Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

monteverde 00:42, 10 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Megi napisał(a)


ładniutkie te roślinki zawilec u mnie już przekwita coś mój klon ma kilka listków jakby zmrożonych
bardzo lubię głóg jak kwitnie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Megi 13:16, 10 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Dziękuję grembosiu, jak w tym roku też tak intensywnie zabierzemy się za porządki jak w zeszłym, to są szanse, że za rok na wiosnę będzie już lepiej wyglądał, a za 2 lata może już nareszcie bedzie taki, jak chciałam od początku. Jak na razie trzymam w ryzach swoje zachciewajki i staram się myśleć perspektywicznie, a nie na zasadzie - jak kupię, to gdzieś to upchnę

Kilka dni temu powstrzymałam się od zakupu wiśni osobliwej, w przyszłym roku będzie już przygotowane dla niej specjalne miejsce przed domem, a na razie podziwiam na rabacie u Danusi.

Aniu, Twój Morning Light wygląda okazale przy moich maleństwach - ale bociek mnie pocieszyła, że moje wcale nie takie mizerne, jak mi się wydawało i że za rok na pewno zmężnieją Głogi mam dwa - jeden szczepiony (ten na zdjęciu), a drugi normalny od pnia - ten w tym roku nie kwitł, ale to i tak cud, że żyje, bo w zeszłym roku został zalany i usechł. Mimo tego wkopaliśmy do ziemi i na wiosnę odwdzięczył się za niewyrzucenie - wypuścił listki, ale na kwiaty już siły nie miał, zawiązki niestety się nie rozwinęły

Mokro u nas, w nocy lało się z nieba, nadal wszystko mokre, ale ciepło jest, 22 stopnie u mnie, słońce się niestety minimalnie tylko przebija zza chmur.

____________________
Megi 13:23, 10 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Moje maleństwa zaraz będą kwitły - są najszybsze z host
____________________
Megi 13:30, 10 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
A tutaj mój pierwszy ogrodowy szkodnik ma swoje ulubione miejsca do leżenia, nieważne czy coś tam rośnie czy nie

____________________
Tess 14:13, 10 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pytałaś u Madżenki o karmnik. Madżenka kiedyś pisała, że u niej karmnik mało podłoża ma, bo jak panowie kładli płyty, to dużo betonu wokół płyt zostawili.
Madżenka mówi, że jak się go podlewa, to przy małej ilości podłoża daje radę.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Megi 14:37, 10 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Tess, serdeczne dzięki za info u mnie na podlewaniu się nie oszczędza, więc nie byłoby z tym problemu, zwłaszcza że ja lubię późnym wieczorem, często po ciemnicy ogród podlewać, taki relaks przed snem
____________________
Megi 14:45, 10 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Czy ktoś z zaglądających zna dobrą roślinę na okresowo zalewane miejsce. Nieroztropnie zostawiłam sobie wąski pasek gruntu przy drewutni - odgrodzony z 4 stron kostką, po czym okazało się, że majster zrobił mi krzywo daszek i nie można osadzić rynny, więc gdy pada spływa tam mnóstwo wody i z dachu i z kostki, słońce jest tylko po południu. Zależy mi na posadzeniu czegoś, bo mam obok postawioną ławeczkę i czasem siadam z kawą, więc wolałabym mieć coś zielonego, niż kamienie czy żwirek.

W ostateczności zasypię kamieniami i w okresie wiosenno-letnim będę obstawiała donicami z jednorocznymi.
____________________
Tess 14:49, 10 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Jestem, jestem, ale chyba nie umiem pomóc.
Nic mi nie przychodzi do głowy. ale powiedz, to coś ma być duze, czy małe?
Możesz fotkę tego miejsca dać? I czy dużo wody tam spływa?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Megi 14:58, 10 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
znalazłam zdjęcie gdzie widać ten fragment. słpywa równo z połowy dachu wiaty i drewutni, na szczęście u mnie działka w miejsu sosnowego lasu, więc pod warstwą nawiezionej ziemi mam piaski, ale mimo wszystko jest tam raczej mokro, zacisznie z każdej strony, wymiary to 0,8x2,5 m


____________________
Juzia 15:05, 10 cze 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Szkodnik ogrodowy ma śliczne oczy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies