Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Pożyteczne mikroorganizmy

Pokaż wątki Pokaż posty

Pożyteczne mikroorganizmy

Kasiek 17:12, 15 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Mazan napisał(a)
Czytałem opracowanie /doradztwo naukowe/, ale nie pamiętam nazwiska, w którym autor stwierdza, że można ponieważ w składzie EM - ów są mikroorganizmy zwalczające larwy chrząszczy /pędraki chrabąszcza, opuchlaka, ogrodnicy i in./. Można próbować.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek


Skad Ty takie bzdury bierzesz? Usmialam sie serdecznie i za to dziekuje
____________________
Bawarka
Matka 18:10, 15 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ale to prawda, Em-y też można pić!
____________________
U Matki
Kasiek 19:05, 15 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Bogda tak, ale to nie sposob na np opuchlaki Pozdrawiam cieplutko
____________________
Bawarka
elf 10:58, 18 mar 2014


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
mikroorganizmy nie zwalczają niczego do tego służą środki chemiczne lub biologiczne Heterohabditis bacteriophora Larvanem (Do zwalczania larw chrząszczy z rodziny ryjkowcowatych, np. opuchlaka truskawkowca Otiorhynchus sulcatus.)
Mikroorganizmy odstraszają szkodniki ale w niewielkim stopniu, powodują że w środowisku jest równowaga i dzięki temu robaczki zjadają się same - ale niestety w przypadku większych ataków trzeba interweniować
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
anetkaZ 19:11, 06 sie 2014

Dołączył: 06 sie 2014
Posty: 3
Prawda jest taka, że szybki rozkład materii organicznej oraz dominacja pozytywnych organizmów znacznie ogranicza rozwój patogenów wywołujących choroby roślin i rozwój chorób grzybowych. Nie kupuję Em'ów tylko preparat humus active który ma te pozytywne mikroorganizmy które pochodzą z hodowli dżdżownic. Więc wszystko naturalne i ekologiczne. Sama oczywiście na to nie wpadłam tylko syn studiuje rolnictwo więc zna się na rzeczy i sam kupił mi ten humus active papka w sprayerze do podłączenia do węża ogrodowego i do uzupełnienia dużą bańkę tego cudeńka. Sprayer podłączam do węża i już samo się dozuje, nie muszę mieszać, odmierzać itp. Nie wiem czy wydał majątek czy kilka groszy, trzeba by to sprawdzić ale skoro polskie to pewnie znacznie tańsze niż EM-y a na pewno mniej skomplikowane i co najważniejsze skuteczne. Już nie kupię żadnej chemii
anetkaZ 19:16, 06 sie 2014

Dołączył: 06 sie 2014
Posty: 3
nawet gdy jakieś choróbska dają się roślinom we znaki to zamiast walczyć od razu chemią można najpierw popróbować wywary- skrzyp, wrotycz, pokrzywa, czosnek, cebula, mydło potasowe- tyle tego jest najważniejsze, że naturalne
Zoozka 12:18, 01 mar 2015

Dołączył: 01 mar 2015
Posty: 1
Witam, czytam Was od dawna i dzisiaj zdecydowałam się, że po raz pierwszy napiszę. Mikroorganizmy w ziemi jak najbardziej tak! ale tylko te naturalne. Nie stosuję żadnych EMów i tym podobnych wynalazków. Mój sąsiad hoduje dżdżownice kalifornijskie więc troszkę go podpytałam z czym to się je Otóż pozytywne mikroorganizmy to najlepsze rozwiązanie bo po pierwsze naturalne- pochodzą z układu pokarmowego dżdżownicy kalifornijskiej a po drugie- zdominują one środowisko i nie dają się rozwijać patogenom. Poprawiają strukturę gleby, dzięki czemu lepiej wchłania wodę i wszelkie składniki odżywcze. Sama założyłam kompostownik ale nie mam go dużo więc kupuję od sąsiada (tego od dżdżownic) HUMUS ACTIVE- jest zrobiony z przerobionego przez dżdżownice kompostu, do tego ma mikroorganizmy i próchnicę. Bardzo sobie chwalę i mam nadzieję, że z czasem jego dżdżownice zagoszczą i u mnie (jak tylko pozbędę się kretów) Wcześniej ktoś polecił mi Rosahumus ale nie widziałam różnicy (nie ma też tych mikroorganizmów), teraz jestem bardzo zadowolona, wiadomo- sąsiad raczej źle nie doradzi z uwagi na dbałość o sąsiedzkie relacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies