Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 08:09, 04 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Jeśłi chodzi o rabaty wybrane do obsadzenia w tym roku -
mały ich zarys już jest w mojej głowie , piewrwsze rośliny, małe kompozycje, tylko nie mam czasu póki co się z Wami nimi podzielić (mam jeszcze parę dużych wyborów wykończeniowych na ten tydzień, drzwi, listwy. podłogi) jak ten temat wreszcie pójdzie pod zamówienie, będę miała czas na spokojne wybieranie roślin

Skrobnę wtedy co tam wymyśliłam


Życzę Wszystkim Miłego Dnia!!!!!!
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
pagap 08:22, 04 wrz 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Admete witaj Ale masz dużą przepiękną działkę, będzie co na niej robić Wklejaj na bieżąco zdjęcia a my będziemy podziwiać. Pozdrawiam i zapraszam w odwiedziny
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Joaska 09:15, 04 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Jestem pod wrażeniem !!
Świetna robota, no i te okręgi!
Super.a katalpy mozesz podsadzic jakimiś trawkami, albo zrobić takie kostki bukszpanowe w tych kwadratach.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
admete 09:22, 04 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
pagap napisał(a)
Admete witaj Ale masz dużą przepiękną działkę, będzie co na niej robić Wklejaj na bieżąco zdjęcia a my będziemy podziwiać. Pozdrawiam i zapraszam w odwiedziny



Pagap Witam seredecznie!!!!

Roboty czeka mnie huk - na szczęście ja z tych co lubią dłubać
Dziękuję za zaproszenie odwiedzę z wielką ciekawością.

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 09:26, 04 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Joaska napisał(a)
Jestem pod wrażeniem !!
Świetna robota, no i te okręgi!
Super.a katalpy mozesz podsadzic jakimiś trawkami, albo zrobić takie kostki bukszpanowe w tych kwadratach.


Pierwsze co pomyślałam o bukszpanikach
A sezonowo coś kwitnącego


===================================

Mam jeszcze pytanko

Czym najlepiej obsadzić skarpę?
(byle nie jałowcem bo go nie lubię )

Wyjdzie nam taki mały kawałek z boku domu,nie mam jeszcze zdjęcia bo panowie zrobią go na koniec po zrobieniu obrzeży domu.
Ale tak, jak mniej więcej wiem czego chce na resztę rabat, tak tu
nie mam pojęcia co mam wsadzić
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Gardenarium 09:30, 04 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O obsadzeniu skarpy można poczytać w art. o roślinach okrywowych, może coś wybierzesz, polecam irgi i trzmieliny.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie

Natomiast co do katalp, radzę abyś lepiej poczekała z zakupem drzew, a nie kupowała tych "biednych" jak to nazwałaś, ale one pewnie nie będą na wysokim pniu, a takie są Ci tutaj potrzebne, wypasione, piękne i jednakowe. Patyki już nigdy nie nadrobią tego i będziesz potem żałowała, że się pospieszyłaś.

Ogród już teraz zaczyna wyglądać na idealny, kupuj z rozmysłem, lepiej poczekać niż potem zamieniać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:37, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256



Pięknie to wygląda - dopracowane, równiutkie i taka przestrzeń! Z warzywnikiem!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
admete 09:47, 04 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Danusiu nawet nie wiesz jak się cieszę żę do mnie zajrzałaś
Myślałam że będę musiałą się zmagać bez Twoich cennych rad...............




Gardenarium napisał(a)
O obsadzeniu skarpy można poczytać w art. o roślinach okrywowych, może coś wybierzesz, polecam irgi i trzmieliny.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie



Dziękuję za linka.
Wieczorem wszystko dokładnie przeczytam



Gardenarium napisał(a)


Natomiast co do katalp, radzę abyś lepiej poczekała z zakupem drzew, a nie kupowała tych "biednych" jak to nazwałaś, ale one pewnie nie będą na wysokim pniu, a takie są Ci tutaj potrzebne, wypasione, piękne i jednakowe. Patyki już nigdy nie nadrobią tego i będziesz potem żałowała, że się pospieszyłaś.

Ogród już teraz zaczyna wyglądać na idealny, kupuj z rozmysłem, lepiej poczekać niż potem zamieniać


I właśnie wyszła moja niewiedza na temat roślin
Faktycznie potrzebuję tam dużego "patyka" z dużą koroną, a mały patyk przecież już nie urośnie

Dzisiaj będąc na budowie dopytam o ceny roślin i sama sprobuję w swoim zakresie pojeździć po ogrodniczych żeby zobaczyć jaka jest różnica między cenami proponowanymi przez pana a cenami w sklepach.

Ale duże katalpy pewnie ładnie kosztują
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 09:50, 04 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Pszczelarnia napisał(a)

Pięknie to wygląda - dopracowane, równiutkie i taka przestrzeń! Z warzywnikiem!


Dzięki
tak jak panowie kiepsko wyrysowali propozycje/projekty mojego ogrodu,
tak samo wykonanie jest świetne
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Joaska 13:43, 04 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
admete napisał(a)

Jestem pod wrażeniem !!
Świetna robota, no i te okręgi!
Super.a katalpy mozesz podsadzic jakimiś trawkami, albo zrobić takie kostki bukszpanowe w tych kwadratach.


Pierwsze co pomyślałam o bukszpanikach
A sezonowo coś kwitnącego


===================================

Mam jeszcze pytanko

Czym najlepiej obsadzić skarpę?
(byle nie jałowcem bo go nie lubię )

Wyjdzie nam taki mały kawałek z boku domu,nie mam jeszcze zdjęcia bo panowie zrobią go na koniec po zrobieniu obrzeży domu.
Ale tak, jak mniej więcej wiem czego chce na resztę rabat, tak tu
nie mam pojęcia co mam wsadzić

Co do skarpy podpatrz jak obsadza skarpę Danusia w najnowszej realizacji w Zimozielonym ogrodzie, tam jest skarpa przy schodach, może ci coś wpadnie w oko.
A nad roślinami faktycznie trzeba dobrze pomysleć i pojeździć,
ładne duże okazy są w tym centrum ogrodniczym w Kostomłotach, ostatnio tam sobie spacerowałam, mają naprawdę piękne okazy , duże.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies