Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 16:13, 26 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kamcia napisał(a)


Witaj
piekne te Twoje rododendrony.
Gdy kupilismy dom w moim ogrodzie bylo posadzonych 38 rododendronow. Niektore z nich maja 40 lat i osiagaja 3 metry wysokosci.


A co do Twojego zdjecia to jesli moge Ci cos zasugerowac... po przekwitnieciu mozesz obciac suche, przemarzniete galezie. Roslina powinna odbic w tym miejscu a za dwa - trzy lata nie bedzie sladu po mrozie.
Ja tak zrobilam dwa lata temu i w tym roku moge smialo powiedziec, ze 'operacja' sie udala.


Dzięki za chęc pomocy . Ja mieszkam w bardzo zimnym miejscu i co rok mam wieksze lub mniejsze problemy.Nauczyłam sie juz z nimi radzic. Ten akurat ciecia nie bedzie potrzebował bo juz puszcza nowe listki ale czasem ciecie jest faktycznie konieczne. Moje rh mają mniej niz 40 lat (najwiecej 16) ale niektóre tez sa takie wysokie.Dzięki za dobrą radę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:15, 26 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agania napisał(a)
Bogdziu witaj

Rododendronowy jak zawsze się obroni po tej ciężkiej dla roślin zimie, każda wiosna jednak jest piękna i zadziwiająca, dla jednych roślin łaskawsza dla drugich mniej, będą piękne zbiory borówek u Ciebie

Ja myślałam, że to coś z mojej strony, że coś zaniedbałam, że tylko u mnie zima tyle roślin napsuła i poniszczyła, ale jak czytam na ogrodowisku spustoszenia mniejsze czy większe u każdego.

Podziwiam jak zawsze i całuję Bogdziu



No cóz w tym roku kwiatów mało , gorszą stratą są klony które mi padły ale i na to nie ma rady . Masz rację prawie kazdy ma w tym roku straty. Pozdrówka Agatko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:15, 26 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasik napisał(a)
Bożenko- mam pytanie. Kupiłam jakiś czas temu rh "Red Jack" Piękny krzak, kwitnący, po posadzeniu rośnie rewelacyjnie. W tamtym roku zakwitł mi tylko 2 kwiatami, ale przyrost roślinki był duży i wytłumaczyłam sobie, że nie miał sił już zawiązać paków kwiatowych. To był jego pierwszy rok po posadzeniu u mnie. W tym roku paków kwiatowych ma całe mnóstwo (tak mi sie wydaje) grube okrągłe , pękate. Zaczął kwiatki pokazywać o czasie, ale zauważyłam, ze z paka wychodzi jeden, dwa, do trzech kwiatków pojedynczych a reszta jakby dalej w nim siedzi. W ten sposób zachowało się kilka z nich a reszta nie rozwija się w ogóle.

Cały krzak rośnie dla siebie w idealnym miejscu, ma wilgotno tak jak trzeba.
Z resztą obok w rzędzie jest z hortkami ogrodowymi i innymi rh, które kwitną bardzo obficie.

Zrobię zdjęcie i wstawię u siebie.

Jeśli domyślasz się co mu jest to proszę o podpowiedź. Całusy


Byłam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Joku 17:45, 26 maj 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Z przyjemnością się ogląda twoje rododendrony i azalie. Nawet takie przetrzebione przez mróz.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Bogdzia 21:42, 26 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Joku napisał(a)
Z przyjemnością się ogląda twoje rododendrony i azalie. Nawet takie przetrzebione przez mróz.


Wolałabym normalne kwitnienie ale co zrobic jak sie na cos nie ma wpływu?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
yolka 09:07, 27 maj 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Miał być dla Was, przygotowałam się, bardzo żałuję, że nie mogłam przyjechać...
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na zdęjcia



____________________
Ogród z widokiem na jezioro
jolanka 09:25, 27 maj 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Bożenko, bardzo mi żal, że nie mogłam dzisiaj przyjechać do Twojego pięknego ogrodu. Bardzo chciałam mieć możliwość podziwiania Twojej pasji ale też poznania innych wspaniałych dziewczyn odwiedzających Cię dzisiaj
Cóż, mam nadzieję, że następnym razem

Caluski dla Ciebie i dla innych. Będę czekać na zdjęcia i relację.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Bogdzia 09:50, 27 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jolusie umówiłyscie sie zastrajkowac??????Bardzo brzydko. Ja tez juz przygotowana, częsc na stole częsc w lodówce, boczek do pierogów stopiony i tylko ogród nawalił na całym froncie, ale mysle ze i tak bedzie fajnie i wesoło.





Rozwinęła sie tez moja cudna piwonia i piwonka od Mariusza





ta tez piękna

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AnnaCh 12:50, 27 maj 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Żałuję, też nie mogłam dojechać Ciągle mam przed oczami jak w zeszłym roku zobaczyłam na wstępie Twoje okno, zrobiło na mnie tak ogromne wrażenie, że do dziś pamiętam te emocje
Pozdrawiam i bawcie się dobrze
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Monka 19:58, 27 maj 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Bożenka dziękuję za przemiłe spotkanie , piękne widoki , cudo byłam pierwszy raz i nie ostatni a i przepyszne pierogi !!!!!!!!!
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies