Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Wnętrzowisko - dom i wnętrze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wnętrzowisko - dom i wnętrze

Rosa 09:13, 13 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Mixtoorka napisał(a)
a rolety dzień-noc rozważałaś..? Masz bardzo przyjemną kuchnię, na pewno też komfortowa


rolety noc-dzień, z tego co ja wiem, są montowane na stałe. Czasem w kuchni potrzebne jest dobre światło dzienne a takiego nie uzyska się przy tych roletach. Dlatego ich nie zaproponowałam w kuchni. Trzeba dobrze rozeznać temat przed ich zamontowaniem.
yolka 09:16, 13 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Rosa napisał(a)


rolety noc-dzień, z tego co ja wiem, są montowane na stałe. Czasem w kuchni potrzebne jest dobre światło dzienne a takiego nie uzyska się przy tych roletach. Dlatego ich nie zaproponowałam w kuchni. Trzeba dobrze rozeznać temat przed ich zamontowaniem.


Zostanę chyba przy firance, nie lubię zaciemnienia, chociaż kuchnia jest od str. południa i w dzień jest jasno, ale w bardzo pochmurne dni czy w czasie burzy to niekoniecznie. Dziękuję za rady
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
leon60 09:23, 13 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
yolka napisał(a)


Zostanę chyba przy firance, nie lubię zaciemnienia, chociaż kuchnia jest od str. południa i w dzień jest jasno, ale w bardzo pochmurne dni czy w czasie burzy to niekoniecznie. Dziękuję za rady

Jeśli nie chcesz rolety czy żaluzji a chcesz zostać przy firance to może jakaś prosta roleta np. z woalu montowana nawet na karnisz
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
yolka 09:25, 13 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
O, muszę sprawdzić te rolety, dziękuję
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Rosa 09:39, 13 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Mixtoorka napisał(a)
Rosa podoba mi się Twoja czerwień, jest jej u Ciebie w sam raz,ale u siebie w domu bym nie zniosła u mnie ciągle latają kolorowe kwiaty, teraz cebule różnej maści. Słucham teraz już tylko swojej duszy i M, ewentualnie ciągle kogoś musiałam słuchać, teraz wyciszam i harmonizuję świat wokół mnie.


Karolinko to nie czerwień a burgund - kolor czerwonego wina jak kto woli.
Jak szukałam płytek, wszystkie były w stonowanych kolorach, a ja chciałam ostry kolor, energetyczny . Nie znalazłam . Też byłoby nudno, gdyby nie pasek mozaiki, która iskrzy szczególnie jak włączy się ledy pod szafkami.
Widzisz ..... ja rzadko wchodzę do kuchni, mało w niej przebywam, gotuję okazjonalnie.
Ale jak o świcie wejdę półprzytomna, to zanim zaparzę i łyknę kawkę, kolory nie pozwolą mi zasnąć .
Pamiętam epokę peerelu, wszyscy mieli jednakowe kuchnie: sosna, dąb i biel. Teraz zachłystujemy się cudnymi kolorami i meblami lakierowanymi. Projektanci wnętrz wymyślają coraz to nowe odcienie .... i dobrze. Cudna jest magenta albo bakłażan, ale czy każdy by się w takiej kuchni czuł dobrze? NIE. Na kolory też są mody.
Teraz do wnętrz powraca monochromatyzm, kolory zaczęły ludzi męczyć.
Powracają tradycyjne kolory i wzory - okleiny drewnopodobne, np. moja córka wybrała do siebie szampański. Jej kuchnia, jej wybór. Ja nie będę tam pichcić .
Ludzie są zmęczeni pracą, tempem życia i w domu szukają odpoczynku. I bardzo dobrze, bo gdzie ten spokój znajdą jak nie w domu.
Stąd Twój wybór i ja go szanuję . To Tobie ma być dobrze i Tobie ma się podobać, Ty masz takie potrzeby i to najważniejsze. A inni mogą mieć inne preferencje i gust a o gustach przecież się nie dyskutuje.
Basilikum 22:30, 13 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
yolka napisał(a)

edit.
Właśnie dziś po południu kupiłam w Pepco takie oto ręczniki kuchenne


pasuja do sweterka
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
yolka 22:52, 13 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Basilikum napisał(a)

pasuja do sweterka

____________________
Ogród z widokiem na jezioro
GorAna 12:13, 14 lut 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16016
yolka napisał(a)
A ja potrzebuję rady w kwestii okna. W tej chwili wisi firanka 15 letnia z bloku przywieziona. Myślałam o roletach wyglądających jak szerokie żaluzje -proszę o radę




Jolu, a rozważałaś roletę rzymską?
http://www.dekoria.pl/rolety-rzymskie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
yolka 12:43, 14 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Dzięki Aniu, pooglądam te rolety, boję się tylko,, że znowu mi się nie będzie chciało
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Rosa 13:19, 14 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
yolka napisał(a)
Dzięki Aniu, pooglądam te rolety, boję się tylko,, że znowu mi się nie będzie chciało


Przyjdzie wiosna to się i zachce .
Podejdź praktycznie, w kuchni się gotuje, tłuszcz paruje i osiada na roletach też, dochodzi do tego kurz.
Trzeba to jakoś utrzymać w czystości.
Dobrego wyboru życzę .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies