Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 13:24, 16 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kawa

Dlaczego nie sprawdzasz na początku drugiej połowy sezonu pH gleby? Wygląda na zawyżony odczyn.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 13:28, 16 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marzenaka

Prawdopodobnie zbyt duża wilgotność podłoża, co widać po zmianach koloru kory przy nasadzie pnia. Możliwa również zbyt zwięzła gleba.
Opryskaj Mildexem lub Aliette.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kawa 13:29, 16 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mazan napisał(a)
Kawa

Dlaczego nie sprawdzasz na początku drugiej połowy sezonu pH gleby? Wygląda na zawyżony odczyn.



Pozdrawiam

sprawdzę
u mnie gleba ogólnie zasadowa
ale ta część była przekopana z ziemią do borówek siarką mączką bazaltową, obornikiem końskim korą i kompostem
jakieś 3 miesiące temu

ok dziękuje sprawdzę co z ph
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Marzenaka 14:11, 16 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Mazan napisał(a)
Marzenaka

Prawdopodobnie zbyt duża wilgotność podłoża, co widać po zmianach koloru kory przy nasadzie pnia. Możliwa również zbyt zwięzła gleba.
Opryskaj Mildexem lub Aliette.


Pozdrawiam


Dziękuję za informację. A te korzenie to tak zostawić odkryte? Zimą nie przemarzną?
____________________
Ogród Marzeny
Mazan 18:34, 16 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marzenaka

Liczyłem na to,że domyślisz się o potrzebie zdrenowania, a - przy okazji - przykryciu tych korzeni.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Marzenaka 18:40, 16 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Mazan - dziękuję za odpowiedź.
____________________
Ogród Marzeny
Alicja169 21:15, 16 sie 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mazan napisał(a)
Piorunek

To plamistość liści. Zastosuj Bravo po 7 dniach Topsin, a następnie Acrobat.


Pozdrawiam


Szukałam Bravo, niestety okazało się, że wycofane ze sprzedazy przez UE. U mnie hortensje ładnie zareagowały na Topsin
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mazan 21:20, 16 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alicja169

Środek ten ma inne, zależne od producentów, nazwy - Gwarant, Guliwer i in. Jest oparty na substancji czynnej chlorotalonil.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
soldi 08:19, 17 sie 2017

Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 8
Mazan napisał(a)
Soldi

Wygląda na obiałkę /ochojnika/ korowo - jodłową. Oprysk i podlanie preparatem Konfidor/Kohinor.
Na klonie są larwy łysika wiązowca. Żeruje także na wiązie, lipie. Opryst dorosłych samic - to są brązowe tarczki z białą wydzieliną na pniu i gałęziach - preparatami olejowymi. Inne środki mało lub prawie nieskuteczne.



Pozdrawiam


Dzięki wielkie!
Idę ratować zieleń
Makusia 08:11, 18 sie 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Zauważyłam na swojej wiśni takie "żywiczne" zlepki. Zdjęcie drugie i trzecie, to ten sam wyciek, ale w innym ujęciu. Wiśnia w tym roku owocowała bardzo słabo, w zestawieniu z poprzednimi latami- niemal wcale.
Wiosną część kwiatostanów uschło.
Czy to rak bakteryjny?


____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies