Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Sposób na nornice w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sposób na nornice w ogrodzie

Gardenarium 06:52, 25 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Hania polecała czerwoną pastę na myszy i szczury wkładać, podobno jedzą to.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
20:25, 15 wrz 2014
zaczynam sie godzić ze zniszczeniami, żadne trutki nie działaja ...no moze jakas drobną część tych gadów wytrułam ... na trawnik mi nie wchodza akurat

sasiad ma psa i dwa odstraszacze, brzęczyki, trutki i innie śmierdzace chemiczne odstraszacze ... a one ryja i ryja ...bo lubia


u mnie do niedawna był spokój bo zrobiłam gnojówke z kwiatów czarnego bzu i rabaty były regularnie podlewane ...ale juz nie mam gnojówki ..wiec widze ze zaczynaja znowu ze mnie dwić
17:44, 16 wrz 2014
jeszcze dodam ze raczej mam wokoło mojej działki wile pokoleń...całe rodziny... tego gatunku dlatego ze moja dziąłka z każdej strony graniczy z nieużytkami, poprostu ludzie kupili działki ale jeszcze nie budują.

ktos mi powiedział ze śmierdziuchy odstraszają nornice ....zrobiłam w tym roku zasieki...ale ta gadzina nic sobie z tego nie robi a ja dostałam alergii na pomarańczowy kolor


ewa_k 19:36, 26 paź 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
czy nornice robią tylko tunele z otworami, czy też usypują kopce jak krety?
mam sporo kopców dość gęsto, myśleliśmy że to nornice, ale w necie wyczytałam, że nornice robią w ziemi tylko otwory. Już sama nie wiem co mam.
____________________
Ewa
Ewik 21:53, 26 paź 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
U nas teraz ryja na potęgę i wychodząc na powierzchnię mogą zrobić kopczyk.Próbowałam wiele środków,część ubita ale pozostałe ryją w najlepsze
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
marian 07:45, 05 kwi 2015

Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 1
Krety nornice i tp 99% skuteczności to fumigacja robię to od roku i hektar ogrodu jest wolny od kopczyków
jedyna skuteczność to profesjonalna firma a śledzie lepiej zjeść zanim zaczną śmierdzieć
jak czytam o pomysłach to pamiętam o swoich początkach 30 brzęczków
po 25 pln i spokój na 2 tygodnie a teraz od jesieni równa trawa i nie zżarte tulipany po zimie polecam
zbigniew_tulsos 14:20, 10 kwi 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 3
Ja polecam na nornice Rodentox dbw. Dobra trutka rozprawi się ze szkodnikami.
dorowel 20:07, 02 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Wypróbowałam już chyba wszystkie dostępne na rynku trutki, pułapki, płyny śmierduszki oraz odstraszacze dźwiękowe na baterie i bez. Mam na działce psa i kota, liczyłam na ich łowcze instynkty. Wszystko na nic. Zakładając ogródek nie miałam o tym pojęcia. Na kilku rabatkach i pod tujami zastosowaliśmy żwirek, ładnie wyglądał do czasu, aż zamieszkał pierwszy gość. Nie da się opisać jak wygląda kiedy kret wywali kopiec w kamyczkach. U nas okazały się bardzo niepraktyczne. Teraz jesteśmy na etapie szukania dla żwirku innego miejsca. Zastąpimy go korą, torfem, lub zostawimy gołą ziemię. Będzie łatwiej zadeptać kopce i tunele niż jak Kopciuszek oddzielać ziemię od żwirku.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
nekonoasobu 11:03, 05 maj 2015

Dołączył: 05 maj 2015
Posty: 1
najlepiej zatrudnić firmę, która ma doświadczenie w zwalczaniu takich szkodników










profil
HANNYA33 23:29, 14 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Wczoraj zobaczyłem na całej działce takie dziury czy to sprawka nornicy, czy czegoś innego,


____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies