Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Welka 14:00, 17 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam się i od razu pytam - pierwsze co zauważyłam to mata na płocie, musimy u siebie coś takiego zrobić, aby sie trochę osłonić od sasiadów. Trochę nam metrów potrzeba i boję się wydawać kasę na coś nieprzydatnego. Dlatego - czy to z bambusa czy z wilkiny? Jak długo ją macie i na ile osłania przed sąsiadami (wiem, że idelanie zakryje taki panel z cieniutkich poprzeplatanych deseczek, ale zabierze też moim roślinom całe słoneczko)? I w sumie czy to właśnie u ciebie ta mata czy u Twojego sąsiada, bo przyglądam się i nie mogę dojrzeć.


A warzywniak wyglada całkiem profesjonalnie, a nie amatorsko
Pozdrawiam, E

____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Anita1978 14:38, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840




Anitko, a możesz zrobić zdjęcie większego planu ogrodu, najlepiej z góry? I napisz mi jakie ta rabata ma wymiary?
Tak na pierwsze spojrzenie, to : podniosłabym tę rabatę tworząc taki niewielki garb. Urządziłabym tam wrzosowisko i umieściłabym tego bonsai centralnie na środku, jako soliter .Resztę znajdujących się tam roślin przesadziłabym w inne miejsce, tak jak przeniosłabym tę uroczą budkę dla ptaków
Jeśli wrzosowisko nie ma tam szans na przeżycie, to idealne byłyby niskie trawki w dużej masie.

A ja z kolei mam pytanie odnośnie Twojego trawnika z rolki. Dawno Ci go założyli? Jesteś zadowolona?
U mnie podłoże było idealnie przygotowane, ale rolki trawy miały nierówne podłoże (raz grubsze, raz cieńsze) i teraz jak idę po tym trawniku, to to czuję. Poza tym czuję też krawędzie pomiędzy kolejnymi pasami rolki. Poza tym wylęgły mi się na nim masowo jakieś grzyby ohydne Dostałam od tej kobitki, co nam ten trawnik zakładała Falcon, ale ciągle u nas pada. Nie ma dnia bez deszczu.



Dzisiaj takiego zdjęcia nie zrobię bo u nas też leje
Co do karmnika to fakt-nie wiem po co tam stoi...
Co do trawnika:
-też mam grzyby- pryskam topsinem 500
-łączenia staną sie niewidoczne za jakiś czas- także nie przejmuj się. U mnie trawnik był założony w tamtym roku w sierpniu- w tym roku po łączeniach ani śladu
-trzeba pierwszy sezon szczególnie dużo podlewać
-co do nierówności -to też jakieś drobne mam
-a poza szybkim założeniem to niczym się nie różni specjalnie od trawnika wysiewanego- tak samo może chorować, tak samo są chwasty(), więc tak samo trzeba o niego dbać- nawozić, podlewać, kosić, wertykulować...
-słyszałam, że w pierwszych dwóch latach nie mozna używać ostrej chemii do odchwaszczania np
-no i zimą najlepiej po nim nie chodzić- bo na wiosnę będą brzydkie plamy- wiem, bo walczyłam z takimi w miejscu, gdzie dzieci lepiły bałwana...

A co do tej nieszczęsnej rabaty to będę w kontakcie- ale faktycznie może trawki? tylko jakie?
Zreszta ta rabata szczególnie mnie denerwuje i chyba "ogłoszę" na ogrodowisku "konkurs" na jej zagospodarowanie od początku, nawet bez tego bonsaia-bo mnie tylko denerwuje-mąż się uparł na niego a mnie w oczy kłuje

____________________
ogródek Anity
Anita1978 14:47, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ewelinka231281 napisał(a)
Witam się i od razu pytam - pierwsze co zauważyłam to mata na płocie, musimy u siebie coś takiego zrobić, aby sie trochę osłonić od sasiadów. Trochę nam metrów potrzeba i boję się wydawać kasę na coś nieprzydatnego. Dlatego - czy to z bambusa czy z wilkiny? Jak długo ją macie i na ile osłania przed sąsiadami (wiem, że idelanie zakryje taki panel z cieniutkich poprzeplatanych deseczek, ale zabierze też moim roślinom całe słoneczko)? I w sumie czy to właśnie u ciebie ta mata czy u Twojego sąsiada, bo przyglądam się i nie mogę dojrzeć.


A warzywniak wyglada całkiem profesjonalnie, a nie amatorsko
Pozdrawiam, E


Maty są u mnie-są z wikliny. Założyliśmy je głównie ze względu na wiatry jakie u nas szaleją- bo jesteśmy na totalnym pustkowiu... Przez te wiatry rośliny ucierpiały szczególnie zimą.
Jeśli chodzi o intymność to myślę,że ci ją zagwarantują- nie widać przez nie prawie nic
Mata jest zamontowana na siatce . Jeśli chodzi o wytrzymałość to podobno 10 lat ma wytrzymać, wygląda solidnie my wydaliśmy na 120 metrów bieżących około 2 tyś zł,cena zależy od wysokości- my mamy 1,5m/5m. Kupowaliśmy na allegro
____________________
ogródek Anity
Anita1978 14:49, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Gardenarium napisał(a)

Ale jeśli mogę spytać Danusiu- jak obcinać kwiatostany przekwitłe u róż wielkokwiatowych np chopin?
nisko przy ziemi? Ja to całkiem zielona jestem




Chopin ma po kilka kwiatów więc obcinaj najpierw pojedyncze, które przekwitają, a potem niżej o 3 liście cały pęd.

Wtedy powstanie nowy pęd i zakwitnie po raz kolejny. Nie ścianaj całego pędu.

Dziękuję za odpowiedź jak zwykle niezawodnej Danusi
Nie wiem skąd bierzesz na te wszystkie odpowiedzi czas-ale chwała Ci za to!
____________________
ogródek Anity
Welka 15:28, 17 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Dzięki.
My mieszkamy na szczycie górki, więc wiatry też nam nieobce. Także to tak jak u was jakoś by trochę je spowolniło. Ostatnio oglądaliśmy bambusowe i trzcinowe, te ostatnie słabo się prezentowały. Nam potrzeba chyba 40 m, ale wysokości nie pamiętam. Jak miałabyś namiary na tego sprzedawce, mogłąbyś wysłać na pw?
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Anita1978 17:02, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840




____________________
ogródek Anity
Anita1978 17:03, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Zamieszczam zdjęcia nieszczęsnego oczka- pomóżcie!!! Jestem skłonna usunąć z niego wszystkie rośliny i zrobić je od początku!!!
Oto widok z tarasu


a to z okna w salonie


i jeszcze panoramicznie


a może pokombinować coś z kamieniem i wodą???



____________________
ogródek Anity
Anita1978 17:08, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
w ogóle to brak takich "zakamarków", np z ławeczką,ale jak tu je zrobić?
ogólnie to zarys ogrodu jest taki: prostokąt 35/40m, dosunięty do północnej strony dom, naokoło(obwódka działki) jest nieregularna rabata, altana w rogu, oczko nieszczęsne i mnóstwo trawy... Jak przemienić to w piękny ogród???
____________________
ogródek Anity
Anita1978 17:11, 17 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Dzisiaj jestem zresztą w zgodzie z pogodą-pochmurna jakaś i ogólnie na nie- więc za swoje ględzenie przepraszam...
I znowu leje
____________________
ogródek Anity
Anita1978 11:14, 18 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Dzisiaj znowu leje
więc trochę zdjęć w klimacie:krajobraz po deszczu
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies