Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

19:40, 17 wrz 2013
grembosia napisał(a)
Dzięki, nebel, zapraszam częściej na spacer.

Dzisiaj dalej szalałam zakupowo- czosnkowo.
Byłam w dwóch Lidlach, cebul sporo, w dobrych cenach, ale już nieco przebrane, nieźle się naprzerzucałam.

Zapisuję nazwy, by wiedzieć co i ile posadziłam:

Allium Gladiator szt.6
Allium Mont Everest szt.6
Allium Mix szt.24
Allium Purple Sensation szt.24, wcześniej w LM 20- razem 44 szt.
Crocus Tommasinianus Barrs Purple 240 szt.
Wcześniej w Netto czosnek główkowaty Allium Sphaerocephalon 80 szt.

Razem do posadzenia mam...400 szt. cebul, ale się tego nazbierało, a jeszcze zamierzam dokupić kilka białych.
Chyba będę musiała kupić jakąś sadzarkę, tylko nie wiem jaką, macie coś sprawdzonego?

Z połączeniem kolorów chyba nie powinno być problemów, bo tylko fiolet i biel.
grembosia 19:43, 17 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Debra napisał(a)
Niezły wynik.
A i zestawienie kolorów będzie pasowało do Paul Fargesa )))))

On nadal cudnie kwitnie i wcale nie zamierza przestać, do tego rozrasta sie coraz szybciej.

Ja dostałam sadzarke od Irenki. Zobacz u mnie. jeszcze jej nie testowałam, To Green Mill.


Kolorystycznie tak, jednak Paul Farges i czosnki to inna pora kwitnienia.
Większość ostatnich zakupów zamierzam posadzić na froncie, te co później kwitną pójdą na tyły.

Z tym Paulem, to rzeczywiście nie jest tak źle, jak na pierwszy sezon. AniaK, która mnie odwiedziła i widziała go w realu, też radzi, by dać mu szansę. Tak więc za Waszą namową i zgodnie z moim obecnym przekonaniem- zostaje.

Twoją sadzarkę widziałam, jest piękna, ale jak działa? Jak sprawdzisz, podziel się opinią.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
19:46, 17 wrz 2013
O kurczątko...400 szt,ale będzie sadzenia ; ) mam dwa rodzaje sadzarek,jedna to szpikulec,tej raczej nie używam a jeśli już to rzadko (nie nadaje się do cebul czosnków bo te są duże),druga to sadzarka z dźwignią,mam identyczną jak na zdjęciu,ta nadaje się do wszystkich cebul i tych krokusowych i czosnkowych http://www.leroymerlin.pl/narzedzia-reczne/motyki-grace-pazurki/drobne-narzedzia-ogrodnicze/sadzarka-do-cebul-kwiatowych-gardena,p465,l145.html
Mam ją kupę lat i działa bez zarzutu
Debra 20:09, 17 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
grembosia napisał(a)


Kolorystycznie tak, jednak Paul Farges i czosnki to inna pora kwitnienia.
Większość ostatnich zakupów zamierzam posadzić na froncie, te co później kwitną pójdą na tyły.

Z tym Paulem, to rzeczywiście nie jest tak źle, jak na pierwszy sezon. AniaK, która mnie odwiedziła i widziała go w realu, też radzi, by dać mu szansę. Tak więc za Waszą namową i zgodnie z moim obecnym przekonaniem- zostaje.

Twoją sadzarkę widziałam, jest piękna, ale jak działa? Jak sprawdzisz, podziel się opinią.


Ja z tym Paulem nie byłabym niczego pewna Szalony jest.
Dobrze że dajesz mu szansę, u mnie wygląda coraz lepiej i za nic bym się z nim nie rozstała.

Sadzarką sprawdze, jak pogoda pozwoli. Na te chwile zimno i mokro, a ma być jeszcze ładnie, więc trochę poczekam. Poza tym obrabiam dary natury )))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
popcorn 20:21, 17 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow jakie zakupy! ja tez troche kupilam, ale nie 400, oj nawet nie 1/4 podejrzewam
milego sadzenia, oby pogoda pozwolila!
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
20:23, 17 wrz 2013
Grembosiu wstawiłam zdjęcie u mnie z moimi sadzarkami
makkasia 20:25, 17 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Tutaj też cebulowy szał to się na wiosnę będzie działo, oj pięknie będzie
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
monitka 20:26, 17 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Wow grembosiu ale poszalałaś zakupowo a ja jeszcze do L nie dotarłam...planuję jutro rano ale czy coś jeszcze będzie...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
grembosia 20:34, 17 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
W Stargardzie przebrane, ale w Szczecinie więcej L. Tylko umyj po poszukiwaniach ręce...
Ja zastawiłam całe wejście kartonami, bo trzeba mocno szperać.
Powodzenia.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
grembosia 20:47, 17 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Te 240 fioletowych krokusów zamierzam wsadzić między żurawkami wśród bukszpanów.
120szt. z jednej strony i 120 z drugiej.
Tylko muszę jeszcze trochę żurawek dokupić.

Myślicie, że to dobry pomysł?



____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies