Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Fama 22:37, 23 paź 2014

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witam wszystkich bardzo serdecznie
W zasadzie powinnam zacząć od wpisu w tym wątku, ale zauważyłam go już po założeniu własnego , w którym na razie pusto i głucho... Zapraszam do odwiedzenia mnie w moim "ogrodzie na kartce" i komentowania
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5085-ciasny-ale-wlasny

____________________
Ciasny ale własny
rozark 12:31, 27 paź 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Witam wszystkich kolorowymi barwami jesieni.
Posiadam ogród w "środku" dużego miasta. W moje posiadanie wszedł ok. 6 lat temu. Na działce była zapuszczona (zachwaszczona) trawa i starodrzew. W przedogródku panoszył się perz z którym walczę do dzisiaj oraz bardzo stare róże które zmarzły w 2011 i już nie odbiły. Pomalutku zaczęłam to i tamto sadzić, potem zakładać rabaty i ruszyło się wielkie poszukiwanie roślin do cienia, takich kolorowych a najlepiej kwitnących. Za sprawą Pani Danusi, gdy przeczytałam o róży Veilchenblau która można sadzić na północne ściany zaczęłam czytać, szukać informacji... i zachowywać się jak uzależniona. Gdy złożyłam zamówienie u Choduna na ponad 40 róż ( część wzięli sąsiedzi i przedszkole) to okazało się, że czegoś mi brak - bliskiego kontaktu z opisami róż: o tym jak pachną a jak kwitną, zdrowe czy nie? ... Niniejszym wszystkim którzy dzielili się swoimi doświadczeniami o ogrodnictwie serdecznie pozdrawiam. Moje róże kończą drugi sezon i niestety bardzo chorują, nawet te z ADR - nie tylko one, bo na tej działce choruje prawie wszystko a już na pewno wszystkie drzewa. Postanowiłam prowadzić ogród ekologicznie i może zabrakło systematyczności? Albo rok taki? Może coś podpowiecie? Bo jak w przyszłym roku historia się powtórzy to będę zmuszona opryskiwać "ciężką" chemią. Wątku nowego nie zakładam, zacznę od czytania a tych którzy mają ogrody w cieniu proszę o podanie linków – zacznę swoja przygodę z ogrodowiskiem od nich.
pozdrowionka
____________________
pozdrowionka
zgoda 22:11, 11 lis 2014


Dołączył: 11 lis 2014
Posty: 4
Dzień dobry, jestem Jarek z Wołomina.

Budowa jest w momencie takim, że poczuliśmy potrzebę zrobienia czegoś wokół domu - czyli będzie ogród. Na razie działamy dość chaotycznie, nie mamy pomysłu jak zagospodarować te prawie 3000 m. kw. Przygotowaliśmy podłoże, posadziliśmy parę drzew owocowych i kilka brzóz - nie wszyscy sąsiedzi mają gust, z którym możemy się zgodzić i trzeba się od nich osłonić szybko rosnącymi roślinami. Ale ogólnie nawet nie wiemy gdzie co będzie, poza tymi kilkoma drzewami. Gdzieś trzeba upchnąć szklarnię, kącik imprezowy, wędzarnię, warzywnik, "świątynię dumania" dla nastoletniej córki i sam nie wiem o czym jeszcze zapomniałem.

Na razie oglądam wasze ogrody i się inspiruję.
____________________
Yolanda 02:39, 12 lis 2014


Dołączył: 12 lis 2014
Posty: 5
Witam cieplutko wszystkich Ogrodników. Ogrodowisko postrzegam jako najbardziej wysmakowany wątek o florze w necie. Tu każdy znajdzie coś dla siebie - wielkie dzięki za to Inicjatorce- Pani Danusi (pozdrowionka). Kończy się już i tak przedłużony w tym roku okres ogrodnikowania i będzie znów oczekiwanie na wiosenne słoneczko, dni nowych planów i realizacji ogrodowych marzeń. Z wielką radością wędrowałam po wielu Waszych ogrodach i z nie mniejszym podziwem. Mam swój kawałek ogrodowiska na pomorskiej wsi i jest to moja odskocznia po pracy, moje wytchnienie i radość dla zmysłów. Roślinki, zwierzaki to mój swiat...Mam 6 kotów i ukochaną wilczycę , więc w ogrodzie zawsze tłoczno...
Niech moja ulubiona różyczka na powitanie pokrzepi Wasze serduszka. Jola
Yolanda 02:42, 12 lis 2014


Dołączył: 12 lis 2014
Posty: 5
irenka 09:34, 25 lis 2014


Dołączył: 25 lis 2014
Posty: 6
Witam wszystkich serdecznie Mam na imię Irena i mam 35 lat. Od roku mieszkam w swoim upragnionym domu z ogrodem, który samodzielnie pielęgnuję, co sprawia mi wielką radość Interesuję się ogrodami, wystojem wnętrz, kryminalistką. Uwielbiam czytać książki w swoim ogrodzie Cieszę się że mogłam do Was dołączyć!



Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
frania 12:00, 26 lis 2014


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 27
To i ja się przywitam - na forum Frania, naprawdę - Magda. Mama dwóch niuń, pani psa, właścicielka 5 arów. Ogródek to moja pasja od prawie 5 lat.

A tu link do mojego ogródka: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5137-zielono-frani
____________________
Zielono Frani
antonina 13:35, 26 lis 2014

Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 1
Witam wszystkich serdecznie
kamikadze 10:15, 27 lis 2014

Dołączył: 27 lis 2014
Posty: 1
Witam wszystkich ogrodowych maniaków
agambizu 14:14, 01 gru 2014

Dołączył: 11 maj 2012
Posty: 62
Witam serdecznie
forumowiczka od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz zakładam wątek..

Pozdrawiam ciepło w ten mroźny dzień
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies