Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

natka098 12:56, 10 sie 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Mazan napisał(a)
Natka098

Nie jest to wcale 'ot tak'. To lata nauki/teorii i dziesiątki lat praktyki. Każdy ma jednak swoje doświadczenie i czasem potrafi je zaprezentować.


Pozdrawiam



Ja wiem że za tym idą lata doświadczenia. Może źle się wyraziłam. Chodziło mi O to że spojrzysz na kolor, układ zniszczeń i jesteś w stanie to ocenić. Ja widzę że wszystko jest takie same.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Fama 15:00, 10 sie 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Mazan, bardzo dziękuję za odpowiedź

Ta podwojna linia kroplująca służy borowce amerykańskiej oraz hortensjom, ale dla piwonii i jagody kamczackiej to za dużo. Podpowiedz mi, ile wody powinny miec agrest i porzeczki na pniu, w ktorych nogah rosną dwa rzędy poziomek. Jedna linia biegnie pomiedzy rzedami poziomek ( poziomkimiewaja sie swietnie), a druga linia pomiedzy krzewami porEczek i agrestu a bluszczem posadzonym przy plocie. Nie jestem pewna, czy zostawic im te linie, czy nie.miedzy agrestem i porzeczkami rosnie tez szczypior. Duzo wiec tam rośnie, a szerokosc rabaty to 1 metr

8
____________________
Ciasny ale własny
mWilQ 22:01, 11 sie 2017

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Mazan napisał(a)
MWilQ

To narośl raka wierzby. Raczej do wycięcia nie do zlikwidowania.


Pozdrawiam


Mam rozumieć do wycięcia gałęzie, a nie całe drzewo...
____________________
Wilcze pole
martamiroslaw 09:31, 12 sie 2017


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Witam wszystkich!
Proszę o informacje i pomoc co dolega moim hortensjom? Grzyb czy niedobór składników?
Problem pojawił się na spodnich liściach krzewu. I co zastosować na tą dolegliwość? Zaczynają pięknie kwitnac ale zaraz stracą wszystkie liście

____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Piorunek 21:04, 15 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Mazan. Dziękuję Ci, że dzielisz się swoją wiedzą i pomagasz.
I kolejny raz zwracam się do Ciebie.
Berberys wiosną wygląda świetnie, ale w czasie lata zaczyna się z nim coś dziać. W tamtym roku było podobnie.
____________________
Marzenaka 23:31, 15 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Proszę o pomoc, jak mam ratować tego wiąza? Liście mu zasychają ale nie są pozwijane. Słońce go przypaliło? Ma nowe przyrosty. Ostatnio jakby mu korzenie na wierzch wychodzą...
____________________
Ogród Marzeny
soldi 08:40, 16 sie 2017

Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 8
Dzień dobry!

Proszę Was o poradę jak podejść do tematu białego nalotu na pniach iglaków. Zainfekowane są drzewa rosnące w przedniej części ogrodu, na pozostałych na razie nic nie widać. Co ważne – bo może ważne – 2 lata temu w odległości ok 10 metrów od zagajnika iglaków wsadziliśmy klony, których liście pokrywały się podobnym nalotem. Są w miarę systematycznie pryskane środkiem na mszyce i mączniaka, ale efekty są powiedzmy sobie średnie. Widać nawroty na liściach klonów. Nalot na drzewach zauważyliśmy dopiero teraz.
Czy na iglakach i klonach to może być to samo?
Czy mogliśmy przynieść na klonach jakąś chorobę?
Czym ratować drzewa? Zależy nam na iglakach bo są frontem odgradzającym od drogi. Klony możemy poświęcić na rzecz innych drzew jeśli mają być źródłem chorób.

Będę wdzięczny za Wasze wsparcie.
Pozdrawiam,
Wojtek
Kawa 10:47, 16 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mazanku
mojej świecznicy usychają liście
poczatkowo pokazują się małe brązowe plamki które później atakują cały liść

sucho nie jest
pryskałam 2 razy topsinem nie pomogło

wczoraj mospilanem

dodatkowo
mam tam posadzone na przechowanie 3 hortki zakupione tydzień temu
nagle zżółkły im liście i opadły
nie wiem czy to zmęczenie materiału bo bardzo popędzone czy coś innego
czy obecność klona moze mieć znaczenie?

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mazan 13:14, 16 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piorunek

To plamistość liści. Zastosuj Bravo po 7 dniach Topsin, a następnie Acrobat.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 13:22, 16 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Soldi

Wygląda na obiałkę /ochojnika/ korowo - jodłową. Oprysk i podlanie preparatem Konfidor/Kohinor.
Na klonie są larwy łysika wiązowca. Żeruje także na wiązie, lipie. Opryst dorosłych samic - to są brązowe tarczki z białą wydzieliną na pniu i gałęziach - preparatami olejowymi. Inne środki mało lub prawie nieskuteczne.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies