Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawy w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy w donicach

Gardenarium 00:06, 19 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wysoka trawa to od razu nasuwa się miskant, ale w aż takim cieniu... raczej nie, chyba że miskant 'Variegatus'. Na krótko do zimy możesz posadzić dla ozdoby i teraz wsadzić każdy miskant a przed zimą przenieść go do ogrodu.

Jako, że kompozycje w donicach zmienia się 2-3 razy w roku, na wiosnę i tak nie bedzie zdobił, więc posadź każdy jaki się spodoba, z kłosami lub bez.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/287-trawy-ozdobne-jakie-gatunki-wybrac

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/361-magiczne-ogrody-z-trawami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 13:15, 21 lut 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Czy zimozielone Carexy w donicy (akurat mam taką typu Bronzita) należy podlewać zimą w czasie dodatnich temperatur?
____________________
Gardenarium 13:41, 21 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli ma sucho należy podlewać. Bez sprawdzenie czy ma mokro czy sucho- nie lej, bo zgnije. Zwłaszcza jeśli donica nie ma odpływu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 13:44, 21 lut 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Gorzej - jest w osłoniętym miejscu gdzie deszcz nie dociera. Jejku jejku - lecę chociaż troszkę podlać co? Bo od jesieni ani kropli nie dostała.
____________________
Gardenarium 16:24, 21 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na chłopski rozum, skoro stoi pod dachem i nie miała ani kropli, to może już być po niej i nic nie wypuści. Okaże się wiosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 16:47, 21 lut 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Czekam. W końcu coś musiało wylecieć co to byłby za ogród. Hehe.
W tamtym roku tylko hebe straciłam, ale dwie ostatnie zimy to nawet nie zimy.
Jakby nie było - najlepiej uczy doświadczenie
____________________
jazzy 12:41, 06 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Mam w ogrodzie mozgę trzcin. Picte. Teraz rośnie w gruncie i własciwie sama sobie świetnie radzi. Tylko kłopot w tym, że się rozłazi, a tego nie chcę, stąd pomysł, aby przesadzić ją do dwóch sporych donic. Czy jest szansa, że przezimuje w donicach, np. w zacisznym miejscu ogrodu?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardenarium 16:51, 08 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak zadołujesz donice do ziemi na zimę to powinna przezimować bez problemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 12:45, 19 paź 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
mam rozplenicę VERTIGO, wiem, że nie zimuje w gruncie.
Chciałabym spróbować ją przezimować w garażu. Komuś się udało? Ma to sens?


Macie jakieś wskazówki jak to zrobić? Mam na mysli miejsce (jasne/ciemne) przyciąć/nie przycinać, podlewać prawdopodobnie sporadycznie.

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 16:53, 19 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, Irence z Miłkowa się udaje chyba nawet bez wnoszenia. Musisz trochę podlewać żeby całkiem nie wyschła i nie za ciepło, bo będzie rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies