Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Muszę obsadzić taras.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Muszę obsadzić taras.....

guadalahara 16:47, 02 cze 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 44
Witam bardzo serdecznie!
Mam dom, mam plac - nie mam jeszcze ogrodu Póki co mam taras, który w tym roku zadaszyliśmy i co do którego chciałabym się poradzić. Taras jest od południa - zadaszyliśmy go, ponieważ w zeszłym (debiutanckim dla nas) roku w ogóle nie dało się z niego korzystać. I teraz moja prośba: chciałabym obsadzić go dookoła jakąś zielenią, ale nie mam pomysłu.. Od zachodu mąż posadził tuje - myślę że za jakieś pięć lat nas zasłonią Zależy mi na jakiś niewysokich roślinach - tak do wysokości barierki, żebym mogła podziwiać ogród, który kiedyś przecież urządzę
____________________
Agnieszka Ogród w świecie idealnym
Gardenarium 16:20, 03 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdyby tych tui zostało posadzone więcej (Jedna przy drugiej) od razu uzyskasz efekt wysłonięcia.

Od strony tui posadź kilka niskich iglaków np. choinę kandyjską Jedeloh i do tego dwie odmiany żurawek, żołtą i różową albo bordową.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/96-zurawki-liscie-zamiast-kwiatow

Inna opcja to Platycladus orientalis i lawenda a na brzegu kilka żurawek bordowych.

Po drugiej stronie przy samych schodach przydałoby się miniaturowe drzewko i np. plamy z wrzośów i wrzośców po kilkanaście sztuk jednej odmiany. Dla uatrakcyjnienia tego zakątka trzy miskanty np. Variegatus.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:23, 03 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam także kule z bukszpanu lub cisa.

Ogólnie trzymaj się zasady - nie sadź 15 roślin każda inna, zdecyduj się na najważniejszą roslinę - drzewko a pod nim sadź kilkanaście jednakowych. Twórz plamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:24, 03 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś jak na ten styl

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
guadalahara 10:27, 04 cze 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 44
Bardzo, bardzo dziękuję! czy mogę jeszcze prosić o rzucenie okiem na mój plan? Oczywiście zachowałam się bardzo zachowawczo.... w zasadzie same iglaki, bo boję się że narobię sobie bałaganu.... W tym tygodniu dosadzę tuje, żeby zrobić gęsty szpaler. W przyszłym mam zamiar obsadzać resztę.
____________________
Agnieszka Ogród w świecie idealnym
Gardenarium 17:52, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast jałowców posadź tuję wschodnią (Platycladus orientalis Aurea Nana.) Jałowce chorują zbytnio i brzydkie będą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies