Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 06:48, 01 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)


Ciekawa jestem jak u Ciebie będą rosly te paroty. Pewnie przez to, że miały trochę cienia u mnie to mi się tak dziwnie pokładały i krzywiły. A może ten typ tak ma. W tym roku coś tam z parotów chyba kupiłam, bo kwiat mają piękny, ale postawiłam na E.E.

dziś kontynuujesz prace sadzeniowe?


W poniedziałek działałam, z przerwami na wożenie chłopaków do przedszkola i szkoły. prawie cały założony plan udało mi się wykonać
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:49, 01 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)


Ja do tego widzę spipę, tylko że w tej wersji zielonej [zanim kłosy zdrewnieją] jakoś lepiej będzie wyglądać wg mnie. Kwiatki wyglądają na dość delikatne więc trawa nie może być za duża żeby nie zdominować.


Dzięki Ewelinko
Jeszcze nie wybrałam..myślę i myślę
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:52, 01 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
W poniedziałek już resztkami sił z zakwasami na rękach i nogach zabrałam się za kwadraty z różanecznikami.

Niestety udało mi się zrobić 3 z 4 kwadratów, bo raz zabrakło już czasu, 2 zabrakło mi 4 opakowan tulipanów .
Zjeździłam L. w poszukiwaniu brakujących paczuszek, ale niestety zostały już same ochłapy .
Mam 2 opakowania czarnych parrotów, więc muszę zdobyć jeszcze z 1o cebulek białych i z 5 czarnych....może w Obi będą ? Bo przez internet się już nie opłaca .

A to mój bałagan który poczyniłam w poniedziałek


Odsuwanie żwiru - masakryczna robota


____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:54, 01 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Już z cebulkami

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:56, 01 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:57, 01 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Pokażę Wam jeszcze dzieło nornicy i Silvuszka.
Wsadziłam luzem czarne tulipany w śród różyczek, nornica je odkryła bo pełno kopców w tym miejscu .
A mój pieseczek dzielnie zabrał się za jej szukanie robiąc dziury

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:59, 01 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
W poniedziałek tata wykopał mi ostatnie 3 doły pod róże.
Jak ja się ciesze że zdążyliśmy ze wszystkim

Novalis



A przy murze po prawej Alnvick, po lewej Eden rose



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:08, 01 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wczoraj z tatą jeszcze wsadziłam za garazykiem różanecznika który stał na tarasie w doniczce, tata wykopał mi dwie hosty spod lasu bo rosły bidy między thujami, rozdzieliłam je i wsadziłam w doły które zostały mi po kulkowych bukszpanach. Po południu zwieźliśmy z moim bratem wszystkie wiadra z ziemią, żwirem, wywaliliśmy wszystkie śmieci........zdążyliśmy przed dzisiejszym deszczem .
Pierwszy raz deszcz mnie nie martwi hahahahaha.
Ja odpocznę i nabiorę chęci i sił na dalsze robótki - już nie takie ciężkie , ale to jeszcze nie koniec z cebulami - jeszcze trochę mi tego zostało .

Na szczęście póki co prognozy na weekend są dobre, pokazują słoneczko, trochę chłodniej, ale bez deszczu
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Nulka 08:32, 01 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Aguś zazdroszczę ci czasu i pomocników. ja muszę ze wszystkim sama - w poniedziałek trochę wcześniej uciekłam z pracy bo miałam od soboty do wsadzenia 15 cisów i 7 kuleczek bukszpanowych i cały czas ogarniam moje nowe rabatki. robiłam do samego wieczora żeby je wszystkie wkopać, został bałagan z ziemi ale już było ciemno. od wczoraj u mnie pada a na wsadzenie czekają cebulki i trawkę jeszcze chciałam podosiewać i jeszcze coś dokupić muszę ale się zdecydować nie mogę. U ciebie ślicznie to wszystko wygląda
Wczoraj dokupiłam sobie białe hiacynty i szafirki do kompozycji doniczkowej
Aguś odpoczywaj i nabieraj sił bo się zaharujesz
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Luki 09:12, 01 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mam psotanowienie i przestaje narzekać na sadzenie cebul bo przy tym co ty zrobiłaś ja mam wręcz wykopanie dołeczka Podziwiam wytrwałośc w sadzeniu.
Z taką ilością tulipanów wiosna będzie u Ciebie cudowna.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies