekomy, antraknozę lub szpeciela pilśniowca winoroślowego. Pytanie: czy tyle wystarczy, czy wymieniać dalej?



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mmeg 13:21, 28 cze 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Mazan, lepiej nie wymieniaj dalej już i tak jestem załamana-trzy rośliny na krzyż w ogródku i wszystko choruje... Wieczorem dokładnie sfotografuję liście i jeszcze raz się do ciebie uśmiechnę
dzika_roza 14:26, 28 cze 2017


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Cześć,
może ktoś spotkał się z czymś takim u ubiorka wiecznie zielonego?
Pięknie kwitł, a potem jak już obcięłam to porobiły się suche placki

____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Driada 15:11, 28 cze 2017

Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 2
Witam! Pewnie odpowiedź na moje pytanie jest banalna - cóż to zaatakowało mojego pomidora (pewnie jakiś grzyb) i czym mogę to bezpiecznie potraktować (piękne pomidory są na krzaku a ja nie mogę pozwolić sobie na zajadanie pomidorów z chemią potem...). Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam!
____________________
Mazan 15:48, 28 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Driada

Wrzuć fotkę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 15:56, 28 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dzika_roza

To roślina z kapustowatych i dla dwóch chorób miejsce się znajdzie. To nadmiar wilgoci oraz zbyt niski odczyn. Fotka pokazuje, że jest dla nich miejsce: ściółka kora/zrębki obniżać mogą pH oraz podnieść wilgotność.
Sprawdź odczyn, powinien wynosić powyżej 7,2.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies