Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Anita1978 19:45, 31 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
kachat napisał(a)
Rabata z tego zdjęcia, co Małgorzata wkleiła wyżej - boska po prostu! Baaardzo mi się podoba, ma super klimat. Tylko ławeczki mi tam brakuje, aby sobie przycupnąć i popodziwiać roślinne widoki



Dziękuję, ta rabata była w tym roku zmieniana, na pierwszej stronie jest stan poprzedni.
A jeśli chodzi o ławeczkę, to....mogą być leżaczki? Stawiamy je tam żeby poleżeć i posłuchać szumu ciurkadełka!
____________________
ogródek Anity
bociek 21:02, 31 lip 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Przepiekne trawki Jak urosna to bedzie dopiero szal cial. Natomiast szczerze radze przycinac kwiatostany kostrzewie. Wysila sie na kwitnienie, ale kepa szybko traci na urodzie

Hortusie masz dorodne i trawniczek zieloniutki

Wszystko piekne i dopieszczone
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
akanta 21:10, 31 lip 2013


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Anita1978 napisał(a)
Ta również nn, miała być według metki Tardiva, ale raczej to nie ona...
Może ktoś wie???


Witaj Anitko.Mnie bardziej pasuje a patrzę na metkę mojej na Phantom.Jeszcze sobie pospaceruję.Czy sadząc dodawałaś kwaśnej ziemi?Popatrz na liście,te jaśniejsze plamy -takie trochę chlorotyczne.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 21:18, 31 lip 2013


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Anita1978 napisał(a)
A to...no właśnie , może ktoś wie, jak się nazywa? Bo ja nie...


A ta bardziej pasuje mi do Tardivy.Ale piękne są te hortki,róże cudne i cała reszta także.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Bogdzia 22:02, 31 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anitko czytałam Twoją propozycję , muszę popatrzec na oferte ale nie mam juz gdzie sadzicPopatrzę i napiszę jesli cos będe chciała.Dzieki za propozycję.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Anita1978 22:26, 31 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Bogdzia napisał(a)
Anitko czytałam Twoją propozycję , muszę popatrzec na oferte ale nie mam juz gdzie sadzicPopatrzę i napiszę jesli cos będe chciała.Dzieki za propozycję.Pozdrawiam serdecznie.

Bożenko
Mają spory wybór hortensji właśnie, trawki, popatrz na stronie, w razie czego nie ma sprawy
____________________
ogródek Anity
Anita1978 22:28, 31 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Aniu

DZiękuję, wezmę pod uwagę Twoje spostrzeżenia! A co do chlorozy, to na żywo wygląda ok, może jakieś przekłamanie, ona rośnie też w cieniu zupełnym, może i to! Ale wygląda ok!
____________________
ogródek Anity
Anita1978 23:06, 31 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
bociek napisał(a)
Przepiekne trawki Jak urosna to bedzie dopiero szal cial. Natomiast szczerze radze przycinac kwiatostany kostrzewie. Wysila sie na kwitnienie, ale kepa szybko traci na urodzie

Hortusie masz dorodne i trawniczek zieloniutki

Wszystko piekne i dopieszczone


Wiem o kostrzewie, ale te kwiatostany takie cudne! Zresztą one u mnie rosną jak szalone!
Kupiłam je w tamtym roku w Brico, na miejsce wymarzniętych rozplenic, a one tak pięknie rosną i nie sprawiają problemu! Nawet ich nie nawożę, bo podobno wręcz nie wolno, żeby zachowały błękitną barwę...
____________________
ogródek Anity
Margarete 00:27, 01 sie 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Tak jak obiecałam wklejam fotki z mojej wizyty w twoim ogrodzie, na początek KRÓLOWA KWIATÓW, tadam.... oto ona w kilku odsłonach:

ta róża chopin jest boska, taka delikatna w kolorze, pastelowa, bladożółota, kremowa a wreszcie bladorózowa... zalezy od kąta padania swiatła. Pod nieobecnośc u ciebie polar stern ( bo akurat szykowały sie do drugiego kwitnienia) to ona jest moja faworytka.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 00:31, 01 sie 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
A teraz kilka fotek z gospodarzami ogrodu w roli głównej

Anita z mężemi moja mamą a poniżej my - trzy gracje a fotke robił pan domu
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies