Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pyszny sernik kremowy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pyszny sernik kremowy.

Wieloszka 11:18, 28 mar 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Podłączam się do pytania o kremówkę!!! Adka, Domi - ratujcie!!! Wydrukowałam przepis, będę piekła w sobotę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 17:35, 28 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym też chciała upiec wreszcie coś co lubi Witek

Też czekam co z tą śmietaną
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adka 19:14, 24 kwi 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Absolutnie nie dodajemy białek,kremówka nieubita wymieszana z budyniami.Jeśli ktoś chce zrobić na wierzchu bezę lub dodać brzoskwinie to pamiętajmy to już zupełnie inny smak i konsystencja.Bardzo ważne jest pilnowanie temperatury i nie otwieranie piekarnika.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Adrianna
adka 19:24, 24 kwi 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Na święta zrobiłam również czekoladowy , dodałam trzy tabliczki gorzkiej czekolady i oczywiscie zastąpiłam budyń jasny czekoladowym.Czekoladę połamałam na małe kawałki i rozpuściłam w kapieli wodnej ,dodałam do masy serowej .Był nieziemski ,jeszcze bardziej kremowy .Czasem dodaję kawy rozpuszczalnej .Naprawdę warto spróbowac tego przepisu,nauczyłam już mnóstwo ludzi i byli zachwyceni ,szczególnie ,że taki wychodzi piękny i kremowy.
____________________
Adrianna
Gabriela 23:24, 28 kwi 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Upiekłam dzisiaj ten sernik, zgodnie z instrukcją obsługi. Rzeczywiście jest pyszny i kremowy, zupełnie niepodobny do zwykłego sernika, może trochę do wiedeńskiego, ale ten Adki bardziej przypomina suflet. Wysypałam ciastkami z masłem tylko dno formy, bez boków i zmniejszyłam ilość cukru do 3/4 szklanki, bo nie lubię słodkich ciast. Poza tym sernik jest mniej pracochłonny niż tradycyjny.
Chciałabym jeszcze wiedzieć na jakim programie go pieczesz Adrianno, tzn. z termoobiegiem samym, czy z opiekaniem góra - dół, czy w kombinacji jw, czy jeszcze jakoś inaczej, ja piekłam w termoobiegu.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
adka 00:25, 01 maj 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Gabrielo nigdy na termoobiegu, zwykły ogólny program na środkowej półce.On ma być bardzo kremowy ,nie przypomina sufletu.Jesli piekłas na termoobiegu to powinnaś zmiejszyć czas pieczenia.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Adrianna
Anabell 17:37, 12 gru 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Muszę wypróbować ten przepis, lubię kremowe pieczone serniki.
Robię sernik z tych samych składników tylko cukru mniej i ucieranymi białkami dodanymi do środa.

nie piekę żadnych ciast z termoobiegiem, wychodzą inaczej jak oczekuję.
sprawa temperatury pieczenia wpływa na jakość smaku ciasta.wysoka pęka sernik.

sernik nie może być długo miksowany, bo wówczas napowietrza się a potem opada.
mój sernik jeśli piekłam w dłuższym czasie i temp170 na poczatku potem opuszczona na 150 też wychodzi kremowy.
Dodam jeszcze uwagę wszędzie gdzie potrawa słodka szczypta soli i odwrotnie gdzie ostro cukru dodatek wskazany.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Biedroneczka 11:19, 19 gru 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Muszę go upiec na Święta...
Czy ser może być z wiaderka?
No i cukier, zwykły czy puder?

Bardzo się napaliłam na ten przepis, bo jest taki prosty i nieskomplikowany.
Takie przepisy właśnie lubię!
adka 21:30, 22 gru 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Tak ,ser może być z wiaderka,cukier zwykły,nigdy nie dodajemy białek w tym przepisie.Brak białek sprawia,że sernik jest aksamitnie kremowy.Nie pieczemy na termoobiegu.
____________________
Adrianna
AgnieszkaW 08:16, 23 gru 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Adko, proszę o szybką odpowiedź - czy zamiast budyni (bo nie lubię sztuczności w ciastach) mogę dać np. 2 kopiaste łyżki mąki ziemniaczanej i jako aromat prawdziwą wanilię?

Już sobie poradziłam, dodałam zamiast gotowych budyni (których nie cierpię) mąkę ziemniaczaną z odrobiną pszennej i wanilię, i dwie czekolady rozpuszczone w śmietance, sernik jest wysoki, nie opadł. W przekroju jeszcze nie wiem, ale chyba Ok, dzięki za przepis. Z pozostałych 6 białek pewnie zrobię kokosanki, bo szkoda białek z wiejskich, dobrych jaj. Pozdrawiam już prawie świątecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies