Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Hakonechloa macra

Pokaż wątki Pokaż posty

Hakonechloa macra

Margo 13:47, 12 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Borbetko, nawożone jeszcze nie były wogóle, bo posadziłam je jakieś 2 tyg temu dopiero. Zwierzęta są: pies i kot. Ale kot zostawia raczej po sobie kopce zagarynając odchody a tu nic takiego nie widzę. No chyba że ma jakiś inny sposób. Pies ma swoj wybieg ogrodzony i luzem biega tylko w naszej obecności, bo szkód Nam już kiedyś narobił kopaniem i siusianiem na rośliny.
Teraz przypatrzyłam sie tej niby zdrowej ale tez już jakoś te końcówki zmieniają kolor. No nie wiem co robić
____________________
Gosia
Toszka 08:40, 13 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Margo, myślę, że się czepiasz tej biednej trawy. Dopiero była przesadzana. Zapewne korzenie były trochę uszkodzone podczas tej procedury. Ta trawa ma "rozsypany" układ korzeniowy i łatwo jest go uszkodzić podczas przenosin. Przeżyła szok - musi się dostosować do nowego nasłonecznienia, gleby, wilgotności powietrza. Daj jej czas by się otrząsnęła, zwłaszcza, że obecne słońce i temperatury nie pomagają roślinom w adaptacji na nowym miejscu.
(Moje psy nie sikają na hakonechloa - wypasają się na niej jak kozy )
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margo 09:10, 13 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Toszka, dzieki za pocieszenie, mam nadzieje że to, jak piszesz, proces adaptacji
____________________
Gosia
Malgosik 09:44, 13 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ja myślę, że te trawy mogły mieć też moment przesuszenia, stąd suche liście, w doniczce o to nietrudno, a ostatnio były upały.
____________________
Ogród na glinie
Margo 13:37, 13 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Malgosik, przesuszona na pewno jedna była, bo kupując ją widziałam,że sucho ma strasznie ale ze były 3 ostatnie to wzięłam mysląc ze dostanie wilgoci i da rade. Ale i tak marnieje, to ta najsłabsza. Ale 2 kolejne miały wilgotno w donicach i wygladały super, a teraz też zaczynają schnąc. Mam nadzieje ze to szok adaptacyjny jak pisała Toszka. Choć biorąc pod uwagę ze te trawy wolno rosną to nie wiem kiedy odrobią straty. A miały być piękne i duże bo to przy samym wejściu do domu....
____________________
Gosia
Anias 19:15, 06 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Zastanawiam sie czy lepeiej kupic hakone teraz czy juz na wiosne? Chyba juz troche za pozno?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Pomarancza 12:56, 10 kwi 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Jak wysoka jest hakonechloa macra aureola? Jedne internety twierdą, że 30cm, inne że 60cm...
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
waldek727 02:11, 13 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
45 cm
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 19:02, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I tyle i tyle, zależy ile ma lat i ile sztuk rośnie w jednej kępie. Mój internet twierdzi:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/217-portrety-roslin-hakonechloa-macra-aureola

I na tych zdjęciach ma nawet 90 cm.

To tak jakbyś zapytała, ile wzrostu ma człowiek, sama wiesz że są karły i są olbrzymy, zależy od genów, karmienia, warunków wzrostu i innych czynników.

W piachu, szmacie to i diabeł nie urośnie, a w żyznej ziemi i karzeł będzie olbrzymem

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiraR 15:04, 18 kwi 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Czy hakonechloa "Beni Kaze" jest wytrzymała na mróz?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies