Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Anita1978 17:54, 15 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
I na koniec mojego dzisiaj urzędowania z komputerem - róże ulubione

____________________
ogródek Anity
Gardenarium 18:10, 15 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy czyścisz Anitko poszczególne kwiatki róż, czy obcinasz potem całe pęki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anita1978 20:29, 15 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Gardenarium napisał(a)
Czy czyścisz Anitko poszczególne kwiatki róż, czy obcinasz potem całe pęki?


z tego co wyczytałam to u róż okrywowych nie jest konieczne usuwanie przekwitniętych kwiatków, ale ja obcinam te które najbardziej mnie drażnią- gdy zmienią kolor na brąz...
u innych róż-obcinam
jeśli jestem w błędzie- co może być możliwe- proszę o korektę
____________________
ogródek Anity
Anita1978 20:51, 15 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ale jeśli mogę spytać Danusiu- jak obcinać kwiatostany przekwitłe u róż wielkokwiatowych np chopin?
nisko przy ziemi? Ja to całkiem zielona jestem
____________________
ogródek Anity
Enya73 23:30, 15 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Anita1978 napisał(a)
a oto robota kreta- nie mogę już- co 10 kroków kopiec w rabacie!!!
na trawniku mam siatkę więc na razie nie daje rady
może ktoś ma jakis pomysł??
łapki nie działają, odstraszacze dźwiękowe również


No ja mam oprócz psa, kotkę, więc jak na razie problemów z kretami nie mam, choć nie wiem czy to jej zasługa?
Mam nadzieję, że nie piszę tego w złą godzinę Trawnik dopiero co założony....
Ale przez dłuższy czas byliśmy bez i na rozplantowanym pod trawnik miejscu, nie zaobserwowaliśmy na szczęście obecności kretów. Być może dlatego, że tak z 15 cm pod żyzną ziemią jest naturalny drenaż z kamienia.

Ps. Ładnie te hosty wyglądają na tle tuj A wiesz, że u mnie hosty cieniolubne rosną dobrze nawet w słońcu? Sama jestem tym zaskoczona. Jedyne co im obecnie szkodzi, to deszcze. Opadające płatki kwiatów przyklejają się do liści i jak w porę nie zauważę i nie usunę, to pojawiają się na liściach brzydkie brązowe plamy, świadczące o początkach choroby grzybowej. A z pryskaniem muszę zaczekać, aż przestanie padać.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Anita1978 09:34, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
No właśnie z tym pryskaniem tak to już jest- trzeba czekać aż przestanie padać, wiedzieć kiedy będzie padać...kto by pomyślał, że ja kiedyś uzależniona od deszczu będę??? A swoja drogą to czy ktoś wie, po jakim czasie od pryskania wszelkie środki się "wchłaniają"???
____________________
ogródek Anity
Gardenarium 09:41, 17 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzy godziny powinny wystarczyć, albo najlepiej do rana, bo przeważnie pryskamy wieczorem, jak pszczoły skończą oblot.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:42, 17 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anita1978 napisał(a)
Ale jeśli mogę spytać Danusiu- jak obcinać kwiatostany przekwitłe u róż wielkokwiatowych np chopin?
nisko przy ziemi? Ja to całkiem zielona jestem




Chopin ma po kilka kwiatów więc obcinaj najpierw pojedyncze, które przekwitają, a potem niżej o 3 liście cały pęd.

Wtedy powstanie nowy pęd i zakwitnie po raz kolejny. Nie ścianaj całego pędu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:46, 17 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj są wszystkie artykuły na temat róż

http://www.ogrodowisko.pl/tag/roze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Enya73 13:37, 17 lip 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Cytuję: "i na koniec nieudane moim zdaniem oczko w centrum ogrodu widoczne dodatkowo z okna salonu i jadalni i tu proszę o pomoc w jego zmianie....będę wdzięczna za sugestie"




Anitko, a możesz zrobić zdjęcie większego planu ogrodu, najlepiej z góry? I napisz mi jakie ta rabata ma wymiary?
Tak na pierwsze spojrzenie, to : podniosłabym tę rabatę tworząc taki niewielki garb. Urządziłabym tam wrzosowisko i umieściłabym tego bonsai centralnie na środku, jako soliter .Resztę znajdujących się tam roślin przesadziłabym w inne miejsce, tak jak przeniosłabym tę uroczą budkę dla ptaków
Jeśli wrzosowisko nie ma tam szans na przeżycie, to idealne byłyby niskie trawki w dużej masie.

A ja z kolei mam pytanie odnośnie Twojego trawnika z rolki. Dawno Ci go założyli? Jesteś zadowolona?
U mnie podłoże było idealnie przygotowane, ale rolki trawy miały nierówne podłoże (raz grubsze, raz cieńsze) i teraz jak idę po tym trawniku, to to czuję. Poza tym czuję też krawędzie pomiędzy kolejnymi pasami rolki. Poza tym wylęgły mi się na nim masowo jakieś grzyby ohydne Dostałam od tej kobitki, co nam ten trawnik zakładała Falcon, ale ciągle u nas pada. Nie ma dnia bez deszczu.

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies