Gdzie jesteś » Forum » Sprawy techniczne » Nowe funkcjonalności: Szybkie dodawanie zdjęć, uśmieszki, statystyki i inne drobne zmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowe funkcjonalności: Szybkie dodawanie zdjęć, uśmieszki, statystyki i inne drobne zmiany

ronin 21:51, 28 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Dzisiaj kolejna paczka nowych funkcjonalności. Część była już dostępna wcześniej, ale teraz dopiero zapowiadamy to oficjalnie dla wszystkich .

Szybkie dodawanie zdjęć

Ze względu na różne problemy z wgrywaniem zdjęć przez zewnętrzne serwisy (np. ImageShack), postanowiliśmy stworzyć własny, prosty i intuicyjny system. Koniec z przechodzeniem na inne strony, przeklejaniem kodów oraz koniec ze znikającymi zdjęciami.

Nowa funkcjonalność jest dostępna z prawej strona pola do wpisywania treści postów. Poniżej opis jak to działa krok po kroku:

1. Klikamy link "Wgraj zdjęcie"
2. Wybieramy zdjęcie z dysku
3. Po załadowaniu zdjęcia pojawi się jego miniaturka
4. Możemy powtórzyć kroki 1-3 wgrywając wiele zdjęć
5. Klikamy na miniaturkę zdjęcia, aby wstawić je w treść posta.

Jeżeli dodaliśmy złe zdjęcie albo nie chcemy go jednak wstawiać w tekst, wtedy należy kliknąć na czerwony krzyżyk w prawym górnym rogu miniaturki. Zdjęcie zostanie skasowane oraz usunięte z treści posta.

Ważne: należy tym sposobem umieszczać wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa

Kilka dodatkowych uwag:

- zdjęcia powinny mieć rozszerzenie: jpg, jpeg, png lub gif. Pliki z innym rozszerzeniem będą odrzucane
- zdjęcia mogą być w dowolnym rozmiarze, po wgraniu są zmniejszane do rozdzielczości 640 x 480
- do zdjęć jest dodawany znak wodny w prawym dolnym rogu

Uśmieszki

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć . Poniżej lista dostępnych usmieszków (trzeba wpisywać bez spacji pomiędzy dwukropkiem a drugim znakiem):

: )
: D
: (
: o
: x
: p
: |
; )

Statystyki

Na samym dole głównej strony forum znajduje się teraz boks z prostymi statystykami oraz informacja kto z zarejestrowanych użytkowników jest obecnie zalogowany.

Podobne artykuły

Teraz pod większością artykułów znajdziecie mały boks z podobnymi artykułami. To podobieństwo jest określane na podstawie słów kluczowych.

Kilka zmian na stronie głównej w pasku bocznym

Słowa kluczowe są teraz wyświetlane w innej formie. Jest to tzw. chmura tagów. Im dane słowo kluczowe występuje częściej tym będzie napisane większą czcionką. Taka forma jest bardziej przejrzysta.

Dodaliśmy także 5 najbardziej popularnych wątków z forum, żeby można było szybko do nich przejść. Kryterium jest tutaj ilość napisanych postów w danym wątku w ciągu ostatnich 24 godzin.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:55, 28 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dodawanie zdjęć super i reszta też. Szybciej to wszystko się wgrywa.
Aby zdjęcie było jedno pod drugim trzeba kliknąć spację, a jak w tłoku, to bez spacji. Czy dobrze myślę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ronin 21:57, 28 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Bardzo dobrze W ogóle najlepiej przed i po każdym zdjęciu robić jedną linijkę wolną, wtedy będzie to czytelne i ładnie wyglądało.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Danusza 21:57, 28 sty 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
super
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
monteverde 22:02, 28 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a ja nie mogę dodawać,jak kliknę to mój komp myśli i ......nic((
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Matka 22:05, 28 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
anna_zochowska napisał(a)
a ja nie mogę dodawać,jak kliknę to mój komp myśli i ......nic((


no to otwóż okno i kompa za okno!
____________________
U Matki
ronin 22:07, 28 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
anna_zochowska napisał(a)
a ja nie mogę dodawać,jak kliknę to mój komp myśli i ......nic((


A możesz napisać szczegółowo co robisz? i w którym momencie komp zaczyna myśleć
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:15, 28 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam zdjęcia w Picassie, najpierw eksportuję zmniejszone 800x600 na pulpit do folderu i dopiero z tego wybieram.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 23:38, 28 sty 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
pomocy, nie wiem w dalszy ciągu jak wykasować liczniki?
poproszę kawę na ławę
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
monteverde 23:43, 28 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dobre)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies