Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Przywrotnik ostroklapowy - Alchemilla mollis

Pokaż wątki Pokaż posty

Przywrotnik ostroklapowy - Alchemilla mollis

mleczajka 23:24, 22 mar 2014

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Gardenarium napisał(a)
Niekoniecznie lubi, znosi, dobrze rośnie jak ma wodę, woli półcieniste.

o, byłam przekonana że lubi słońce, często widzę go w zestawieniu z różami czy kocimiętką... mój błąd - nie sprawdziłam. I już kupiłam 10 sztuk na rabatę słoneczną, ech.
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Jagodi 19:14, 28 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 45
Witam!
Posadziłam w tym roku przywrotnik,nie wiem teraz czy mam go przyciąć przed zimą,czy na wiosnę ...proszę poradźcie mi..
____________________
jagodi
Gardenarium 07:30, 29 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przytnij teraz albo nie przycinaj, będzie miał cieplej. To obojetne co zrobisz. Jak przytniesz teraz, będziesz miała mniej roboty na wiosnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 13:30, 11 maj 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mam pytanie, czy to co kupiłam i prezentuje poniżej to przywrotnik ostroklapowy, czy zwyczajny chwast???



Pewnie nie pytałabym się bo jako taki kupiłak sadzonki, ale na łące obok mojej działki rosną identyczne i są niestety jak chwast .... wszędzie ....

mam przywrotniki z zeszłego roku i tamte mają piękne kępy liści, a kwiatów nawet jeszcze nie widać.

Wywalić to co pokazuję, żeby sobie nie narobić kłopotu z chwaściorami??? czy może ona takie maja być,

Jest to niby odmiana niska .......
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Jadwiszka 15:25, 11 maj 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
wygląda na przywrotnik
Joaska 15:32, 11 maj 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
ale pewnie nie odmiana mollis pod jaka go kupowałam ....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Jadwiszka 15:44, 11 maj 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Są różne przywrotniki, ja mam 3 rodzaje - jeden z mniejszymi liśćmi i czerwonawymi kwiatami, drugi piękny duży gęsto liście, mięsiste, kwitnie słabiej, ale przyrasta jak dziki- w dwa lata z 2 sadzonek zrobiłam 60 zeszłej jesieni. Mam też trzeci - dwie sztuki, liście poczochrane, niezbyt ładnie ułozone, początkowo mnie denerwował i miałam wywalić. Ale. Kwitnie najbujniej - mimo, że muszę go ścinać dwa razy w sezonie żeby trzymał pokrój to dla tych kwiatków, ktore wykorzystuję do róznych bukietów - trzymam. U mnie na tym gęstym pięknym kwiaty zaczynają się powolutku pojawiać, na tym poczochranym są już od jakiegoś czasu. Pewnie masz poczochrańca

Jeśli Ci zależy na takich samych - podziel te zeszłoroczne, one nawet z jednej piętki z korzonkiem dadzą Ci w sezonie bujną kępę.
Joaska 11:10, 12 maj 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
jadwiszka napisał(a)
Są różne przywrotniki, ja mam 3 rodzaje - jeden z mniejszymi liśćmi i czerwonawymi kwiatami, drugi piękny duży gęsto liście, mięsiste, kwitnie słabiej, ale przyrasta jak dziki- w dwa lata z 2 sadzonek zrobiłam 60 zeszłej jesieni. Mam też trzeci - dwie sztuki, liście poczochrane, niezbyt ładnie ułozone, początkowo mnie denerwował i miałam wywalić. Ale. Kwitnie najbujniej - mimo, że muszę go ścinać dwa razy w sezonie żeby trzymał pokrój to dla tych kwiatków, ktore wykorzystuję do róznych bukietów - trzymam. U mnie na tym gęstym pięknym kwiaty zaczynają się powolutku pojawiać, na tym poczochranym są już od jakiegoś czasu. Pewnie masz poczochrańca

Jeśli Ci zależy na takich samych - podziel te zeszłoroczne, one nawet z jednej piętki z korzonkiem dadzą Ci w sezonie bujną kępę.

Jadwisiu, dziękuję za odpowiedź, czyli temu co wsadziłam dam szanse w tym roku i zobaczę jaki będzie, jak mi sie spodoba taki poczochrany to zostanie a jak nie to to w tym roku podzielę te co miałam wcześniej i w przyszłym roku wymienię. A jak z rozsiewaniem się?? jest bardzo inwazyjny???
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Jadwiszka 09:31, 13 maj 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Kilka siewek mam koło niego, ale nie jakoś dużo i raczej w bliskiej okolicy. Na razie ekspansywnego wysiewania się u moich przywrotników nie zaobserwowałam, a szkoda, bo potrzeba mi dużo - najlepiej tych mięsistych
barbara_kraj... 01:46, 25 cze 2016


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912







____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies