Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

nieszka 22:04, 23 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witaj!
Zapowiada się super! I te fiolety i błękity...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
gusiarz 22:47, 23 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Bardzo wszystkim dziękuję za miłe słowa. Siedzę z wypiekami na twarzy i czytam Wasze opinie. Jutro postaram się wgrać więcej fotek, a na razie idę spać, choć nie jestem pewna czy zasnę ; )
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
justi 22:54, 23 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Kochana nie idz spać, bo serial Danusiowy leci

o tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 19:07, 26 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gusia, witam Cię. Niepotrzebnie się stresujesz naprawdę masz co pokazać.

Bardzo lubię takie ogrody, proste i eleganckie..i zadbane, a Twój taki jest., pokazuj dalej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 19:11, 26 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie Bardzo mi się u Ciebie podoba, rabaty wyglądają oryginalnie
Co do kształtu rabat na pewno znajdziecie z Marzenką wspólny język, bo ona też ma takie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1491-kiedys-bedzie-tu-pieknie

I mieszkasz niedaleko na prawdę świetnych forumowiczek - zobacz do mapy ogrodów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gusiarz 11:52, 27 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Danusiu - łatwo powiedzieć nie stresuj, się ale dużo trudniej to zrobić! Mam trochę zaniedbań, jestem tego świadoma.

Sebek
- dzięki za odwiedziny. Cieszę się że Ci się u mnie podoba - zapraszam częściej.

Teraz pokażę kolejne zdjęcia - będzie to taki zarys działki od strony południowej. Roślinki są jeszcze małe, dużo chwastów do pielenia. Caly ogród ma być w tonacji niebiesko-różowej/fioletowej. Nie projektowałam ogrodu sama - nie mam takich zdolności. Pomagał mi fachowiec - pani Maria, którą serdecznie pozdrawiam. Czas na fotki.

To strona południowa:
Przerwa w rabacie przy murze - tu ma być element wodny - będzie widoczny z salonu - na razie straszy!!!


Teraz pokażę poszerzony fragment wysokiej rabaty. Rośnie tu grujecznik japoński.

A tutaj mam ścianę z miskantami. Latem rosły przed trawami dzwonki szerokolistne, ale nie wzbudziły we mnie szczególnego zainteresowania - bardzo krótko kwitną i są uwielbiane przez mszyce. Zamiast nich chciałabym coś innego, ale co? Pomyślałam o żurawkach w kolorze ciemny fiolet. Czy będą dobre, jak sądzicie?


Na zakończenie moje kompozycje jesienne - podpatrzone zresztą u Danusi


____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gardenarium 12:59, 27 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gusiarz napisał(a)




Tutaj na bank potrzebujesz 3-5 form piennych, np wiśni Umbraculifera, cisów, albo najtaniej trzmielin na pniu, ale dość wysokim.


Ja bym zrobiła w Twoim ogrodzie takie nasadzenia w literkę L, kwadraty i prostokąty, albo nasadzenia "przechodzące" z jednego sektoru w drugi, taka kontynuacja w innym miejscu. To już dotyczy innych miejsc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gusiarz 13:33, 27 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Danusiu wielkie dzięki za expresową odpowieź!
Mam na pniu 1 akację umbraculifera (czy jakoś tak się to pisze). Czy te wiśnie to miałoby być coś takiego (jedno ze zdjęć powyżej)? Czy miałyby być jednej wysokości - ponad mur, czy zróżnicowane, i w których miejscach?
Co do tych nasadzeń - o co dokładnie chodzi? Nasadzenia w trawniku czy na istniejących rabatach?
Zdjęcia od zachodu:


Na końcu trawnika, przy ogrodzeniu widok na wprost z tarasu:

I od północnej części domu rabata w kształcie literki L:



____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 19:24, 27 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Danusiu, chyba zaskoczyłam o co Ci chodziło z nasadzeniami w literkę L, kwadraty i prostokąty, albo z nasadzeniami "przechodzącymi" z jednego sektoru w drugi. Czy to podobnie ma wyglądać jak przy Waszej realizacji ogrodu " W nowoczesnym stylu"?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Moniika 20:20, 27 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj! Ślicznie u Ciebie pozdrawiam
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies