Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Plectranthus - plektrantus, komarzyca

Pokaż wątki Pokaż posty

Plectranthus - plektrantus, komarzyca

Gardenarium 20:19, 11 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Plectranthus z lobelią

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:24, 16 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kabriolina_sf napisał(a)
Witam wszystkich!
Przycięłam dzisiaj zimowaną komarzycę. Zastanawiam się czy przeżyją.
Jak myślicie?


Myślę, że nie warto przechowywać dużych egz. tej rośliny. Kosztuje 3 zł a zachodu z nimi więcej niż te 3 zł warte.

Czy przeżyją? Nie wiadomo, zależy od światła temperatury i wilgotności. Za dużo wszystkiego lub za mało wszystkiego - będzie niepowodzenie. Korzenie nie lubią zbyt dużej wilgotności, także zbyt wysoka temp. zimą szkodzi, najlepiej aby wynosiła nie więcej niż 10 stopni.

Żywotność plektrantusa wynosi 3-4 lata, najlepiej co jakiś czas odmładzać roślinę przez sadzonki albo najlepiej zakupić nową i się nie szczypać z przechowywaniem.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 17:56, 16 sty 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ciemny i jasny plectrantus nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia.
Ukorzenia się bardzo szybko. Wystarczy wczesna wiosną kupić jedną roślinkę i wyłamać pędy do ukorzenienia, a mateczna lepiej się rozkrzewi.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
kabriolina_sf 00:08, 17 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Zobaczymy jak to będzie.

Narazie puściły pąki. Mam gdzie je trzymać zimą. Z tych właśnie względów- rozsadzeniowych właśnie je zatrzymałam. Mam spory ogród w cieniu drzew i wysychajace bagno za płotem więc i komarow sporo. Co by nie powiedzieć to na moje komary
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Gardenarium 14:45, 17 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy to działa? nie jestem przekonana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 14:59, 17 sty 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ja też nie jestem przekonana co do działania przeciw komarom, latem nie raz siadaliśmy w pobliżu plektrantusa a miałam ich w okół domu b. dużo i komarów jeszcze więcej.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
kabriolina_sf 12:28, 29 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
"moje" komary odstrasza Tylko że jedna sadzonka nie wystarczy. musi ich być co najmniej 10 szt. Mam takie miejsce grillowe w kształcie u i wiatru prawie nic, więc zapach kamfory unosi się w powietrzu. Jestem uczulona na ukąszenia komara dlatego to dla mnie ważne by móc wieczorem posiedzieć w ogrodzie i potem tego nie odchorować.
Kupowanie jednej, dwóch sadzonek to żaden koszt, ale 15 czy 20 to już tak.
A piszę że moje komary tego zapachu nie lubią, bo wiem to z doświadczenia. Jak siedzę wieczorem u sąsiadów to jestem jedzona żywcem (mimo jak się nasmaruję środkami na komary) a u mnie już mogę spokojnie siedzieć. Coś musi w tym być bo to zaledwie płot dalej.
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Gabriela 13:12, 29 sty 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Co roku przechowuję plekatrantusy tak, że jesienią, jak najpóźniej, obcinam trochę sadzonek, wkładam do słoików z wodą i trzymam w jasnym miejscu do wiosny. W tym czasie ukorzenią się i w marcu można je posadzić do ziemi i nawet obciąć czubki i zrobić z nich nowe sadzonki.
Nie wiem jak działają na komary, dla mnie są dobrym wypełniaczem do wiszących koszy z kwiatami.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies