Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Jałowiec 'Blue Arrow' czy 'Skyrocket'?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jałowiec 'Blue Arrow' czy 'Skyrocket'?

Gardenarium 20:00, 10 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Usunąć i posadzić co innego, nigdy nie będzie z tego ładnego żywopłotu, szkoda czasu, a pieniądze? trudno przepadły. Ona albo mają grzyba albo szkodniki, nieustanne pryskanie, a i tak guzik z tego wyjdzie. Jeszcze nigdy nie widziałam ładnego żywopłotu z tych jałowców.

Czytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3254-choroby-i-szkodniki-jalowcow?page=2
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 10:33, 12 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Racja, to nie jest roślina efektowna. W dodatku wpada w niebieski, czego osobiście nie lubię, ale tu nie o tym. Podsycha od środka i to normalne u Skyrocketa, dodatkowo również w różnych miejscach ma suche końcówki. Pryskam tylko na grzyba raz w roku, a rośliny regularnie tnę. Cięcie pomaga bardzo.
Taki był kiedyś:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1500-borowcowy-raj?page=27
Teraz tak wygląda (post-problem ze studzienką):
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1500-borowcowy-raj?page=112
____________________
borówcowy wizytowka
sonar 14:56, 17 cze 2015

Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 2
moni napisał(a)
Według mnie nie wiem jak Danusia jałowców cyprysików i tym podobnych lepiej nie sadzić.


Dzień dobry,

jestem nowy, i jak na razie nie mam doświadczenia w "ogrodnictwie". Czy ktoś z forumowiczow, a może sama moni, uświadomi mnie dlaczego nie warto sadzić jałowców?
Gardenarium 10:53, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dlatego że to najgorsza opcja na żywopłot iglasty. Są bardzo podatne na szkodniki i choroby i nie nadążysz z opryskami, albo tych skutecznych oprysków już nie ma. W zasadzie nie ma możliwości aby wyglądały ładnie i zdrowo, a w 90 % we wszystkich ogrodach wyglądają na usychające lub chore. Dlatego są w niepolecanych. Jest tyle lepszych roślin iglastych ze tymi nie warto się zajmować.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1040-iglaki-gatunki-niepolecane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sonar 12:56, 08 lip 2015

Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 2
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. Teraz mam już jasność w tej sprawie.
Karol99 23:07, 01 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Mam pytanie, z tego co wiem jałowce lubią sucha glebę, a co jeśli mam rozłożona linie kroplujaca i systematycznie nawadniam ogród? Źle im będzie? Chodzi mi o jałowce płożące.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
skaju23 10:57, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 2
hej,

kupiłem 5 sztuk blue arrow w wysokości ok 1,20m i posadziłem je w odstepach 60 cm. Gleba przeciętna ok 5,0 pH - 25cm mieszanki ziemi ogrodniczej i iglakowej, potem piasek. Na dno dołka dałem przekompostowaną ziemię z 10 cm. Na góre osmocote dla iglaków długodziałający.

Rośliny przez pierwszy miesiąc zaczęły bujno rosnąć - przyrosty na dolnych pędach ok 10-15 cm. W połowie kwietnia zaczęły żółknąć od góry i najmocniej strony południowej. Podlewałem je intensywnie po posadzeniu.

Przyciąłem południowe pędy o 1/3, max połowę.

Jak dalej ratować?

SylwiaBe 22:20, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
skaju23 napisał(a)
hej,

kupiłem 5 sztuk blue arrow w wysokości ok 1,20m i posadziłem je w odstepach 60 cm. Gleba przeciętna ok 5,0 pH - 25cm mieszanki ziemi ogrodniczej i iglakowej, potem piasek. Na dno dołka dałem przekompostowaną ziemię z 10 cm. Na góre osmocote dla iglaków długodziałający.

Rośliny przez pierwszy miesiąc zaczęły bujno rosnąć - przyrosty na dolnych pędach ok 10-15 cm. W połowie kwietnia zaczęły żółknąć od góry i najmocniej strony południowej. Podlewałem je intensywnie po posadzeniu.

Przyciąłem południowe pędy o 1/3, max połowę.

Jak dalej ratować?


Wydaje mi się, że 1 błąd to fakt, że przy sadzeniu nie daje się od razu nawozu, tylko jak się zakorzenią, bo można w ten sposób popalić korzenie, ale może niech się wypowie doświadczona osoba
Te Blue Arrowy wyglądają właśnie na usychające, pewnie z tego powodu
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 22:22, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Ja w tamtym roku posadziłam na wiosnę 3 małe jałowce Blue Arrow, a nawóz dałam po jakichś 2-3 miesiącach. I tyle. Na razie odpukać mają się dobrze, urosły nawet sporo, zobaczymy co będzie dalej
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 22:23, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Pytanie: jakie one miały korzenie przy sadzeniu?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies