Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

aneta230972 23:53, 25 kwi 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Danusiu. Już z nich zrezygnowałam. Przejechałam się do szkółki poleconej przez dobrą duszyczkę i znalazłam to co chciałam. Tuje aureospicata prowadzone na wiele przewodników. Wypasione sztuki . Zaliczka poszła więc rozmyślić się nie mogę. Mają ok. 160-170 cm i są super gęste. Świerki również zamówione ale bez oglądania. Miejsce polecone przez osobę, która często się tam zaopatruje i jest bardzo zadowolona. Daleko trzeba po nie jechać ale podobno warto. Drzewka będą kopane z gruntu więc wypadało by już ale... czekamy na przyłącz wody na początku maja. Jak już będzie niezbędna woda to zabieramy się za sadzenie drzewek a potem będzie trawa. Za kilka dni jedziemy na działkę i wtedy dokładnie przejdę się w każdą stronę i zadecyduję jak sadzić. Napewno grupami. Może 21 świerk, 21 tuja ? Jeden pas do obsadzenia ma ok. 115 metrów a drugi ok. 105. Muszę dokładnie sprawdzić w palach jak będzie usytuowany przyszły budynek, żeby te nasadzenia ładnie wyglądały
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
mleczajka 17:20, 26 kwi 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Danusiu, w jakiej odległości sadzić T. Aureospicata od płotu? I czy co 1m będzie ok?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 23:26, 26 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zależy co chcesz z niego zrobić i jakie są grube. Ja sadzę żeby się stykały, bo robię z nich żywopłoty strzyżone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 08:03, 27 kwi 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Żywopłot planuję niestrzyżony, aczkolwiek tujki powinny się stykać jak urosną Teraz są chudzinki, bo są młodziutkie. Mają tak ok. 60cm wysokości. Posadzę je co 90cm i 50 od płotu. Będzie dobrze?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
aneta230972 11:12, 27 kwi 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Ja moje tuje planowałam sadzić co 70 cm ale ponieważ trafiły nam się naprawdę gęste okazy to będziemy je sadzić co 80-90 cm. Z uwagi na konfliktowe sąsiedztwo drzewka sadzone jako przyszłościowy żywopłot musimy mieć oddalone od ogrodzenia o 150-200cm . Mamy sporą działkę więc nie jest to duży problem. Gdyby działka była mała i zależało by nam na każdym metrze to pewnie sadzili byśmy ok. 1m od ogrodzenia.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Gardenarium 17:19, 27 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mleczajka napisał(a)
Żywopłot planuję niestrzyżony, aczkolwiek tujki powinny się stykać jak urosną Teraz są chudzinki, bo są młodziutkie. Mają tak ok. 60cm wysokości. Posadzę je co 90cm i 50 od płotu. Będzie dobrze?


Dobrze, mogą być co metr też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
09:50, 06 lip 2013
A czy w okolicach Tarnowa znacie kogoś kto ma te tuje w sprzedaży i są sprawdzone???
Tomasz1983 09:16, 25 lip 2013

Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 1
Witam,
Wiece może Państwo gdzie mógłbym dostać takie thuje na północy Polski? (woj pomorskie, zachodniopomorskie, kuj-pom, mazursko warmińskie, łódzkie, wielkopolskie, ewentualnie mazowieckie.)
Gardenarium 15:50, 27 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wejdź na stronę Związku Szkółkarzy Polskich i szukaj szkółek w swoim rejonie.
Tutaj masz wszystkich zrzeszonych, rejon sobie wybierz dogodny. Zadzwoń do nich i zapytaj.

http://www.zszp.pl/?id=4&lang=1

Tu masz mapę szkólek wg województw http://www.zszp.pl/?id=201&lang=1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Debra 19:39, 24 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Padło i na mnie
Będą thuje u mnie, właśnie Aureospicata.
Na Waszych obrazkach wygladają jak z obrazka właśnie
No i to tempo wzrostu!
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies