Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

Gardenarium 16:44, 15 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)


Danusiu, czy posadzone potem rośliny w yym miejscu nie spłyneły podczas podlewania? Jak jest z wymywaniem korzeni podczas deszczu i utrzymaniem roślin na takiej skarpie. Wydaje się "na oko", że ona jest bardzo stroma.


Nie, ponieważ skarpa została zupełnie inaczej ukształtowana, dosypaliśmy ziemi i zrobiło się łagodniej. Zayuważ, że skarpa objęła cisa a wcześniej kończyła się dużo bliżej.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:54, 15 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaB 21:54, 16 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
No proszę,i to jest szkółka!! A nie to nasze koszalińskie badziewie z wyschniętymi roślinami i małą ilością gatunków. Danusiu czy znasz w okolicy Koszalina jakąś dobrę szkółkę? A jeżeli nie, to czy w Zachodniopomorskim wogóle znasz jakąś wartą polecenia?




Gardenarium napisał(a)




____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
Roszponka 12:16, 18 sie 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 155
Własnie skończyłam oglądać relację z zakładania ogrodu. Ogród jest przecudny. I wszelkie krytyki są pisane przez zazdrośników. Ja właśnie lubię jak jest tak dużo kolorowych roślin, a jeszcze jak są tak pięknie zestawione ze sobą to dopiero jest czad.
Ża łuję, że nie uczestniczyłam na bieżąco w zakładaniu ogrodu.

Danusiu czy jest teraz jakaś relacja na bieżąco z zakładania jakiegoś ogrodu?
____________________
Pozdrawiam Renata - Ogród Renaty
Gardenarium 20:10, 24 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma, są realizowane aktualnie na Ogrodowisku moje projekty w "Ogród pod górkę" Kasi i MAD - "To tu".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:10, 24 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AnnaB napisał(a)
No proszę,i to jest szkółka!! A nie to nasze koszalińskie badziewie z wyschniętymi roślinami i małą ilością gatunków. Danusiu czy znasz w okolicy Koszalina jakąś dobrę szkółkę? A jeżeli nie, to czy w Zachodniopomorskim wogóle znasz jakąś wartą polecenia?






Szukaj na stronie ZSP - jest spis szkółek, aż tak daleko mój wzrok nie sięga Co więcej, nie byłam nigdy w tych rejonach Ale na pewno są osoby i mają swoje ulubione szkółki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
HanaK 11:17, 26 sie 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Dzień dobry, czy 3-letnie hortensje mogę przesadzić? Zostały posadzone nierówno, jakby przypadkowo przez firmę ogrodniczą, moja wina, bo jako żółtodziób nie wiedziałam czego chcę i nie zwróciłam na to uwagi. Za hortensjami rośnie zielony berberys pospolity i zlewają się. Poza tym, przez to, że nie tworzą równej linii całość wygląda moim zdaniem nieporządnie Patrząc na zdjęcia z Pani realizacji od razu stwierdziłam, że to strzał w dziesiątkę, miejsca mam dość, bo ogród ma 30 arów.

Gardenarium napisał(a)
Za hortensjami wysoki miskant Gracillimus. Ja posadziłam pół metra od hortensji. Hortensje pochylają się do przodu rabaty, miskant nie jest zagrożony. Ja bardzo często sadzę gęściej, z możliwą poprawką kiedyś, a i cięcie jest konieczne.

Ta rabata ma szerokość koło 2 metrów. Plus 0,6 m na żywopłot z tui Aureospicata.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Roszponka 00:48, 28 wrz 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 155
Gardenarium napisał(a)

Cis i trzmielina




Danusiu jaka to trzmielina. Co można posadzić na zbocz razem z trzmieliną. Też mam zbocze tylko trochę bardziej strome i chyba obsadzę tak jak tutaj, ale chciałabym trochę urozmaicić. Może jakieś byliny lub trawy?
____________________
Pozdrawiam Renata - Ogród Renaty
Gardenarium 07:15, 28 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To Euonymus fortunei 'Emerald'n Gold" - różowieje gdy są niskie temp. To dodatkowa cecha pozytywna.

Można posadzić wszelkie rośliny okrywowe. Bogatą gamę gatunków znajdziesz tutaj, wybierz zgodnie ze swoimi preferencjami

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie

Najlepiej jeśli zrobisz konkretne pola kolorystyczne. Polecam irgę, z bylin bergenie (mają ciemne liście zimozielone), do trzmieliny pasują tez niskie berberysy np. Bagatelle.

W te łany możesz wpleść trawy wysokie np. miskanty, ale nie za dużo, bo uwalą się potem na tych plamach niskich roślin.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roszponka 13:16, 28 wrz 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 155
Danusiu jesteś kochana, dziękuję za szybką odpowiedź.
I przepraszm ale mam jaszcze jedno pytanie.
Mam kupiony miskant variegarus może być czy lepiej inna odmiana?
Mam w ogrodzie jeszcze kilka odmian mogę przesadzić.
Trawy sadzić na górze skarpy? czy może porozrzucane?
____________________
Pozdrawiam Renata - Ogród Renaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies