Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

uziemiona 11:32, 19 wrz 2015


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Witam Szefową Danusię i wszystkich pozytwnie uziemionych! Mam na imię Joanna, mieszkam w nadmorskiej miejscowości niedaleko Gdańska. Po dwóch latach nałogowego zaglądania na Ogrodowisko, zarejestrowałam się, bo bardzo liczę na Wasze cenne rady. Przez pierwsze dwa lata na terenie wokół domu posiana była tylko trawa, pojawiły się pojedyncze rośliny, trochę bylin i posadzone nieregularnie serby, bo te zauroczyły mnie jeszcze przed Ogrodowiskiem. Miał powstać mini lasek, zasłoniający sąsiedztwo. Nie zamierzałam ogrodniczkować. Wtedy trafiłam na forum i wpadłam jak śliwka w kompot. Kiedy zobaczyłam ogród Danusi, oniemiałam z wrażenia, jestem w bezustannym zachwycie. Wtedy posadziłam pierwsze bukszpany i cisy, które kiedys kojarzyły mi się jako mało estetyczne drapaki, bo takie rosły w moim rodzinnym mieście na skwerkach. Ogród stał się dla mnie bardzo ważny, zaczął ewoluować, wciąż jest "w toku", jeszcze nieukończony, a podlega zmianom. Niestety nieidealny, ale uwielbiam w nim pracować, wtedy jestem przeszczęśliwa. Jeszcze dużo pracy przede mną, ale cieszę się na nią. Lubię właściwie wszystkie rodzaje ogrodów- zadbany, przemyślany, czy to naturlistyczny, czy nowoczesny zachwycają. Dobrze, że są tak różnorodne. Cudne potrafią być naturalne tereny- łaki, wydmy i nawet nieużytki, gdzie rządzi natura.
Dziękuję Danusi i właścicielkom ogrodów, które nieświadomie motywowały mnie do zmian i pracy w ogrodzie. Wielkie buziaki dla Was.
____________________
Joanna nadmorski
madziejka 19:05, 23 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2015
Posty: 1
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Magda i bardzo miło mi będzie gościć na owym forum, jestem na etapie budowy a później chciałabym ogarnąć ogród i dlatego też się tutaj znalazłam szukam inspiracji i mam nadzieję że tutaj ją znajdę. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru
Evik0 21:20, 25 wrz 2015

Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 8
Cześć. Mam na imię Ewa. Forum podczytuje regularnie od roku. Dało mi dużo inspiracji w tworzeniu własnego ogrodu. Spróbuje byc bardziej aktywnym użytkownikiem forum . Moze uda mi sie dać cos od siebie. Pozdrawiam
____________________
Ewa
rychRam 11:52, 27 wrz 2015


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 26
Witam.
Mam na imię Rysiek. Mieszkam w połowie drogi pomiędzy Warszawą i Łodzią. Ogród ma wielkość około 1000 m. Głównie to kwiaty, drzewa i krzewy liściaste i iglaki.
Ogród prowadzę bez chemii.
Witam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję dużo się tutaj nauczyć, oraz w miarę możliwości i swojej wiedzy czasami poradzić coś innym.

Rysiek
____________________
Rysiek-Ogród przy domu
Gardenarium 21:22, 27 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mamy obszerne wątki o ekologicznej uprawie i sporo przydatnych informacji, zapraszam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rychRam 21:51, 27 wrz 2015


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 26
Dziękuję za zaproszenie, częściowo już skorzystałem. Na pewno przeczytam wszystkie pozostałe i na pewno coś się z nich nauczę.

pozdrawiam Rysiek[img
____________________
Rysiek-Ogród przy domu
eluniak 11:53, 28 wrz 2015


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Witam serdecznie wszystkich ogrodowych maniaków Forum przeglądam od kilku lat i czerpie z niego informacje ale niedawno postanowiłam dołączyć. Pozdrawiam wszystkich.



____________________
Ela-I znowu od początku
sylwia_slomc... 14:36, 28 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Witaj Elu, a Rysiek ma chyba podpis nieaktywny?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
RenataAta 12:01, 01 paź 2015


Dołączył: 11 wrz 2015
Posty: 26
Witam serdecznie
Mam na imię Renata i zdążyłam już uzyskać od forumowiczów parę istotnych odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania a zapomniałam napisać kim jestem i co robię na forum. Postanowiłam naprawić swój nietakt. Jestem posiadaczką 5 arowej działki na ktorej stoi dom i budynek gospodarczy. Możliwe że wielu z Was nie nazwałby tego działką bo i w przewadze teren jest zajęty przez budynki a na ogród zostaje mało miejsca. Jednak coś tam uprawiam coś mi się udaje a coś udaje się kiepsko. Podziwiam zapał, wiedzę i oddanie ogrodom z jakim tu się spotkałam. Jestem też wdzięczna za odpowiedzi i naprawdę szybką reakcję na postawione problemy. Będę tu zaglądać systematycznie, uprzedzam że będę podpatrywać kogo się da i bezkarnie czerpać wiedzę z róznych wątków
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Renata
____________________
Renata
Darek13 10:36, 02 paź 2015

Dołączył: 02 paź 2015
Posty: 2
Witam wszystkich
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies