Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

zbigniew_gazda 08:41, 14 gru 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Też wpadam z rana bo dawno u Ciebie Bogdzia nie byłem. Wyczytałem wszystko i o ptaszkach o ludziach i ich genach. Wg. mnie natura sobie sama świetnie radzi ze słabszymi osobnikami. Wśród ludzi jest podobnie. Kto jest cichutki, grzeczny, nie jest przystojny czy "wyszczekany" i kuty na 4 łapy to w pracy jest gorzej traktowany, nie awansuje i mniej zarabia niestety.
Pozdrawiam Bogdziu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Ewa 08:45, 14 gru 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
A ja dziś wpadam Bogdziu do Ciebie na poranną kawkę
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Madzenka 10:12, 14 gru 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Macham znad porannej kawy. U mnie słońce ale i przymrozek, jest pięknie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bogdzia 10:17, 14 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ewo i Marzenko zapachniała mi ta Wasza kawa a że kawy nie piję to chociaz sie nawącham Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:19, 14 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
zbigniew_gazda napisał(a)
Też wpadam z rana bo dawno u Ciebie Bogdzia nie byłem. Wyczytałem wszystko i o ptaszkach o ludziach i ich genach. Wg. mnie natura sobie sama świetnie radzi ze słabszymi osobnikami. Wśród ludzi jest podobnie. Kto jest cichutki, grzeczny, nie jest przystojny czy "wyszczekany" i kuty na 4 łapy to w pracy jest gorzej traktowany, nie awansuje i mniej zarabia niestety.
Pozdrawiam Bogdziu.


Zbyszku jeszcze za naszych czasów liczyło sie wykształcenie, umiejetności , kultura i inne tego rodzaju cechy. Jak jest teraz nie napiszę by nie było nowej dyskusji. Miło ze do mnie zajrzałeś.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:24, 14 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bogusiu ,Marzenko , Jolu, Elu dzieki za Wasze słowa. W życiu bym nie pomyślała ze karmienie ptaków może wywoływac takie emocje.Dużo by można napisac ale lepiej przemilczec. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:26, 14 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Robertop napisał(a)


Bogdzia, z pysznogłówek latem zaparzam herbatę. Czy masz jakiś sposób na szarą pleśń u nich?


Robert dzięki za informację u Małgosi o giełdach łódzkich. Na pleśń pysznogłówek nie mam sposobu, sadzę je w głębi rabaty by nie było widac. W tym roku na części roślin była a na czesci nie . Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
kachat 11:00, 14 gru 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No niestety Bogdziu nie zajrzałam wcześniej i nie przeczytałam twojej wypowiedzi Ale po kolejnych postach wnioskuję, że nie akceptujesz świata takim, jaki jest, i wiedza, jaką przedstawiłam, ci się nie podoba... Tylko niestety to nie ma znaczenia, czy ci się podoba, czy nie, bo tak po prostu jest i musisz to zaakceptować. Natura jest brutalna i trzeba się z tym pogodzić, i jej nie przeszkadzać, bo sama wie, co robi. A ludzie próbują być od niej mądrzejsi, przez co cierpią tylko zwierzęta i środowisko. I ludzie też - jak choćby w krajach trzeciego świata, gdzie tyle ile napsuli Europejczycy to się pewnie już nigdy nie da naprawić. Nawet Bogdziu nie wiesz, ile biolodzy mają do roboty z naprawianiem szkód wyrządzanych przez ludzi, którzy igrają z naturą, ze środowiskiem, i robią, na co mają ochotę bez pomyślenia chwilę. Jakie wielkie szkody w naszym kraju wyrządzają choćby rośliny sprowadzane nieodpowiedzialnie do ogródków.
I jeśli z jakiegoś powodu informacje, jakie przekazałam, nie trafiają do przekonania, to zachęcam do przejrzenia książek do biologii - już w tych z podstawówki powinna być zamieszczona większość tego, o czym pisałam, choć sama już dokładnie nie pamiętam.
Pozdrawiam
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Bogdzia 12:53, 14 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasiu miałam zamiar juz nie prowadzic dłuzej tej ,,rozmowy" ale jeśli nie czytałaś wczoraj to napiszę co było najważniejsze. Prosiłam Cie o skasowanie tego postu bo zawarte w Twojej wypowiedzi słowa są nie do przyjęcia.Najbardziej chodzi o mniej wiecej środkową częśc tzn wypowiedz o Afryce.Nie bede niczego wiecej wyjaśniac bo jestes dorosłym człowiekiem i powinnaś sama rozumiec to co napisałaś. Nie bedę dalej prowadzic dyskusji na temat dokarmiania ptaków bo sama w ostatnim zdaniu napisałas cytuję ,,....nie ma jednoznacznej odpowiedzi np czy dokarmianie zimowe nie szkodzi ptakom" Jeśli tak to o czym dyskutujemy ?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AgnieszkaW 14:48, 14 gru 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Trudne i kontrowersyjne tematy tu poruszacie, nie wypowiadam się, by nikogo nie urazić. Wpadłam zapytać, jak przdświąteczne przygotowania Bogdziu? Robiłaś jakieś dekoracje? Pozdrawiam przedświątecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies