Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

dominika_ 20:35, 21 paź 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
rafal_cymann dziękuje ślicznie za pomoc
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Hana75 22:58, 21 paź 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
iwka napisał(a)
Spytam jeszcze tutaj co moze dolegac moim bukszpanom. Listki brazowieją od brzegow i mają takie kreseczki.
przepraszam jeśli się powtarzam, ale nie umiem zdjagnozować choroby


Ten biały nalot wygląda trochę jak mączniak, ale czy to on?
Nie mam stuprocentowej pewności
U mnie podobnie wygląda ligustr.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
iwka 23:03, 21 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Hana75 napisał(a)

Ten biały nalot wygląda trochę jak mączniak, ale czy to on?
Nie mam stuprocentowej pewności
U mnie podobnie wygląda ligustr.

hana zapomniałam napisać, że ten nalot to po octanie chyba, bo kilka dni wcześniej pryskałam, ale teraz to już sama nie wiem, jutro jeszcze raz sprawdzę
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Gardenarium 14:06, 22 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na bukszpanach nigdy nie widziałam mączniaka, one na to nie chorują.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 14:27, 22 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwka

Możliwe, że to jesienno - wczesnowiosenna "choroba", czyli nagłe obniżenie temperatury przy wzroście wilgotności, co jest normalne i z tego powodu następuje ograniczenie pobierania fosforu widoczne jako lekkie brązowienie liści.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
iwka 14:36, 22 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mazan napisał(a)
Iwka

Możliwe, że to jesienno - wczesnowiosenna "choroba", czyli nagłe obniżenie temperatury przy wzroście wilgotności, co jest normalne i z tego powodu następuje ograniczenie pobierania fosforu widoczne jako lekkie brązowienie liści.


Pozdrawiam


Dziękuję Mazan, czy w tym przypadku coś trzeba robić?
Wczoraj tak wyglądały
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mazan 15:01, 22 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwka

Podłoże i wygląd trawy nie wykazują wielkich niedoborów, nie wiem jak jest z wodą. Podczas zmian abiotycznych /jesień/ następuje ograniczenie pobierania składników mineralnych na rzecz wody. O nawożeniu dolistnym mogę powiedzieć, że stosuje się ten zabieg jesienią, ale na przełomie września i października. Rozrzut dwutygodniowy dotyczy stref klimatycznych występujacych w Polsce, a stosowany jest w uprawach drzew owocowych. Czy trafi do ogrodów ozdobnych zależy od ogrodników.
Teraz nie robiłbym nic oprócz prawidłowego zaopatrzenia roślin w wodę na okres zimowy. Zabieg dolistny wykonaj wczesną wiosną, kiedy korzenie jeszcze nie mogą pobierać fosforu /niskie temperatury/, natomiast nadziemna część już zaczyna funkcjonować ogrzana słońcem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
iwka 15:26, 22 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Dziękuję bardzo
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
frezja 17:33, 10 lis 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mam problem..co z tym różanecznikiem?? czy do odratowania??

____________________
Ewa - Ogrodowy song
waldek727 20:26, 10 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pomyśl o zakupie innego.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies