Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla roślin o mocnych nerwach

elf 22:21, 26 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Cześć Gabrysiu
Pięknie u ciebie - i pewnie z dnia na dzień będzie jeszcze piękniej Ja również jestem zainteresowana zakupem bukszpanów - jeśli to gdzieś blisko wrocka to również poprosiłabym o namiary rozglądałam się już ale w szkółkach w których bylam nie było zbyt dużego wyboru. Jeszcze nie zdąrzylam odwiedzić "KULASA" przy katadrze - tam czasmi są ładne okazy

pozdrawiam
kasia - elf
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Gabisia 22:35, 26 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Dziękuję za odwiedziny Kasiu
Kulki są niedaleko Wrocka.
No to teraz wspólnie musimy się umówić z Noemi i z Stychaz, i zorganizować wycieczkę
Śliczne jest to Twoje zdjęcie z dzieciaczkami!
Pozdrawiam
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Wieloszka 09:53, 27 sie 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Cześć Gabi! Dotarłam do Ciebie z wątku Madżenki - kolejna wrocławianka przybywa nam do "grupy wsparcia" lub "sekty bukszpanowej" jak mawia mój M. Prostokąty i kwadraty to moje klimaty! Uwielbiam geometryczne kształty - i już mi się podoba Twój ogródek Czytałam, że poszukujesz wiśni umbraculifera - widziałam ładne w piątek w "Botaniku" na ul.Zatorskiej (na Zakrzowie). Nie wiem z jakiego rejonu Wrocławia jesteś, ale łatwo tam trafić obwodnicą.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
elf 14:21, 27 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Wieloszka napisał(a)
Cześć Gabi! Dotarłam do Ciebie z wątku Madżenki - kolejna wrocławianka przybywa nam do "grupy wsparcia" lub "sekty bukszpanowej" jak mawia mój M. Prostokąty i kwadraty to moje klimaty! Uwielbiam geometryczne kształty - i już mi się podoba Twój ogródek Czytałam, że poszukujesz wiśni umbraculifera - widziałam ładne w piątek w "Botaniku" na ul.Zatorskiej (na Zakrzowie). Nie wiem z jakiego rejonu Wrocławia jesteś, ale łatwo tam trafić obwodnicą.



mmmmmmmmmm........... moja ulubiona szkołka i chyba jedna z tańszych w regionie
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Gabisia 16:50, 27 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
elf napisał(a)

Cześć Gabi! Dotarłam do Ciebie z wątku Madżenki - kolejna wrocławianka przybywa nam do "grupy wsparcia" lub "sekty bukszpanowej" jak mawia mój M. Prostokąty i kwadraty to moje klimaty! Uwielbiam geometryczne kształty - i już mi się podoba Twój ogródek Czytałam, że poszukujesz wiśni umbraculifera - widziałam ładne w piątek w "Botaniku" na ul.Zatorskiej (na Zakrzowie). Nie wiem z jakiego rejonu Wrocławia jesteś, ale łatwo tam trafić obwodnicą.



mmmmmmmmmm........... moja ulubiona szkołka i chyba jedna z tańszych w regionie


Dzwoniłam, Pan ma Wisieńki Umbracośtam
Jutro jadę z Dziadkami)

Dzięki Dziewczyny za namiary!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
noemi 16:51, 27 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
A pytałaś po ile ? ..... pan od bukszpanów nie odbiera....będę próbować później .......


dzwoniłam wisienki po 210zł w botaniku .... są 2 sztuki, może pan sprowadzić więcej ....dla wszystkich zainteresowanych
____________________
ogród magdalenka
Gabisia 17:25, 27 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Jutro popołudniu zdam relację czy ładne
Wisienki są też na Sienkiewicza, w tej samej cenie
Dzwoniłam też po cisy na żywopłot - wszystkie iglaki będą wykopywać na przełomie września i października.
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 17:44, 27 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Wczoraj mój Teść kupił jakiegoś nowego iglaka.
Ja paczę - Omorika

Piękna!

No i decyzję już podjęłam.
Tak jak marzył mój Mąż zrobimy sobie iglasty, pachnący "lasek", a na jego tle trzy Brzózki pożyteczne w trawach.
Mój M. wolałby żywopłot sosnowy - ale one są dla mnie takie bardziej przaśne, wiejskie, a świerki takie bardziej "miastowe", eleganckie i ogród dzięki nim wygląda na starszy.
Bardzo nie lubię widoku rzędu tych żywotników od sąsiada i muszę je czymś zasłonić.
Wszystkie obecne tam rośliny wywożę w ten weekend na wieś.

Mam zatem kilka pytań.

Proszę o pomoc zwłaszcza Danusię, bo ma żywopłoty "w małym palcu" i ogromne wyczucie estetyki oraz takich ogrodowych niuansów.

Oto mój wał:



1. Wał ma szerokość około 1,5 metra + spadek. Czy wystarczy posadzić świerki 70 cm od siatki czy to za mało?
2. Czy dwie Omoriki na jedno przęsło (mam 3 czyli w sumie będzie 6 drzewek) wejdą? Czy ogólnie nie będzie im tam za ciasno?
3. Moje osiedle domków jest nowe. Trochę boję się, że mój żywopłot będzie taki wysoki i będzie to dziwnie wyglądało. (Choć może nowi mieszkańcy tez coś wyższego posadzą?)
Oto zdjęcie osiedla obecnie:



Danusiu - czy to wszystko by u mnie "zagrało"?
Po bokach mam taki bałaganik i chciałabym tym jednorodnym tyłem (tylko Serby+Brzozy) złagodzić to wrażenie.
Z góry dziękuję za pomoc
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
kaisog1 20:25, 27 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Powiem tylko moje zdanie.... nieosłonięcie sie świrkami oki. Ale brzóz nie dawajcie dużo.... jedną. Macie mały ogród i duża ilość dużych drzew Was ograniczy.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gabisia 20:46, 27 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
kaisog1 napisał(a)
Witaj

Powiem tylko moje zdanie.... nieosłonięcie sie świrkami oki. Ale brzóz nie dawajcie dużo.... jedną. Macie mały ogród i duża ilość dużych drzew Was ograniczy.


Kasiu cześć
Nieosłonięcie się świerkami czy osłonięcie jest ok??
Bo ja już głupia jestem

A może dwie brzózki...?

Czemu ja mam taki malutki ten ogródeczek, buuuuuuu
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies