Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Cieniolubna 13:49, 04 lip 2017

Dołączył: 04 lip 2017
Posty: 7
Witajcie! Zanim zacznę aktywnie korzystać z dobrodziejstw tego forum (czuli pisania postów) chciałabym się ukłonić i przedstawić. Ogrodnik ze mnie zupełnie początkujący. Do niedawna moje prace w ogrodzie ograniczały się jedynie do podlewania rabat na działce rodziców. Nie miałam nawet balkonu. Ale! od niespełna roku wraz z ukochanym mężem i dziećmi mamy działkę- hura! Nie mamy tam jeszcze domku, ani altanki ani niczego co przypominałoby jeszcze ogród, jednak teren już jest. I są drzewa. I jest cień, z czego się bardzo cieszę, bo ja bardzo lubię cień. Lubię odpoczywać w cieniu, podobają mi się rośliny cieniolubne, (samochód też lubię parkować w cieniu I marzy mi się aby ten właśnie areał (ok 12 arów) zamienić w ogród - oazę zieleni, spokoju i odpoczynku dla naszej rodziny i znajomych.
Dziękuję Danusi za Ogrodowisko. Za to, że tak chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, wiedzą, swoim czasem, że szerzy swój dar tworzenia pięknych ogrodów. Z góry dziękuję również innym forumowiczom za bezcenne rady i opinie. Dzięki Wam i Tobie Danusiu od paru miesięcy coraz bardziej pragnę dać z siebie wszystko by uczynić miłym dla oka ten kawałek ziemi. Czytałam, podpatrywałam i uczyłam się. A teraz zmykam pytać i uczyć się dalej.
PaulinaSon 12:54, 07 lip 2017

Dołączył: 07 lip 2017
Posty: 1
Witam serdecznie, Mam na imię Paulina i od tego roku pierwszy raz wbiłam łopatę z wyjałowioną, piaszczystą ziemię naszej działki, na której buduje się nasz nowy domek. Nigdy nie pałałam miłością do ogrodnictwa jednak jakoś tak dziwnie wraz z tą wbitą pierwszą łopatą na własnej ziemi, pomalutku rozwija się we mnie pączek miłości do ogrodu warzywnego. Podsycana tym uczuciem i satysfakcją z pierwszych rzodkiewek i truskawek zapragnęłam mieć swój własny warzywniak i tak właśnie trafiłam tutaj. Mów ogródeczek ma zaledwie 4x3m, ale to dopiero początek. Mam nadzieję na pomoc z waszej strony bo moja wiedza jak na razie jest żadna jednak radość "z grzebania w ziemi" coraz większa.
Anitka 14:33, 08 lip 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Witam wszystkich serdecznie,

Mam na imię Anita. Moja przygoda z ogrodowiskiem nie będzie odbiegać chyba od większości historii. Trafiłam przez przypadek, czytałam, oglądałam, podziwiałam wszystkie ogrody. Stwierdziłam, że to miejsce do dla mnie raj. Od dziecka byłam pozytywnie zakręcona "na zielono". Już w szkole wypożyczałam zielniki, sadziłam kwiatki i warzywa. Później moja pasja, która trwa do dziś, przełożyła się na mieszkanie pełne kwiatów, a gdy padła decyzja o zakupie działki i budowie domu byłam szczęśliwa, że będę mogła realizować swoje pasje w większej skali. Teraz mieszam pod Krakowem i moje życie oprócz zawodowego kręci się wokół wszystkiego co zielone. Oglądam i czytam wszystko o ogrodach co wpadnie mi do ręki, a nawet moje wyjazdy wakacyjne obowiązkowo w swoim planie mają wizyty w ogrodach.

Postanowiłam, że to czas, aby zostać aktywnym użytkownikiem forum, mieć możliwość wyrazić swoje opinie, podziw, ale również skorzystać z wiedzy wielu osób na ogrodowisku.
A za wykorzystaną do tej pory wiedzę Danusi i wszystkim bardzo, bardzo dziękuje!!!
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
PiotreKrk 17:15, 08 lip 2017

Dołączył: 08 lip 2017
Posty: 8
Witam wszystkich, jestem Piotrek z Krakowa, w moim ogródku przybywa drzewek
matys84 09:51, 11 lip 2017

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Witam,

Mam na imie Mateusz i właśnie na mojej 9 arowej działce zaczynam przygodę z zakładaniem ogrodu w miejscowości Mogilany pod Krakowem.
kasiab 19:33, 15 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Witam,

Mam na imię Kasia. Aktualnie jestem w trakcie budowy domu i co za tym idzie chciałabym, by wokół niego był piękny ogród. Trafiłam na Społeczność Ogrodowiskową jakieś 2,5 roku temu i przepadłam podziwiając Wasze wspaniałe ogrody. Pierwszy znalazłam przez przypadek przeglądając grafiki w wyszukiwarce- był to ogród Pani Danusi... zafascynowana zaczęłam przeglądać kolejne wątki. Dziękuję Wam za to, że tak chętnie dzielicie się z innymi swoimi wspaniałymi ogrodami, tym samym rozbudzając w nich chęć stworzenia własnego ogrodu. Jestem aktualnie na takim etapie, że wiem że chcę stworzyć ogród, który dzięki Waszym ogrodom będzie piękny. Dziękuję
____________________
Kasia - tu na razie jest...
ewalodz 13:08, 16 lip 2017

Dołączył: 16 lip 2017
Posty: 2
Witam wszystkich.
Mam na imię Ewa. Mieszkam pod Łodzią. Pasjonuję się ogrodem od wielu wielu lat. Przez ten czas odnosiłam, w uprawie zieleninek, zarówno sukcesy jak i porażki. Uczyłam się na błędach swoich jak i innych. Dzięki m.in. Ogrodowisku, które namiętnie podczytuję od paru lat.
Przyszedł więc czas na rejestrację...
Teska 19:22, 23 lip 2017

Dołączył: 23 lip 2017
Posty: 18
Witajcie...od jakiegoś czasu czytam forum i postanowiłam też zagościć na dłuzej

u mnie chyba odwrotnie niz u wszystkich po 13 latach w moim ogrodzie ubywa roślin mam dość dziubania,na wios nę rodzina wykopywała co się dało wykopać ogród stał się formalny- trawka w tym roku z 360m2 mam 120m2 zlikwidowałam sporą część. Tuje wokół ogrodu przeszło 200 sztuk,bukszpany i tylko białe kwiaty zostawiłam jedną hortensję Limelight, mam 6 róż White Jacques Cartier i donicowe wiadomo sezonowe,wsród białych niecierpków powiewają trawy.



GrzesiekL 20:36, 15 sie 2017

Dołączył: 15 sie 2017
Posty: 11
Witam z Opola
anek 09:35, 17 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 165
Witam wszystkich!
Po kilku latach obserwowania Waszej pasji, postanowiłam dołączyć do Was.
Kocham rośliny, więc chyba się nadaję. Moja wiedza przy Waszej jest jeszcze marna, jestem przedszkolakiem, ale chętnym do nauki. Uwielbiam wszystkie rośliny, chociaż najbardziej byliny. Powoli oswajam się z iglakami i krzewami. Największą frajdę sprawia mi wyhodowanie roślinki z maleńkiej sadzonki i takich mam najwięcej. Mam dużo roślin, które uratowałam, bo ktoś się ich pozbywał z powodu chorób lub zaniedbania. Jeśli uda mi się taką roślinkę przywrócić do życia, to właśnie jest moja największa radość.
Pozdrawiam wszystkich!
Dobrze, że jesteście!
____________________
Ania W drodze do zieleni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies