Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co z tym ogródeczkiem począć

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym ogródeczkiem począć

ewa004 15:05, 19 lip 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Monika jeżeli odsunę od tujek 1.5 m to wystarczy? a w jakiej odległości od siebie musiałabym je sadzić ? kurcze ciasno tam trochę chyba że jeszcze ją poszerzę gorzej z długością rabaty, tego nie da się zmienić
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
monitka 15:12, 19 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Myślę że metr od tujek i metr od siebie będzie ok. Najwyżej będzie gęściej.
a jaka jest długość tej rabaty?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewa004 15:36, 19 lip 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Myślę że jakieś 4 metry (poleciałabym dokładnie zmierzyć ale leje niemiłosiernie) muszę zmieścić się od kaliny do hosty.
Monika mam 3 hortensje jedna Winky Pinky i te dwie bez nazwy ,myślisz że dobrze by było gdyby byłe trzy różne czy lepiej jednakowe?

____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 16:03, 19 lip 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Na chwilkę przestało padać więc poleciałam przestawić .Moze w środek trzmielina na pniu podsadzona bukszpanem po obu stronach hortensja z tylu pomiędzy hortensją a trzmielina miskant....

Zdjęcie brzydkie robione pod słońce
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 19:33, 19 lip 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
W przerwie ulewnego deszczu poleciałam jeszcze ciupkę poszerzyć rabatkę w sumie jest teraz szeroka 2 metry a długa 4m.
Wywalę tę zieloną trzmielinę i z tyły posadzę co metr miskanta morning , przed miskantem dwie hortensje i trzmielina na pniu w obwódce z bykszpanu czy lepiej miskant i trzy hortensje a bukszpan przed hortensją
.Co myślicie ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 19:52, 19 lip 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264

poszerzona rabatka
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 20:34, 19 lip 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Nikt nie ma ochoty komentować, tak myślałam jest aż tak źle???????
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Moniika 21:11, 19 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj Ewo.. nie martw się wiele osób oglądało Twój wątek bo ponad 2000 tak wynika z "licznika" tyle było wyświetleń... może pomysłu nikt na razie nie ma ) Ślicznie masz wycięte kanciki na tych rabatkach, to fakt!! Moim zdaniem potrzebujesz więcej roślin żeby ją obsadzić. Bukszpanów też więcej. Posadziłabym tam więcej host bo ładnie się rozrastają i żurawki. A trzmielicę w obwódce z bukszpanów albo może z tych bukszpanów spróbować kule zrobić i tak w poprzek ustawić ? . Miskantów dużo, niż co metr bo za długo na efekt trzeba będzie czekać. Ale to tylko moja opinia.. Pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
monitka 21:18, 19 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ewa widzę że mocno zdeterminowana jesteś skoro przy takiej ulewie latasz i rabatę poszerzasz Nie spiesz się tak, czasami lepiej dłużej pomysleć, poplanowaći potem cieszyć się z efektu.
Powiem ci tak ja bym wolała hortensje takie same i raczej bukietowe niż ogrodowe. Bo te drugie mi zawsze wymarzają. Co prawda od korzenia odbijają ale na ogół słabo kwitną. Z hortensji polecam Limelight i Vanilla Fraise.
Zobacz rabatkę hortensjową u boćka, jest śliczna a są tam tylko hortensje, miskanty i kosaćce syberyjskie. Z przodu są begonie ale spokojnie można zastąpić je bukszpanem, hostami czy żurawkami. Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewa004 21:29, 19 lip 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Dzięki Moniczko ciesze się ze piszesz już myślałam że jakaś wyklęta na tym forum jestem.
Nie mam pojęcia jak i jakie rośliny tam posadzić na pewno hortensje no i ta trzmielina mi się podoba tylko nie mam pojęcia jak to ułożyć.Niby rabata nie duża ,ale jak widzę jakie cuda tworzycie w swoich ogrodach to nie ufam swojej intuicji. I co robić co robić!!!!!!!
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies