Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

MilenaP 22:50, 18 wrz 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Danusiu przepiękna jest ta kula doskonała. Sebek i Ty tam dotarłeś farciarzu? Wiesz, że jesteś w RAJSKIM ogrodzie?
____________________
Milena - zielonastrefa
monteverde 22:50, 18 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kula imponująca, zobaczymy jutro na końcowym efekcie jak się prezentuje
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
seliza 08:00, 19 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Gardenarium napisał(a)






Dekiel zamaskowany.



Nie mogę się napatrzeć...CUDNY ogród!
Danusiu mam pytanie - czy żwirek jest wysypany bezpośrednio na ziemię, bo wiem, że nie tolerujesz szmat, ale jakoś pod żwirek nie wyobrażam sobie bez szmaty... I jak mogłabym sie dowiedzieć jaka warstwa tego żwirku jest nasypana?
I jeszcze jedno mnie nurtuje od jakiegoś czasu - bardzo często widzę, że rośliny (przede wszystkim chodzi mi o formowane bukszpany, cisy itp. czy np. też rh) są sadzone blisko siebie. Czy można je utrzymać w jednej wielkości i i formie przez np. 10 czy 15 lat, bo przecież wszystko rośnie..czy za wiele lat nie zrobi się z tego jedna plama? Ja na razie też tak sadzę, ale nigdy do końca nie wiem ile miejsca mam zostawić, bo na razie wszysko jest małe i jakoś wygląda, ale co będzie za iles tam lat?
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
zuza12 08:18, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Gardenarium napisał(a)
Mamy magiczną kulę dziś.



ale najpierw Zdzisław macha







Magiczna kula już jest i teraz zacznie się ostateczne czarowanie.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
popcorn 08:20, 19 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kula super, róg z kulkami bukszpanowymi i cisową na nóżce wymiata! A jaki trawnik! Sebek się nudzi, bo tam rzeczywiście nie ma nic do roboty!
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
JulkAd 16:33, 19 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kulę już widziałam, czekam na efekt w lustrze
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Gardenarium 17:15, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
seliza napisał(a)


Dekiel zamaskowany.




Danusiu mam pytanie - czy żwirek jest wysypany bezpośrednio na ziemię, bo wiem, że nie tolerujesz szmat, ale jakoś pod żwirek nie wyobrażam sobie bez szmaty... I jak mogłabym sie dowiedzieć jaka warstwa tego żwirku jest nasypana?
I jeszcze jedno mnie nurtuje od jakiegoś czasu - bardzo często widzę, że rośliny (przede wszystkim chodzi mi o formowane bukszpany, cisy itp. czy np. też rh) są sadzone blisko siebie. Czy można je utrzymać w jednej wielkości i i formie przez np. 10 czy 15 lat


Pod żwir nie kładę nic, zawsze to podkreślam, ale każdy może robić po swojemu , często sadzę rośliny więc tym bardziej, a nawet jakbym nie sadziła to i tak bym nie położyła. Gleba jest właściwie przygotowana, wygrabiona i nie ma takiej potrzeby.

U mnie tak już leży żwirek tyle lat i jest dobrze. Jakby pokazywały się chwasty to po prostu trzeba je pielić z korzeniami, a potem już jest spokój.

Co do kulek, to trzeba cięć i nie pozwalać im wyrastać, jeśli chcesz mieć odstępy. Jak widać u mnie się to udaje a nawet jeszcze dosadzam Co prawda u mnie w tej ciasnocie bukszpany bardziej mogą chorować bo nie ma przewiewu

Tutaj im to nie grozi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:42, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj mieliśmy akcję sadzenia mnóstwa cebulek, tulipany. hiacynty, krokusy i narcyzy.











____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:43, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:44, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast stroić miny, wezmę się wreszcie za robotę





Hokus-pokus

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies