Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa czerwone dęby

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa czerwone dęby

mysza 12:17, 07 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Dziś zakładanie trawnika . Przyjechał Pan Wojtek z polewaczką , muszę zapytać czy to urządzenie ma swoją nazwę . Zdam relację później , teraz tylko ciut obrazków , bo prace trwają i lecę do ogrodu .


może rozpoznajecie , był gościem w jednym z programów Mai

____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Sebek 13:35, 07 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Suuuuper to wygląda, przechodnie z daleka będą myśleć, że fosę założyłaś
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mysza 13:46, 07 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
sąsiedzi już są chętni na sadzonki
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Sebek 13:51, 07 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pamiętam ten odcinek, lecz na pana robiącego się nie przypatrywałem Bardziej na ten widok zmielonych pieniądzów .
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:01, 07 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie tawułek. Cięcie jest wręcz konieczne.

Fajnie wiosną wyglądają jak takie jeżyki nastroszone, a potem te ciepłe kolorki, żółte lub pomarańczowe.

Co do hydrosiewu, nie mogę się przekonać do tego sposobu zakładania trawnika.
Myszko informuj o efektach, jestem bardzo ciekawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 07:33, 08 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Jestem bardzo zadowolona z prac jakie wykonano . Teren równomiernie pokryty mulczem , a w miejscach bardzo piaszczystych nieco grubsza warstwa mieszanki .






Myślałam ,że będzie mocno chlapać , o moich obawach powiedziałam wykonawcy .Zapewnił mnie , że zrobią to należycie , nie brudząc nawierzchni . Zapobiegawczo rozłożyłam folię chroniąc rabatki ze żwirem , ściany domu i altanę . Okazało się że zabezpieczenia były zbędne , a wręcz przeszkadzały .Wiał okropny wiatr i pomimo mocowań folia zrywała się i fruwała we wszystkie strony , szybciej ją zdejmowałam niż zakładałam .




Tu widać ,że nakładali przy liniach precyzyjnie nie rozchlapując na kostkę , jedynie piach który kaloszami nanieśliśmy muszę zamieść .

____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 07:38, 08 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597






____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Gardenarium 07:55, 08 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz widzę, że faktycznie nie ma się czego bać. Ładniutko wyszło.
Bardzo ładnie Ciekawe kiedy wzejdzie? Pewnie za 10 dni będzie już zielono.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 08:02, 08 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597






Mieszanka celulozy , słomy i nasion z bliska .




Deski które podtrzymywały folię przy ścianie stały tylko do pierwszego powiewu wiatru . Obkładanie kamieniami też nic nie dawało , folia rozrywała się . Przy pracach na zewnątrz ochronnie tylko plandeka ma sens , ale jak już pisałam zabezpieczenia były zbędne .




Teraz tylko trzeba czekać na kiełkowanie .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Sebek 08:19, 08 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Łaaaaaaaałłłłłl, jak to świetnie wygląda. Ciekawe za ile dni będzie zielono, ale jeśli za 10, to na Wielkanoc już będziesz mogła kosić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies