Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Krokiet 10:24, 03 paź 2015

Dołączył: 26 wrz 2015
Posty: 32
Po kilku postach w końcu się przywitam
Trafiłem tutaj poszukując czemu moje rododendrony marnieją i zadebiutowałem 26.09 na stronie 135. Szybko uzyskałem pomoc, zainterweniowałem, a za chwilę biorę się za pracę u podstaw - wymianę podłoża. Ciągle w biegu, ale może uda mi się kiedyś czerpać więcej radości z ogrodu
katarzyna_st... 12:59, 05 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2015
Posty: 3
Witam sie i ja ,do tej pory wertowalam forum muratora ,gdy juz wybudowalismy i prawie wykonczylismy (finansowo tez)przyszedl czas na ogrod.Narazie bladze po Waszym cudnym forum ,mysle ze z czasem to ogarne .Nie wiem czy mam zalozyc swoj wlasny watek czy gdzieś sie doczepic,prosze podpowiedzcie w skrucie co gdzie i jak
katarzyna_st... 13:05, 05 paź 2015


Dołączył: 04 paź 2015
Posty: 3
tj moja przyszla wizytowka domu na ktora nie mam kompletnie pomyslu dodam ze to magiczne miejsce znajduję sie w Belgii
15:31, 05 paź 2015
katarzyna_strycharska napisał(a)
Witam sie i ja ,do tej pory wertowalam forum muratora ,gdy juz wybudowalismy i prawie wykonczylismy (finansowo tez)przyszedl czas na ogrod.Narazie bladze po Waszym cudnym forum ,mysle ze z czasem to ogarne .Nie wiem czy mam zalozyc swoj wlasny watek czy gdzieś sie doczepic,prosze podpowiedzcie w skrucie co gdzie i jak


witaj ..najlepiej mieć swój wątek ...albo w projektowaniu albo w naszych ogrodach.

sgeruję aby najpierw okreslić styl ogrodu jaki chcesz mieć - to jest najwazniejsze!!!! wiedzieć czego się chce

ta skarpa nie jest łatwa do obsadzenia zrobiłabym mur oporowy żeby wyszedł tzw taras górny oraz dolny ...nadwyżke ziemi sciagnać i albo rozplantować na górze albo wyweźć.

w moim mniemaniu Belgia i Holandia ma najładniejsze formalne przedogródki ...wiec ja bym zaczeła od obserwacji okolicy

tutaj może może znajdziesz rozwiazanie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/273-przedogrodek


powodzenia
Mary 21:08, 05 paź 2015


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witam wszystkich. Mam na imię Marysia i mieszkam na obrzeżach Warszawy.

Trafiłam tu pół roku temu szukając odpowiedzi na jakiś ogrodniczy problem, ale nie pamiętam już jaki. Tyle ich jest...

Kilka lat temu kupiłam działkę i dwa lata temu przeprowadziłam się do nowego domu. Od nabycia działki przygotowuję miejsce pod ogród, czyszcząc teren kawałek po kawałku. Gdybym przed rozpoczęciem budowy wiedziała, ile z tym będzie pracy, pewnie zabrałabym się do tego w inny sposób.

Przez cała wiosnę i lato toczyłam nierówną walkę ze śmieciami, chwastami i akacjami. Dopiero od miesiąca, gdy wieczór przychodzi wcześniej i temperatury już nie te same, zaczęłam zaglądać na forum regularnie i zaraz się uzależniłam. Jestem pod wrażeniem pięknych ogrodów, które tu powstają.

Co mi się podoba? Generalnie mam wizję ogrodu białego, szczególnie jeśli chodzi o kwiaty. Podobają mi się hortensje, trawy, różne byliny. Kiedyś podobały mi się róże, ale jakoś się nimi rozczarowałam. Nie bardzo lubię bukszpan, nie podoba mi się jego zapach, ale coś zaczynam się obawiać, że uzależnienie od tego forum może to zmienić. Jeszcze do niedawna nie doceniałam żurawek, ale widzę jak to się zmienia, gdy przekonuję się jak wiele mają odmian.

Nie mam jeszcze swojego wątku. Może w przyszłym roku. Ale wkleję tu jedno zdjęcie, które wiąże się z moim ogrodem. Od razu napiszę, że nie jest to planowany element wystroju....

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
India 14:11, 08 paź 2015


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
Witam

Mam na imię Teresa, ogrodowisko "podglądam" od 3 lat. W październiku przeprowadzam się i tworzę ogrod prawie od zera. Bardzo mi się podobają proste linie rabat . Mieszkam na Podkarpaciu.
____________________
Ogród na Zapłociu
AnkaW 15:26, 08 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
Witam wszystkich serdecznie.
Podglądam Ogrodowisko i podziwiam Wasze ogrody od jakiegoś czasu. Coraz bardziej jestem świadoma ile błędów popełniłam a logując się i zaczynając od zadawania pytań okazuje się, że popełniłam jeszcze jeden Naprawiam szybciutko.
Mam na imię Anka i kocham piękne ogrody. Nie mam wiele czasu na prowadzenie swojego ale malutkimi kroczkami mam nadzieję przy Waszej pomocy uporządkować to co już zrobione i dodać to COŚ co mnie przyciągnęło do tego forum.
Moja działka ma 27 arów, położona jest pod Krakowem pośród niezbyt zadbanych działek, ma zbitą gliniastą ziemię. Jest na niej założony mały sad, warzywnik i zaczątki nasadzeń. Walka z chwastami, mączniakiem i mszycami trwa.
Myślę, że jako emerytka będę miała piękny ogród
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam :) Anka
babojaga 19:13, 09 paź 2015

Dołączył: 09 paź 2015
Posty: 3
Witam Wszystkich
Mam na imię Mariola.Mieszkam na Warmii,i (jak tu wszyscy) jestem pozytywnie zakręcona na pubnkcie zielonego
Pozdrawiam
____________________
maraski 00:10, 13 paź 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 9
ogrodnik hobbysta wita i pozdrawia ogrodową brać. Maras
13:11, 13 paź 2015
Witam wszystkich Ogrodowo Zakręconych!

Ogrodowisko śledzę już od wielu miesięcy czerpiąc stąd wiele inspiracji i cennych porad.

Uwielbiam ogrodowanie,gdyż daje mi wiele radości i odprężenia po ciężkich dniach pracy zawodowej.Cieszę się z każdych nawet najmniejszych sukcesów i staram się wyciągać wnioski z popełnianych błędów.

Mam nadzieję znależć tu wiele "Bratnich Ogrodowych Dusz" oraz cennych porad
i odpowiedzi na wszelkie wątpliwości,które się pojawią w związku z zakładaniem mojego małego ogródka.

na Ogrodowisko zapisałam sie tydzień temu,dziękuję Wszystkim ,którzy do tej pory znależli czas,by na chwile zaglądnąc do mojego Ogrodu i zapraszam do dalszych odwiedzin.

..." Nawet najdłuższa podróż zaczyna sie od pierwszego kroku"
Pozdrawiam
Miłka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies