Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

Evchen 13:53, 18 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Zgodnie z zaleceniami Szefowej zakładam nowy wątek Proszę o zdjęcia z realizacji ogrodowych z Thują Aerospicata, o podzielenie się Waszymi doświadczeniami, wadami i zaletami tego żywotnika i wszelkimi uwagami
Chciałabym wykorzystać tą tuję na żywopłot - miałby być szybko rosnący, gęsty, formowany.
Nadaje się?

Liczę na Waszą nieocenioną pomoc

Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Gardenarium 23:33, 18 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To śliczna tuja i jak ktoś nie liubi tych iglaków, to zapewniam Was że warto ją posadzić. Jest niesamowicie mięsista i mocna. Ma fajne przebarwienia na końcówkach. Polecam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dajana 00:02, 19 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Zgadzam sie Danusiu ,, te zlote przebarwienia na końcówkach to przyrosty ,pieknie się prezentują Gdzie mam szukac tego watku ?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Evchen 09:10, 19 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Będę sadzić Słowo szefowej to najlepsza rekomendacja
Dajana wkleiła w swoim wątku zdjęcia młodych roślin. Może ktoś ma u siebie już dorosłe, dorodne egzemplarze...? Tak, bym mogła jeszcze oko nacieszyć..

Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
sylllwia 12:27, 29 cze 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Ja mam u siebie tuja "Aureospicata", najstarsze 14-letnie. Jestem z nich bardzo zadowolona i polecam.
Rosną szybko (roczny przyrost ok. 20-25 cm) i mają fajne zółtawe przebarwienia na młodych przyrostach.
Mam je posadzone co 1,20-130 i obecnie te 14-letnie tworzą szczelną, osłaniającą ścianę.



A tutaj widać tuje "Aureospicata" 14-letnie, a obok 8-letnie. Z czasem zrównają się i różnicy w wysokości nie będzie. Te 8-letnie są co roku przycinane górą aby się zagęszczały. Można z nich utworzyć naprawdę wysoką osłonę.



____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Evchen 12:32, 29 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Oj, jak ja Ci zazdroszczę takiego żywopłotu...! Ślicznie wyglądają A czy przycinasz je też "od frontu" tzn. - w płaszczyźnie pionowej? Tak jak się strzyże żywopłot?

PS. Masz sliczny ogród.. Tak równiutko wszystko posadzone
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
sylllwia 12:59, 29 cze 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
W pionie nie przycinam ich, obecnie ta część z najstarszymi ma jakieć 1,50 szerokości.
Tnę tylko górą i coraz ciężej się przycina, więc jak się zrównają na wysokość, to chyba zaprzestanę cięcia.
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Evchen 18:49, 30 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Myślisz, że teraz mogę sadzić, czy poczekać do jesieni?... Podobno takie upały niezbyt służą....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Zawodowiec 23:54, 30 cze 2012

Dołączył: 30 cze 2012
Posty: 1
Najlepsza z możliwych tuja na żywopłot, świetnie się zagęszcza , prawie nie wiąże szyszek..Odpowiednio poprowadzona z niej ściana może mieć 3 metry wysokości przy półmetrowej szerokości. Dla takiego efektu sadzić należy co 0.5m , upały nie mają znaczenia jest wytrzymała na suszę. Po posadzeniu podsypać nawozu zamontować linie kroplkową i wykorowć. Ciąć początkowo wychylające się na boki galązki. Po 2-3 sezonach skrócić 20-30cm z wysokości (lepiej się zagęści). Po osiągnięciu planowanej wysokości ciąć górę oraz boki w kwietniu i ponowniena przełomie czerwca z lipcem, nawozić w tych samych terminach. Powodzenia.
sylllwia 10:39, 05 lip 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Evchen napisał(a)
Myślisz, że teraz mogę sadzić, czy poczekać do jesieni?... Podobno takie upały niezbyt służą....


Ja bym poczekałam z sadzeniem do końca sierpnia/września wtedy to pora na sadzenie iglaków.
Przy obecnych upałach bym nie ryzykowała.
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies