Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Moje storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje storczyki

Darooo75 23:12, 28 cze 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 76
Obecne kwitnienie

____________________
Darooo75 00:59, 20 sie 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 76
____________________
monteverde 01:19, 20 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No piękne zdradź sposób czemu tak ładnie wyglądają
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Darooo75 21:51, 20 sie 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 76
monteverde napisał(a)
No piękne zdradź sposób czemu tak ładnie wyglądają
Storczyki podlewam w zimie raz na 2 tyg w lecie raz na tydzień (mocze tak około 20 min Jeśli chodzi o nawóz to używam pałeczek nawozowych ale dopiero tak po roku bo na początku zakupu mają dość nawozów Kwiaty te lubią wilgotne powietrze dlatego na dnie doniczki musi stać woda ( ale nie może dotykać korzeni bo zgniją ) stawiam też obok roślinki pojemni lub wazon z wodą . Jak roślina przekwitnie to czekam około 2 tygodnie aż przedłuży pęd ( zazwyczaj tylko białe przedłużają ) jeśli nic nie ruszy to przycinam nad najwyższym oczkiem. Storczyk nie lubi nadmiaru słońca , ale cień też im nie służy , najlepiej rosną na stronie wschodniej lub zachodniej bo na południowej poparzy liście a na północnej może być słabe kwitnienie. Przy podlewaniu lub czyszczeniu liści musimy uważać aby woda nie stała tam gdzie rosną młode listki bo zalejemy stożek wzrostu i możemy stracić roślinkę . Nie lubią przeciągów i zmiany temperatury dlatego w zimie przy otwieraniu okien zdejmij kwiatki . To by było na tyle rad Życzę powodzenia w uprawie Pozdrawiam

Do: ZielonyZ91 Wysłano: 2013-08-03 00:04:27
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies