Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Sposób na nornice w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sposób na nornice w ogrodzie

MilenaP 21:37, 23 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Mnie też doprowadzają do szału !!! Buszują pod tujami. Mam pod nimi istne trzęsawisko. Przez to 3 tuje podsychają brzydko od spodu, coraz wyżej i wyżej. Chyba trzeba będzie je przez to wymienić do nornic dołączył Kret. Katastrofa. Kupiłam granulki z trucizną na nornice. Może to pomoże.
____________________
Milena - zielonastrefa
Kindzia 21:38, 23 sie 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Daj znać Milenko, czy ta trucizna podziała.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Gardenarium 21:38, 23 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli atak jest zmasowany ja bym się zwróciła do firmy deratyzacyjnej, jak wiemy walka na włąsną rękę to walka z wiatrakami. Przykładem jest Elfik i jej ogród. Poczytaj u niej. http://www.ogrodowisko.pl/watek/1209-puste-pole-z-wysepka-kwiatowa albo zapytajcie.

Podaje przykładową stronę takiej firmy, nie korzystałam z jej usług ale może to będzie wskazówka jak z nimi walczyć.

http://www.dddowady.pl/oferta.html?gclid=CKeD6r7k67ECFUe-zAodIkcA5g

a tu pogotowie całodobowe

http://www.dddfoltyn.pl/pogotowie-24.html

Zadzwoń do takiej firmy to powiedzą jakie stosują metody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:39, 23 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dodam jeszcze arsenał różnych środków

http://zwalczaj.pl/nornice-c-84_53.html?gclid=CLvO_fTm67ECFTFItAodyHsA4w

pułapki powinny być skuteczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kindzia 21:39, 23 sie 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
D z i ę k i !!! Bankowo sobie coś wybiorę Może nie do końca sobie...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Gabriela 21:40, 23 sie 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Polecam łownego kota i mówię to poważnie. Po skoszeniu łąki, okazało się że tam właśnie zwierzątka urządziły sobie raj, no bo spokój, cisza. Moje dwa koty miały używanie i w ciągu trzech dni po skoszeniu, znajdowaliśmy codziennie leżącą na ziemi jedną tłustą, wielką nornicę, a oprócz tego myszki. I wcale się nie opalały. W sumie trzy nornice , więc opłaca się trzymać i karmić futrzaki.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 21:40, 23 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytałam w kretach - zbieraj od palaczy niedopałki papierosów, zalewaj w słoju wrzątkiem i taką miksturę lej w dziury
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
greglis 21:41, 23 sie 2014


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Moje yorki jeszcze na urlopie, wracają w niedziele, wiec cała nadzieja w nich, jak nie wyłapia to moze sie nornice wystrasza. Bo jak one hasały to nornic nie było
Aha, 4 nornice utopiły sie u mnie w zbiorniczku ,
Trutki i łapaczki zw wzg na psiaki u mnie odpadają
Obawiam sie ze brzęczków też sie beda bały
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Gardenarium 21:42, 23 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ogrodniczek napisał(a)
Witam wszystkich

Mam problem z normicami. Moja działka wygląda niczym pobojowisko- cały ciąg tuneli, wszędzie dziury. Zjały mi całą pietruszkę i marchewkę. Proszę o pomoc. Może ma ktoś jakieś sprawdone sposoby na pozbycie się tych szkodników?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LadyR 22:52, 24 sie 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Na nornice najlepsza jest zatruta pszenica, do kupienia w ogrodniczych. Trzeba wsypać do tuneli najlepiej jesienią i po kłopocie. Na kreta polecam Antybissan. Sprawdzone u mnie.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies