Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Anita1978 15:41, 23 lip 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
dajana napisał(a)
Musiałam wrócić kiedy ujrzałam twoje róże Larrisę zapisałam na listę .Czy Chopin ma odcień żółty? Róże z lawendą to chyba najbardziej urocze połączenie. Pięknie u ciebie

Larissa jest urocza, kwitnie bardzo obficie, ale troszkę się pokłada ( długie pędy oblepione kwiatami są ciężkie )
A Chopin u mnie właśnie taki jest. Ale powiem ci , że coraz więcej osób zwraca mi uwagę, że to może nie być Chopin.....hmmmm.....kupowałam lata temu, tak były podpisane, ale nie wiem już,sama....u mnie takie w brzoskwinie wchodzą.....to możliwe?
____________________
ogródek Anity
Anita1978 15:43, 23 lip 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
popcarol napisał(a)
Anitko, bosko!! A nie myślałaś o jakichś miskantach między limki? Byłoby jeszcze lepiej chyba?

pozdrawiam!!

A wiesz, że myślałam, ale docelowo Limki,będą mieć ze 2 metry, więc jakie te miskanty posadzić???
____________________
ogródek Anity
Anita1978 15:44, 23 lip 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
agniecha973 napisał(a)
Ale piękny limkowy szpaler!

Noooo,,jednak w ilości siła! Zresztą obwódka z szałwi, tej niebieskiej deep blue, sztuk 50 też niczego sobie wyglada, choć to jej pierwszy sezon u mnie....
____________________
ogródek Anity
Bogdzia 18:56, 23 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anita1978 napisał(a)

Larissa jest urocza, kwitnie bardzo obficie, ale troszkę się pokłada ( długie pędy oblepione kwiatami są ciężkie )
A Chopin u mnie właśnie taki jest. Ale powiem ci , że coraz więcej osób zwraca mi uwagę, że to może nie być Chopin.....hmmmm.....kupowałam lata temu, tak były podpisane, ale nie wiem już,sama....u mnie takie w brzoskwinie wchodzą.....to możliwe?


Chopin ma odcień żólty czy kremowy jak mówią inni . Anitko dzięki za chęc kupienia hortensji ale nie mam gdzie posadzic więc musze podziekowac. Jakieś wysokie jeszcze bym posadziła pod zywopłotem ale te sa niskie. Burza sie u mnie zaczyna.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
akanta 20:22, 24 lip 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Trudno mi jednoznacznie zidentyfikować tę różę Anitko ...a niech tam nie ważne ,drugiej takiej samej ,choć warto pewnie nie kupię.Ja jestem słabeuszem na ich piękno-wymiękam.I tak ostatnio kupiłam przypadkiem Heidi Klum ...ta to ma dopiero kwiat ,kolor i zapach .....wielki !!!Popaduje drugi dzień ,co zacznę plewienie rabatki to nie mogę skończyć a tu już koszenie się prosi.A pod drzewami,hortki trzeba podlewać i pomyśli ktoś.....pada o ona podlewa...coś znią nie tak.A...zapomniałam ..różami i hortkami można się nieustannie zachwycać,piękne masz.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
popcorn 20:25, 24 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Anita1978 napisał(a)

A wiesz, że myślałam, ale docelowo Limki,będą mieć ze 2 metry, więc jakie te miskanty posadzić???


Anitko, nie wiem! ale chyba nie muszą mieć 2m, wystarczy je nisko przyciąć? ML mi się podoba, Gracilimus też, ale one nie są wystarczająco wysokie, chyba..
____________________
Mój nowy ogródek
Anita1978 07:22, 25 lip 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Bogdzia napisał(a)


Chopin ma odcień żólty czy kremowy jak mówią inni . Anitko dzięki za chęc kupienia hortensji ale nie mam gdzie posadzic więc musze podziekowac. Jakieś wysokie jeszcze bym posadziła pod zywopłotem ale te sa niskie. Burza sie u mnie zaczyna.Pozdrówka.

No to nie wiem, może jednak to Chopin, albo casanowa.....kolor zależy chyba też od ziemi i ilości wody....(???)
Wygląda tak
____________________
ogródek Anity
Anita1978 07:24, 25 lip 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
akanta napisał(a)
Trudno mi jednoznacznie zidentyfikować tę różę Anitko ...a niech tam nie ważne ,drugiej takiej samej ,choć warto pewnie nie kupię.Ja jestem słabeuszem na ich piękno-wymiękam.I tak ostatnio kupiłam przypadkiem Heidi Klum ...ta to ma dopiero kwiat ,kolor i zapach .....wielki !!!Popaduje drugi dzień ,co zacznę plewienie rabatki to nie mogę skończyć a tu już koszenie się prosi.A pod drzewami,hortki trzeba podlewać i pomyśli ktoś.....pada o ona podlewa...coś znią nie tak.A...zapomniałam ..różami i hortkami można się nieustannie zachwycać,piękne masz.

Doskonale cię rozumiem z tym podlewaniem.....ja też mam takie miejsca w ogrodzie , gdzie podczas ulewy susza i też podlewam konewką!
U mnie leje, ale to leje , drugi dzień, a trawa nieskoszona......
Pozdrowka
____________________
ogródek Anity
Anita1978 07:34, 25 lip 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
popcarol napisał(a)


Anitko, nie wiem! ale chyba nie muszą mieć 2m, wystarczy je nisko przyciąć? ML mi się podoba, Gracilimus też, ale one nie są wystarczająco wysokie, chyba..

No chyba sie z tobą nie zgodzę z tym przycinaniem....tej wiosny przycięłam moja 4 letnią limkę baaardzo drastycznie ( pamiętasz, bałam sie że nie odrośnie....) a ona ma w tym momencie więcej niż ja wzrostu....to jest chyba genetycznie w korzeniach - im starsza tym dłuższe pędy wypuszcza....bynajmniej u mnie tak jest z hortensjami.....te starsze wszystkie wielkie
Zobacz

____________________
ogródek Anity
Bogdzia 07:34, 25 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anita1978 napisał(a)

No to nie wiem, może jednak to Chopin, albo casanowa.....kolor zależy chyba też od ziemi i ilości wody....(???)
Wygląda tak


Mój Chopin jest taki



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies